Junioři 2x vítězní!

publikováno v: ČFbU

Naši junioři (ale nejen oni) neumí sice komunikovat ale hra se jim letos zatím daří. V dalším turnaji na Ostravské Dopravce, kde nám mimochodem velmi sedí tamní palubovka, si poradili s oběma dnešními soupeři a stále zatím vévodí neúplné tabulce.

Nicméně letošní ročník 3. ligy je pěkně našlapaný, o čelo tabulky se pere hned několik vyrovnaných týmů a soutěž bude ještě hodně zajímavá.
Nikdy bych nevěřil, jak je složité naučit mladé lidi komunikovat. Ve 21. století, kde není nic jednoduššího, než věnovat 20 vteřin komunikaci a vše je zařízeno. Jenže to by borci museli chtít, že.
Neplatí to samozřejmě o všech, díky čemuž je na čem stavět. Dnes se tedy v našem dresu představilo 13 borců, na které čekali soupeři ze spodní části tabulky a bylo tedy potřeba nic nepodcenit a potvrdit papírové předpoklady. Oba soupeři se ale nedali lacino a zejména druhý zápas přinesl i dramatickou podívanou. Kluci to dnes ale zvládli na výbornou a navíc si dobře zastříleli, což my samozřejmě potřebujeme, protože těch důrazných střelců máme v klubu pomálu…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Tigers Poruba      14 : 3    (6:1,5:1,3:1)

  • G+A: 2´ J.Zeman (O.Polách), 3´ J.Stráník (P.Hrňa), 6´ A.Soudil (SN), 8´ P.Káňa, 8´ P.Hrňa (V.Syrovatka), 10´ A.Soudil (P.Hrňa), 13´ A.Soudil, 19´ A.Soudil (V.Syrovatka), 10´ D.Svoboda (J.Ondryáš), 10´ D.Svoboda (O.Polách), 24´ O.Polách (P.Hrňa), 28´ A.Soudil (J.Stráník), 35´ J.Zeman (D.Tkadleček), 35´ J.Ondryáš (O.Polách)

S: D.Tkadleček
J.Stráník – V.Syrovatka, A.Soudil – P.Káňa – P.Hrňa
A.Hovorič – J.Zeman, D.Svoboda – O.Polách – J.Ondryáš
B.Rašovský

Předzápasová slova padla na úrodnou půdu a od začátku jsme soupeře zatlačili před jeho branku. Soupeř hrál po celé utkání houževnatě a sympaticky otevřeně a od doby, kdy jsem je letos viděl poprvé, udělal kus práce. Nicméně na nás to dnes nestačilo. Už ve druhé minutě při prvním střídání druhé pětky našel Ondra naběhnuvšího Kulicha a ten z otočky mířil přesně do růžku. Prakticky vzápětí se rozzářil úsměv na tváři svátečního střelce Stani. Jediná drobná komplikace přišla v šesté minutě, kdy soupeř využil naši rozlítanosti po hřišti a po pěkné kombinaci snížil. V zápase měl poměrně dost šancí ale Domino dnes opět zachytal velmi dobře, takže ještě se naučit trošku té komunikace a bude to paráda. Prakticky ihned po snížení začal svůj koncert Soudy. V brejku byl faulován a jeden z rozhodčích, který velmi rád a velmi často píská nájezdy dal tentokrát šanci nám. Pítrs se tvářil, že se ho to netýká a tak jel sám Soudy a golmanovi nedal šanci. V závěru třetiny jsme pak během necelých tří minut vsítili tři branky a rozhodli tak o výsledku zápasu. Postupně se prosadili všichni tři členové prvního útoku, Pítrs, Hrnec a Soudy. O výsledku bylo sice rozhodnuto, neb jsme stále měli velkou herní převahu, kluci nepřestali hrát velmi aktivně ani ve druhé třetině. Jako první se prosadil a hattrick zkompletoval Soudy. Do hry taky natrvalo putoval i Beny, který se zapojil do prvního útoku a prostřídávali se hlavně obránci. Po Soudyho čtvrtém gólu se povedlo využít přesilovku i soupeři. Nicméně závěr druhé třetiny byl v gólové režii druhého útoku, když se po kombinacích celé pětky prosadil 2x Davča a na závěr využil Ondra přesnou trefou i naši přesilovou hru. V poslední třetině lehce opadlo tempo zápasu, čehož využil soupeř ke snížení na což odpověděl Soudy svou pátou trefou. Na další dvě trefy jsme si počkali až do závěru zápasu, když nejdříve Dominův výhoz (ne opravdu nevyhazoval Čompa ze střídačky, jak se nám snaží namluvit zápis) perfektně zakončil Kulich. Následovalo buly, které vyhrál Ondra, posunul na Sonyho a ten se konečně nemýlil! Byl to dnes jiný Sony než v minulých zápasech, rozdával přihrávky na všechny strany (neříkám, že vždy na naše florbalky 🙂 ) a hlavně přestal napodobovat lidového hrdinu, Jánošíka…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Letka     5 : 2    (3:1,1:0,1:1)

  • G+A: 3´ J.Zeman (O.Polách), 6´ P.Káňa (P.Hrňa), 9´ P.Káňa, 13´ A.Soudil, 36´ A.Soudil (P.Káňa)

S: M.Rusev
J.Stráník – V.Syrovatka, A.Soudil – P.Káňa – P.Hrňa
A.Hovorič – J.Zeman, D.Svoboda – O.Polách – J.Ondryáš
B.Rašovský

Na minulém turnaji jsme viděli zápas Letky s Rožnovem a byť je Letka zatím poslední, myslím si, že tam vůbec nepatří a bylo jasné, že nás čeká těžký zápas. Několik našich úvodních střel skončilo mimo soupeřovu branku a potom naše nervy vyzkoušel Čompa, který v brance vystřídal Dominika. Lehké nahození soupeře prošlo za jeho záda… a naštěstí skončilo na tyčce, což Čompa zjistil až později :). Potom už jsme ale rozjeli gólostroj my. Dnes měl patent na úvodní góly Kulich, který po další spolupráci s Ondrou otevřel skóre. Méně osekávaný byl v tomto zápase Pítrs, který toho využil a využil i toho, že soupeř šel 2x do oslabení a obě přesilovky jsme díky jeho přesným zásahům využili! Stále jsme měli zápas pod kontrolou, jenže nastal nejhorší scénář a soupeř osm sekund před koncem první třetiny snížil. Zůstali jsme však v klidu a věřili ve své schopnosti. O přestávce jsme se našeho volejbalisty Soudyho ptali, jestli je smečař. Určitě je, protože po pár vteřinách „zasmečoval“ míček do branky soupeře počtvrté. Potom jsme se dočkali dalších zkřížených rukou nad hlavou rozhodčího, tentokrát dostal výhodu soupeř. Naštěstí pro nás volil zakončení se zbytečnou frajeřinkou a Čompa tak letos stále drží trestnou neprůstřelnost. I když další góly nepadaly, dalo se na naši hru dívat, kluci hráli jistě a zkušeně a Čompa byl dlouho bez práce. Teprve v polovině poslední třetiny zvýšil soupeř aktivitu a nerozhýbaný golman nechal mezírku mezi svým tělem a tyčkou a soupeř to z úhlu trefil parádně. Byli jsme tak svědky ještě dramatického závěru, kdy jsme na tlak soupeře zareagovali sice malinko později ale přece a tak jsme si závěr i pokusy o power play soupeře pohlídali a v závěru skončil rychlý protiútok dvojice Pítrs – Soudy bekendovým blafákem v podání Soudyho. Bylo to tak rychlé, že v zápise o utkání je úplně něco jiného 🙂 . Nevadí, my jsme to viděli a my to víme. A víme i to, že dnes se turnaj povedl i díky sympatické a dobré hře soupeřů.

Gólově se dnes prosazovaly obě řady, gól vstřelilo osm z jedenácti hráčů. Nicméně musím třeba vyzvednout výkon dorostence Alana, nezaznamenal sice ani bod, ale co ten si dovolí a kolik toho naběhá a pochytá… Beny, při absencích parťáků z třetího útoku to měl komplikované, odehrál polovinu herního času ale vždy jel naplno, tak jak to umí právě Beny. Dobré to bylo a doufám, že ještě i bude….