publikováno v: ČFbU

A měli možnost se potkat se dvěma úhly pohledu na to, jak může sport vypadat.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Tigers Poruba    12 : 1   (5:1,2:0,5:0)

• G+A: 3´ Motyka (Hovorič), 3´ D.Svoboda (Zeman), 7´ Klepáč (Jančálek), 9´ D.Svoboda (Zeman), 9´ Hovorič (M.Křenek), 16´ Hlista (Zlý),
    23´ D.Svoboda (Zeman), 25´ M.Křenek (Klepáč), 26´ D.Svoboda (Zeman), 32´ M.Genzer (Zeman), 33´ Hovorič (P.Pícha), 36´ Klepáč

S: M.Strnadel
Hovorič – P.Pícha, M.Genzer – Vančo
D.Svoboda – Zeman – Rašovský, M.Křenek – Klepáč – Jančálek, Zlý – Motyka – Hlista

S pěti juniory, deseti dorostenci a bonusem v podobě oslavence Krtka jsme díky dostatku ochotných rodičů mohli vycestovat do dalekých Petrovic. Ráz prvního utkání určila početní i herní převaha našeho týmu a dva rychlé góly už ve třetí minutě zápasu. Musíme ale uznat snahu a bojovnost soupeře, který se nevzdával za jakéhokoli stavu a srdnatě bojoval až do konce. Dnes to na náš dobře rozjetý stroj nestačilo. Hráli jsme přesně tak, jak jsme se to v celé přípravě v těžkých zápasech snažili naučit a dnes se nám to dokonale dařilo a góly padaly po krásných kombinačních akcích. I další věci, které k zápasu patří nám dnes fungovaly, disciplína, nesobecké střídání na míčku a hlavně chuť hrát. Každou třetinu jsme začínali se stavem 0:0 a každou jsme chtěli vyhrát. Povedlo se. A ceníme si velmi i toho, že když už došlo k nějakému zákroku za hranicí pravidel, následovala omluva a jelo se dál. Z obou stran…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Z.F.K. Petrovice   1 : 3   (0:1,1:1,0:1)

• G+A: 14´ M.Křenek (Klepáč)

S: M.Kalina

Ve druhém zápase jsme se mohli potkat s úplně odlišným pohledem na to, jak může sport vypadat. Rozepisovat se ale více o tomto „zápase“ by ale bylo další zbytečnou ztrátou času… a o nějaké body či výsledek tady určitě nejde…