Junioři bez bodů ale tentokrát se vztyčenou hlavou

publikováno v: ČFbU

Velkou proměnou prošel juniorský tým za posledních 14 dní. Samozřejmě ne obměnou mladého kádru, který čeká v brzké době další omlazení, ale změnou v přístupu k zápasům. Dnes si borci prostě ten náš dres znovu zasloužili a byť odešli 2x těsně poraženi, nemají se tentokrát za co stydět…

Čím dál těžší je odjíždět na turnaje, jednak proto, že můj malý prcek začíná chápat, že když nahodím modrý batoh na záda, že mě celý den neuvidí a celkem logicky se mu to nelíbí a za druhé proto, že když někdo z osvědčených a ochotných rodičů – šoférů nemůže, není nikdo, kdo by je nahradil. A tak jsme dnes vůbec poprvé nemohli odcestovat se všemi hráči, se kterými jsme chtěli odcestovat a na dvě pětky a jednoho golmana čekala pořádná šichta, zvlášť, když v sestavě nechybělo sedm dorostenců a v Otrokovické hale na nás čekali dva přetěžcí soupeři. Rozjetá Olomouc, která je v „laufu“, válcuje jednoho soupeře za druhým a na jejich hru radost pohledět. Vždy nebezpečný a těžký soupeř z Hattricku Brno.

 

FBC Tj Sokol Frenštát p.R. – FBS Olomouc   7 : 9   (3:3,2:5,2:1)

  • G+A: 4´ P.Pícha (P.Káňa), 7´ P.Pícha (P.Káňa), 10´ P.Pícha (A.Polách)
    20´ P.Pícha (P.Káňa), 25´ R.Lacina, 36´ P.Pícha (P.Káňa),
    40´ A.Soudil (M.Marek)

S: O.Žingor
A.Soudil – M.Bolek, P.Pícha – A.Polách – P.Káňa
J.Kratochvíl – M.Vašenda, R.Lacina – O.Polách – M.Ondryáš
P.Hrňa, M.Marek

Rozjetá a soupeře válcující Olomouc budila respekt. Sledoval jsem i jejich dnešní druhý zápas, kde jednoznačně přehrála tým domácích Otrokovic a opravdu se mi jejich hra velmi líbila. Tři kompletní pětky, dva golmani, perfektní pohyb, rychlost, důraz a skvělé porozumění s míčkem. Tak nějak nostalgicky mi to připomnělo náš loňský tým a naši úspěšnou cestu druhou ligou, pořád tvrdím, že jsme ještě nedokázali docenit, co loni kluci dokázali.
Myslím, že po našich dosavadních výsledcích ani soupeř možná nečekal, jaký budeme klást odpor.Mytí hlav ale bylo úspěšné a nástup do zápasu ohromující. Dvě minuty jsme soupeře nepustili na naši půlku, zamkli jej před jeho brankou a obě dvě lajny dokázaly dokonale soupeře zaskočit. Teprve po dvou minutách se soupeř poprvé dostal za půlku a v čase 2:04 už vedl 1:0… První střela na branku určila ráz utkání. My se na každý gól nadřeli a soupeři tam padaly góly tak jednoduše. I proto, že náš golman dnes nic nechytil. Za 11 let jsem to nikdy neudělal, ale dnes jsem prostě musel, pohled na Žingyho v bráně byl zoufalý, takovou nechuť do zápasu už měli jenom dva pánové  v červeném, zatímco ostatních osmadvacet borců odvádělo maximální výkony s obrovským nasazením, tito tři aktéři působili jako spící princezny, které dění na hřišti absolutně nezajímá. Těm dvěma jsem to říct nemohl, Žingymu ano. A doufám a věřím, že si moje slova přeloží správně a přistoupí k nim, stejně jako hráči po minulém turnaji.
Nově utvořený první útok, který ovšem čekají další změny dnes ale na hřišti řádil a dal vzpomenout na loňskou první lajnu. Byl to Pates, který je 5x v zápise v kolonce střelců, ale bylo to dílo kompletní pětice. Do minuty se nám podařilo vyrovnat a po půl minutě jsme šli do vedení! Po dvaceti vteřinách z druhé střely soupeře vyrovnáno…V desáté minutě dokonal Pates hattrick abychom do minuty opět lacino inkasovali. Hned na začátku druhé třetiny znovu soupeř skóruje a znovu Pates vyrovnává. Poté přichází zoufalá tříminutovka a v ní další tři góly v naší síti.
Je třeba říct, že se hrál neuvěřitelně rychlý, tvrdý a důrazný florbal ovšem zcela v rámci fair play a takovéto zápasy s takovýmito soupeři prostě stojí za to hrát. Kluci si to přes inkasované góly užívali, bavilo je to neskutečným způsobem.
Ovšem nejen první pětka se dnes předvedla skvělým způsobem. Obrovskou radost mi udělal i výkon druhé pětky, která vlastně měla být třetí. S takovými borci s takovým přístupem budu vždy rád pracovat. Svůj ddobrý výkon korunovali Laciho pěkným gólem a snížením. Bohužel jsme poté inkasovali v oslabení.
O druhé přestávce jsem tedy šel s pravdou ven a poprvé za 11 let to schytal golman, asi to pomohlo, protože třetí třetinu už Žingy předvedl svůj potenciál a inkasoval jen jednou až v samotném závěru. Přes obrovskou fyzickou náročnost zápasu naši kluci bojovali do posledních chvil, i když únava narůstala a dva prostřídávající hráči přišli vhod. Pates pátým gólem v zápase vykřesal jiskru, Soudy ji rozfoukal, když snižoval na rozdíl jediného gólu ale soupeř jí devátou brankou znovu uhasil. Přesto musím říct, že to byl nejlepší zápas juniorů v letošní soutěži a věřím, že když k nasazení a bojovnosti přidáme i více florbalové jistoty, tak to půjde.
Děkujeme soupeři za skvělý zápas a přejeme mu hodně štěstí do další sezóny, mě tento tým nadchl…

 

FBC Tj Sokol Frenštát p.R. – Hattrick Brno   5 : 6   (2:3,3:3,0:0)

  • G+A:1´ A.Polách (P.Pícha), 3´ M.Marek (J.Kratochvíl), 18´ M.Marek (A.Soudil), 19´ M.Marek (P.Káňa), 27´ M.Marek (P.Káňa)

S: O.Žingor
A.Soudil – M.Bolek, P.Pícha – A.Polách – P.Káňa
J.Kratochvíl – M.Vašenda, M.Marek – O.Polách – M.Ondryáš
P.Hrňa, R.Lacina

Dvouzápasový odpočinek dnes přišel vhod. Přece jen k tomu stylu, který chceme hrát, potřebujeme alespoň tři útoky a ty jsme dnes neměli a kdo ví, jestli je někdy ještě budeme mít. Zúčastnění borci ale odvedli velký kus práce, když jsem viděl kulhajícího Laciho, jak bolest nebolest šlape pro tým a rve se pro ten náš dres, jak Ondra v roli nejmladšího hráče zvládá oba zápasy bez jediného prostřídání se zápalem jemu vlastním a jak všichni dřou i v dalším neuvěřitelně rychlém, ba až divokém zápase, hraném v obrovském tempu, kdy se hra v obrovské rychlosti přelévala od branky k brance a kdy znovu všichni zúčastnění až na dvě vyjímky v červeném ukazovali, jak je tento sport baví. My vlétli do zápasu opět ve velkém stylu. Po 16 vteřinách hry dorážel Adam další Patesovu pumelici a ve třetí minutě načal své velkolepé představení Mates, bylo to 2:0. Jenže ten nahoře se rozhodl, že dnes ještě dne, že dnes si body ještě nezasloužíme (tak úplně s ním nesouhlasím) a tak soupeř v pohodě třemi brankami za šest minut otočil skóre. Nutno dodat, že tentokrát byl v brance už ale jiný Žingy, ten s lepší tváří, tentokrát mu holt to štěstí nepřálo a jak praví jedno moudré přísloví, „na pos… aji haj.. spadne“. Opět inkasoval několik takových gólů nególů. Pro hráče značně frustrující situace.Nicméně dnes jsme si s tím dokázali poradit, alespoň tedy částečně. Mates vyrovnává…po 13 vteřinách soupeř znovu skóruje. Mates z přesilovky vyrovnává, soupeř po 40 vteřinách znovu skóruje…a do minuty odskakuje na rozdíl dvou branek. V závěru druhé třetiny znovu z přesilovky znovu Mates snižuje na rozdíl jediné branky. Přes obrovskou snahu a přes obrovské úsilí se nám již nepodaří vyrovnat a tak tři body putují do Brna. Gratulujeme soupeři a děkujeme za další těžkou prověrku.

Škoda, tento místy v dostihy se měnící zápas šlo odehrát lépe, nepovedlo se, přesto dnešní vystoupení hodnotím kladně a doufám, že borci zůstanou na stejné vlně, zvlášť, když nás nečekají jednoduché zítřky…