Junioři v Přerově neporaženi!

publikováno v: ČFbU | 0

Těžce zkoušení junioři se dnes představili v dalších dvou zápasech, tentokrát v Přerově a po výborných výkonech si do tabulky připsali 3 body za vítězství nad Šumperkem a velmi nečekaně i 1 bod za remízu se Znojmem.

Vacy, Fuci, Dejv opustili tým řekněme nestandartně, Pates na nějaký čas standartně, Maty, Ufy chyběli kvůli nemoci, Zemy kvůli Lysé…takřka polovina týmu. Šest juniorů a deset dorostenců se tedy vydalo do pro nás další nové destinace, Přerova. Na palubě osobních speciálů řízených skutečnými srdcaři nechyběl Frýda. Před sezónou ukončil florbalovou kariéru a začal se věnovat svému tělu 🙂 , tedy ve smyslu nabírání svalů…teď ale vyslyšel volání o pomoc a do týmu se minimálně na pár turnajů vrátil. Samozřejmě že nás současná situace nenechává v klidu a na další turnaje chystáme další překvapení 🙂

George a Žingy, zbylá dvojička golmanů, v jedné obraně točící se tři dorostenci, Hrnec, Peťan Jarmil tak, abychom je sice zatížili, ale nepřetížili, v další obranné dvojici dvě věže Márty s Kraťasem. Nově složený první útok vedený novým kapitánem Adamem s Lacim a Matesem na křídlech. Druhý, dorostenecký útok, kde vedle Soudyho a Pítrse nahradil běhajícího střelce Zemyho poziční stratég Ondra a třetí útok na křídlech se zmiňovaným Frýdou a Plejtvákem a na pozici centra s obráncem Keckou, takové bylo naše dnešní úspěšné složení…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Asper Šumperk   6 : 2  (2:0,0:1,4:1)

• G+A: 11´ J.Plevák (M.Adamec), 13´ P.Káňa (A.Soudil), 31´ R.Lacina (M.Marek), 33´ R.Lacina (A.Polách), 39´ A.Soudil, 45´ A.Soudil (P.Káňa)

S: J.Adamec
M.Bolek-P.Koutný (P.Hrňa), M.Marek – A.Polách – R.Lacina
M.Vašenda – J.Kratochvíl, A.Soudil – P.Káňa – O.Polách
J.Frydrych – M.Adamec – J.Plevák

Šumperk je sice v tabulce poslední, ale dobře víme, že disponuje několika velmi šikovnými techniky, kteří to s balonkem fakt umí. Hodně však doplácí na to, že na zápasy jezdí v málo lidech a v závěru pak chybí síly. Dnes nás „překvapil“, kdyždo zápasu nastoupil s devíti hráči do pole a bylo jasné, že to nebude snadný zápas. Soupeř začal i velmi tvrdě, několika „hity“ naznačil, že to bude i bolet, nicméně i my máme hráče, kteří si umí sjednat respekt a nemusí ani používat unfair zákroky. Jediné naše vyloučení za sekání hned v úvodu zápasu jsme přežili bez úhony a poté pomalu přebírali otěže zápasu a byli aktivnější. Střelecky jsme svou převahu vyjádřili až v závěru třetiny, když se nejdříve prosadil ten, od kterého se to čekalo možná nejméně 🙂 . Kecka totiž ze své pozice centra našel parádně Plejtváka a ten to trefil pěkně po Patesovsku. Hned o minutu později se prosadil Pítrs po Soudyho narážce a na přestávku jsme šli se slibným náskokem, zvlášť, když v brance se několika skvělými zákroky blýskl George.
Druhá třetina už z naší strany tak povedená nebyla, soupeř vyrovnal hru jen díky kvalitní obranné práci všech hráčů jsme drželi vedení. Soupeř se však přece jen jednou dokázal prosadit a stav 2:1 věštil dramatickou poslední třetinu.
Drama se však nekonalo. Na soupeře jsme vlétli jako uragán, už po 20 vteřinách se prosadila první lajna, konkrétně dnes v životní formě hrající Laci, který využil Matesův důraz při napadání. Při svém dalším střídání se opět prosadila první řada, když opět Laci využil tentokrát Adamovy nedokonalé střely 🙂 . Myslím, že Laci dnes hodně těžil z toho, že si nechal od svého zkušenějšího kolegy poradit…Nejlepší na celé naší hře bylo to, že jsme soupeře za celou třetí třetinu pustili jen ke 3 střelám a bylo úplně jedno, kdo je zrovna na hřišti. Všichni podali velmi zodpovědný výkon, korunovaný dalšími brankami. Nejdříve Soudy aktivním napadáním sebral soupeři míček a přesně zakončil a v samotném závěru zápasu to byl znovu on, když využil Pítrsovu pobídku. V úplném konci zápasu se povedenou kombinací přece jen jednou prosadil soupeř, na radosti ze třetí výhry v sezóně to nic nezměnilo.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Znojmo Laufen cz   6 : 6  (3:2,2:2,1:2)

• G+A: 13´ R.Lacina (A.Polách), 15´ M.Marek (R.Lacina), 15´ P.Káňa
    16´ A.Polách (R.Lacina), 28´ A.Polách, 42´ M.Marek (R.Lacina)

S: O.Žingor

Po úspěšném zápase proti Šumperku jsme si na další zápas musel počkat tři hodiny. A taky jsme se museli přestěhovat do jiné šatny…i když šatny…jak pravil Kecka, i tetiny prasátka mají v chlívku větší pořádek. No jo no…
Se soupeřem jsme se na turnajích celkem úspěšně míjeli, nestudoval jsem v jakém složení na turnaje jezdí, dnes měli pravda na soupisce dost dorostenců, což ale ve srovnání s námi stále nestačí 🙂
Poprvé po dlouhé době, už ani nepamatuji jak dlouhé, jsme ustoupili od naší ůběžné“ aktivní hry a na soupeře vyrukovali s defenzivnější taktikou. A vyplatilo se. Od začátku jsme byli vyrovnaným soupeřem a vůbec nebyl znát propastný boidový rozdíl mezi oběma týmy. Byl to ale soupeř, který šel do vedení, které ještě korunoval druhým gólem, kterému ovšem předcházelo do nebe volající sekání, k čemuž ovšem byli rozhodčí oboustranně velmi benevolentní. Zdálo se tedy, že soupeř si jde pro očekávané body, proti byli ale naši hráči a zejména díky skvělému závěru první třetiny jsme na přestávku šli za stavu 3:2 pro nás! Nejdříve totiž na buly po druhém góle uspěl Adam, potáhl míček, přihrál na křídlo a Laci trefil! V poslední minutě jsme se trefili hned 2x. Nejdříve se znovu prosadil první útok a Mates po Laciho přihrávce vyrovnával a 20 vteřin před koncem obral soupeře o míček Pítrs a nekompromisně zavěsil a utíkal si schovat míček se slovy, no co no, já nemám peníze na dárky 🙂
A bylo ještě líp. Po 19 vteřinách druhé třetiny si na své slavné mládí vzpomněl Adam a parádní ranou zvyšoval na 4:2.  Soupeř se samozřejmě nevzdal, přece jen na míčku byl silnější a jistější a od poloviny zápasu přebral otěže utkání on. Vysunul napadání, zvýšil aktivitu a využil našeho nedůrazu při obsazování hráčů a dvěma slepenými brankami srovnal. My se víceméně urputně bránili a jen občas hrozili brance soupeře. Měli jsme však dnes výborně hrající první útok a hlavně kapitána Adama, který nečekanou zadovkou překvapil všechny a hlavně soupeřova brankáře. Nutno velmi pochválit i Žingyho v brance, opět předvedl své lepší já a jeho výkon dnes byl parádní.
Ve třetí třetině však velký tlak soupeře pokračoval. Hned v první minutě znovu srovnal stav a z dalšího tlaku 7 minut před koncem šel poprvé do vedení. Tento zápas jsme si však nezasloužili prohrát, hráči poslouchali a byli za to odměněni. 6 minut před koncem jsme stáhli hru na dvě, vrátili se k našemu napadání a pokyn byl jednoznačný, vše dopředu. Povedlo se! Tři minuty před koncem opět první útok aktivně napadal, Laci přihrával a Mates se nemýlil! Na nucenou přestávku, která ho čeká, tak může odejít s dobrým pocitem. Závěr zápasu už jsme zvládli, i když jsme několikrát v samém závěru hodně zariskovali ale remíza je zaslouženým hodnocením našeho výkonu.

Dnes tedy musím jen chválit. Tým se semknul, zahrál hodně dobře, všichni hráči předvedli maximální nasazení a zápasy zvládli velmi dobře i mentálně. A atmosféra na střídačce byla parádní, tak to má být, florbal je sport a sport je zábava…Po prvních dvou turnajích a debaklech v zápasech v nich jsme si společně vytýčili minimální cíl…získat minimálně 9 bodů jinak nás čeká deset společných výšlapů na Javorník, po dnešku tedy můžeme říct (pro některé velká úleva) splněno 🙂