Junioři na úvod sezóny 2x vítězní!

publikováno v: ČFbU

Z prvního turnaje v Horní Suché vezou tedy šest bodů, ale jednoduché to rozhodně nebylo.

Zatímco v prvním utkání si celkem přesvědčivě došli pro vítězství nad Petrovicemi, v druhém zápase proti Paskovu byli 30 minut horším týmem, ale velký obrat  v závěru znamenal druhé vítězství. Herně ale samozřejmě moc spokojeni být nemůžeme. Zvlášť, když si vzpomeneme na minulý týden a Moravian Cup. Tam se hrál úplně jiný florbal. I my umíme hrát lépe, než jsme předvedli dnes. A hlavně dokud nezlepšíme přístup k zápasům a také vystupování na střídačce, nebudeme spokojeni ani se šesti body…

Zvláštní na dnešním turnaji bylo i to, že podstatná část výpravy cestovala vlakem. Na tom není nic zvláštního, já jezdím vlakem často a rád… ale spoléhat na jízdní řád a časy v něm uvedené je prakticky nemožné. Zato když jízdenku nedržíte v ruce a nečíháte na paní průvodčí, dostanete takový kartáč… i takovéto zážitky přinesl dnešní den, ve kterém junioři otevřeli ligovou sezónu dvěma souboji s tradičními regionálními soupeři. Jen upozorňuji, že oficiální zápisy jsou dosti divoké, nesedí třetiny, góly. Pítrs dokonce jako první hráč v historii florbalu dostal trest za sekání v době, kdy už dávno seděl na trestné lavici. Do čeho tam ten ogar sekal… ale tak to všechno jsou malé věci, u nás to sedí přesně a hlavně body byly rozděleny správně 🙂 .

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Z.F.K AQM Petrovice      8 : 3   (3:1,1:0,4:2)

• G+A: 4´ A.Soudil (P.Káňa), 5´ O.Polách, 10´ A.Soudil (V.Syrovatka), 16´ O.Polách, 33´ V.Zemánek (A.Soudil), 34´ P.Hrňa (P.Káňa), 34´ D.Svoboda,
    34´ J.Ondryáš (M.Adamec)

M.Rusev
P.Hrňa – V.Syrovatka, V.Zemánek – P.Káňa – A.Soudil
J.Zeman – A.Hovorič, D.Svoboda – O.Polách – B.Rašovský
J.Stráník, D.Kutěj – M.Adamec – J.Ondryáš

V sestavě z Olomouce nahradil Bobeše Sony a přibyl ještě další turista, Staňa. V první lajně dostal plejmejkr Pítrs opět na křídla volejbalistu a atleta. Ve druhé se seskupili mladíci kolem kapitána Ondry a třetí lajna vznikla kolem zlobivce bez dresu i bez pití. Chtěli jsme pokračovat v duchu Olomouckého výkonu, ale moc se nám to nedařilo. V průběhu obou zápasů byl největší problém trefit míček. Z toho fakt bolely oči, při přihrávkách, při zpracování, při střele i při snaze odpálit míček ve skrumáži. Naštěstí se se stejným problémem potýkal i soupeř. Nicméně jsme od začátku měli přece jen více ze hry a v polovině první třetiny jsme se dvěma slepenými góly ujali vedení. Nejdříve využil přesilovku po krásné Pítrsově přihrávce Soudy. Hned v zápětí se střelou z křídla prosadil centr Ondra. Soupeř se nevzdal a využil našeho nedůrazu a snížil. Poté putovali na trestnou lavici z každého týmu po jednom hráči a k tomu po pár vteřinách ještě Kecka za sekání. V oslabení 3 na 4 to byl první choreografický prvek dne v podání Soudyho. Vzhledem k tomu, že už nějaký ten rok florbal upozadil za volejbal, je jeho práce s míčkem značně, řečeno diplomaticky, nevyzpytatelná. Ovšem pohyb, ten má dobrý. Využil toho, prošel přes celé hřiště, tentokrát ten míček trefil a přidal třetí branku. Nicméně další branky ne a ne přidat a tak se víc bojovalo než hrálo. I čtvrtý náš gól byl hodně ubojovaný, když se důrazem na soupeřově brankovišti prosadil podruhé v zápase Ondra. Po druhé třetině měl ten rozdíl být ale vyšší. Na začátku poslední třetiny vykřesal soupeř naději druhou brankou. O výsledku zápasu tak rozhodl výborný Čompa v brance a skvostná minuta, kdy jsme během 56 sekund soupeřovu obranu i golmana překonali hned 4x!!! Zemy, Hrnec, Davča a poslední branku po skvostné Keckově přihrávce přidal Sony. Potřebujeme ale, aby Kecka těch dobrých okamžiků měl víc. V závěru už soupeř jen korigoval a první ligové body v sezóně tak zůstaly v našem vlastnictví.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Paskov Saurians      4 : 3   (0:1,0:0,4:2)

• G+A: 30´ O.Polách (P.Káňa), 33´ J.Ondryáš (M.Adamec), 33´ P.Káňa (A.Soudil), 35´ A.Soudil

J.Adamec

Neskutečné trápení. Soupeř v malém počtu hráčů vsadil na nespornou šikovnost svých hráčů, důslednou defenzivu, pomalou hru a dlouhé náhozy. A my byli vedle jak ta jedle. Ne a ne si s hrou soupeře poradit. K tomu zoufalé vystupování na střídačce, které nás s každým inkasovaným gólem posílalo do pekla. K tomu sekernické představení Kecky a Sonyho, které soupeř 2x trestal využitím přesilovky. A jen díky skvělému Georgemu v brance a nemohoucnosti soupeřových střelců jsme ještě necelých sedm minut před koncem prohrávali jen 0:3. Do té doby jsme soupeřova golmana ohrozili tak maximálně jednou. Selhal i Pítrs v nařízeném trestném střílení, když dojel na zbytečnou (pro trenéry) frajeřinku. Zpět do zápasu nás dostala až nedisciplinovanost soupeře. I my jsme dostali výhodu přesilovky, když byl pro změnu soupeř vyloučen za sekání. V oslabení pak nejlepší a nejzkušenější hráč soupeře naprosto zbytečně a bez snahy hrát míček vyhodil za mantinel Syrdu. Dvojka byla ještě mírný trest. Místo otřeseného Syrdy šel na přesilovku Ondra a nejzkušenější pětice v našem dresu konečně něco vymyslela a právě Ondra tečoval Pítrsovu střelu a snížil na 1:3. Konečně jsme začali hrát to, co jsme chtěli už na začátku poslední třetiny. Prakticky každý míček směřoval na branku, kde se naši hráči snažili o dorážky. A ono to fungovalo. Nejprve Sony při pohybu směrem od branky máchl florbalkou za sebe a vymetl pavučinky… normální člověk by to netrefil. Ale náš tým se skládá povětšinou z „nenormálních“ hráčů… To ale nebylo všechno, po devíti vteřinách srovnal stav na 3:3 Pítrs! Ještě 3 minuty před koncem to bylo 1:3 a rázem bylo srovnáno. Jenže naši radost přibrzdilo další zbytečné sekání v podání Sonyho a soupeř dostal výhodu přesilovky až do konce zápasu. Nadšení opadlo ale jen na pět vteřin, neboť na oslabení šel opět i Soudy… no… je to blázen…když má míček, všichni se třepeme, co z toho bude, ztráta, přihrávka na hůl soupeře, nějaký lobík někam…tentokrát to byl opět akrobatický kousek…vypíchl míček, v rychlosti si ho popinkával směrem k soupeřově brance a dopinkal ho až do ní. To žádný florbalista prostě nedokáže. Na to musíš mít na hřišti volejbalistu 🙂 . A my ho máme. Kruté pro soupeře, šťastné pro nás. Ani další Syrdova hra na zemi a oslabení 3:5 trvající 1 vteřinu už na výsledku nic nezměnilo a my mohli se šesti body v kapse utíkat na vlak, který přijel opět pozdě a ještě na jinou kolej…ale to už je jiný příběh…