Junioři dnes potěšili dobrým výkonem!

publikováno v: ČFbU

V obou dnešních zápasech předvedli naši junioři výborný výkon. V tom prvním to proti lepším Vítkovicím na body nestačilo, v tom druhém, proti sousedům z Rožnova, už ano.

Po dlouhých letech jsme se vrátili do haly Orlovského gymnázia. Železné nosníky 10 centimetrů za mantinely vyvolaly nepříjemné vzpomínky na likvidační zákroky jistých nezapomenutelných hráčů z nejmenovaného týmu z naší první ligové sezóny. Nebezpečí zůstalo, naštěstí dnes, byť přes opravdu poměrně tvrdé zápasy, nebyli na hřišti úplní bezmozci… Studená hala, přetopené šatny, oslabená sestava a těžcí soupeři. Takové byly kulisy našich dnešních představení.
Opět jsme jen velmi těžce dávali dohromady alespoň desítku hráčů. Soudy volejbaloval, Sony marodil, Hrnec rehabilitoval při zápisu. Naštěstí měl dnes atletické volno Zemy a na místo desátého hráče dostal povolávací rozkaz Kompot z dorostenců. Takže dva golmani a dvě pětky. Proti nám v prvním zápase proti záloze Vítkovic dvacítka hráčů v modrém… ve druhém zápase už byly početně síly hráčů srovnány a převahu jsme měli jen v podpůrném týmu na střídačce.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SC Tempish Vítkovice B    0 : 3    (0:1,0:2,0:0)

  • G+A:

S: J.Adamec
P.Koutný – J.Polášek, V.Zemánek – P.Káňa – M.Adamec
V.Syrovatka – J.Stráník, D.Kutěj – O.Polách – D.Panáček

Jak už bylo zmíněno, na střídačce soupeře dvacítka hráčů plus minus stejné výkonnostní úrovně. A to jde jen o B tým. My jsme byli rádi za dvě pětky. Tak to prostě je a je to naprosto pochopitelné. A přesto, že jsme nebodovali ba ani neskórovali, řadím tenhle zápas k tomu nejlepšímu, co jsme měli možnost v sezóně odehrát. Perfektní tempo, tak akorát tvrdá hra a skvělé výkony všech hráčů. Takové maličkosti, že jeden šikula v modrém s krásným hokejovým jménem si po zápase není schopen podat ruce se všemi protihráči, to je jen škoda, nic víc. Čekali jsme, že soupeř na nás „vlítne“ a stalo se. Nicméně to nebylo jen o tom, že nás soupeř jasně přehrává. I my se dostávali do hry, dokázali podržet míček, jen v počtu vypracovaných šancí jsme za soupeřem výrazně zaostávali.  2x jsme inkasovali z nešťastného odrazu míčku u naší branky, ale to je jen výsledek toho, že soupeř si těchto šancí vypracoval tak patnáct. My za celý zápas tak pět, víc nám lepší soupeř prostě nedovolil. Vrcholem našeho snažení byla spolupráce Ondry s Denisem, po které Denis parádní bombou trefil jen horní tyč soupeřovy branky. Třetí gól soupeře přidal po pěkné samostatné akci Vojta Šimík. Budiž mu to odpuštěno, když nám ve druhém zápase se svými rodinnými příslušníky pěkně zafandil… Kašpyho beru zpět 🙂 . Nicméně na přístupu našich hráčů k zápasu vidím jen jednu malinkou chybičku. A to když jsme za stavu 0:2 na malinkou chvíli podlehli sebelítosti a pláči … brzy se to však podařilo vrátit zpět do normálu a byť jsme tedy v tomto zápase prohráli, nemusíme se za výkon stydět. Soupeři gratulujeme a budeme na dálku sledovat jeho souboj s Opavou o vítězství v soutěži a postup…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FBK Rožnov p/R    5 : 1    (3:1,2:0,0:0)

  • G+A: 9´ D.Kutěj (D.Panáček), 10´ D.Kutěj (O.Polách), 11´ V.Zemánek (J.Polášek), 17´ V.Zemánek (M.Adamec), 21´ D.Kutěj (J.Stráník)

S: M Rusev
P.Koutný – J.Polášek, V.Zemánek – P.Káňa – M.Adamec
V.Syrovatka – J.Stráník, D.Kutěj – O.Polách – D.Panáček

Po shlédnutí zápasu Rožnova s vedoucí Opavou bylo jasné, že nás čeká možná ještě těžší soupeř než Vítkovice. Tvrdší a důraznější. Ovšem na druhou stranu se stejným nebo podobným herně a početně vybaveným materiálem. měli jsme co vracet za těsnou porážku z prvního zápasu v Paskově. Navíc jsme už dokázali porazit dva týmy z první trojky a tak jsme chtěli zkompletovat tento hattrick i proti třetímu týmu tabulky. Ovšem začátek se moc nepovedl a ve čtvrté minutě jsme zapomněli za sebou ve žlutém dresu hrajícího Červeného, který si pohrál s naším golmanem a my inkasovali dnes počtvrté. Tenhle zápas ovšem ukázal, jaký kus cesty ušli naši hráči. V tomto velmi vypjatém zápase dokázali udržet chladnou hlavu, soustředili se jen na hru a vyplatilo se. Závěr první třetiny byl v našem podání excelentní a myslím, že se musel líbit všem čtyřem našim fanouškům – řidičům, i trojici přejících a dobrých fandů z Dobré 🙂 . Nejprve totiž Denis parádní střelou od mantinelu po Dankově přistrčení srovnal. při dalším střídání této formace využil Denis Ondrovu přihrávku tentokrát na střed a my šli do vedení. Co ovšem sledovali rozhodčí, kteří označili střelcem branky Danka a asistentem Syrdu, netuším… Nicméně oficiální statistiky jsou pouze orientační (bohužel) a důležité a přesné jsou ty naše a tak Denis o svůj hattrick nepřijde… Po další půlminutě ustál souboj u mantinelu Kompot, prodloužil na Zemyho a ten z první parádní bombou vymetl růžek. Už před tím jedna taková podobná skončila na tyči… Znovu musím opakovat, že rozhodující byl klid a chladná hlava. A taky Keckovy nové boty… 🙂 . druhá třetina i díky dvěma přesilovým hrám byla v naší režii. Přesilovou hru po Keckově nabití využil Zemy a hattrick poté dovršil další pěknou trefou Denis, tentokrát po Stanikově asistenci. Soupeř si vzal oddechový čas a chtěl vývoj zápasu změnit. My jsme mu to nedovolili a poslední třetinu odehráli velmi zkušeně. Vždyť před naši branku jsme soupeře pustili teprve v páté minutě! Nicméně další gól jsme už nepřidali ani my, i když šance byly. Danek nevyužil samostatný brejk, Pítrs netrefil odkrytou bránu. Ale také jsme mnohokrát místo střely volili přihrávku. Mrzet nás to nemuselo a výborný výkon na dnešním turnaji jsme korunovali ziskem tří bodů. Všem hráčům dnes za přístup, vystoupení i předvedenou hru patří naše uznání…