Junioři vezou z Ostravy první vítězství

publikováno v: ČFbU | 0

V nedělním podvečeru se našim juniorům v prvním zápase proti Horní Suché dařilo náramně a po výborném výkonu si na své konto připsali první vítězství. Ve druhém zápase proti domácím už to tak slavné nebylo, naopak jsme dostali pořádnou čočku a v zápase, který končil pozdě večer jsme body nepřidali. Nicméně je třeba se na věc dívat pozitivně a vítězství nad Horní Suchou si velmi ceníme.

Hrát v neděli večer není žádný med. Zvlášť pro kluky, kteří musí do škol na internáty. My tak dnes přišli o Kecku. Navíc chyběli George, Syrda a Peťan. A dát dohromady sestavu a dopravu byl vpravdě heroický výkon. Nakonec se to nějakým způsobem podařilo a my mohli nasadit kompletní tři pětky, složené ze čtyř juniorů a jedenácti dorostenců. Další dva dorostenci byli připraveni do branky. Pouze první pětka zůstala kompletní, do druhé se k obráncům a Zemymu posunuli Kopy s Denisem a třetí hrála v úplně novém složení…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.  –  FbK Horní Suchá   8 : 6   (1:0,6:4, 1:2)

• G+A: 13´ A.Soudil, 18´ V.Zemánek (A.Soudil), 21´ O.Polách (J.Ondryáš), 26´ J.Plevák, 26´ J.Ondryáš (P.Káňa), 29´ J.Ondryáš (P.Hrňa), 30´ V.Zemánek,
    35´ P.Hrňa (O.Polách)

S: M.Rusev
P.Hrňa – M.Bolek, J.Ondryáš – O.Polách – P.Káňa
A.Soudil – J.Stráník, T.Kopecký – D.Kutěj – V.Zemánek
M.Vašenda – J.Kratochvíl, O.Kašpárek – T.Dolák – J.Plevák

Vskutku velmi povedený zápas proti těžkému soupeři z místa bydliště mé tchýně… S tímto soupeřem jsme v minulosti odehráli mnoho těžkých zápasů a loni byl zcela mimo naše možnosti, takže i vzhledem k tomu, že soupeř měl ročníkově starší hráče jsme očekávali těžký boj. Jenže zápas nám vyšel se vším všudy. Od dobrého výkonu Čompy v brance (jo, jasně, minimálně dva góly byly laciné, ale na nováčka předvedl velmi zkušený výkon), přes dobře postavenou obranu až po nečekaně efektivní a produktivní útok. A některé branky fakt stály za to. Jo, v některých chvílích mi to připomínalo nejlepší časy naší bývalé repre juniorky 🙂 .
Od začátku jsme byli svědky souboje dvou vyrovnaných týmů, pravda statistiky „ball possesions“ byly více ve prospěch soupeře, jenže dobrou poziční hrou jsme je do žádných větších šancí nepustili a v závěru třetiny se navíc parádně střelou z půlky trefil Soudy. Když v úvodu druhé třetiny zvyšoval Zemy na 2:0, pořád jsem tomu nějak nechtěl věřit. A stačila minuta a půl a soupeř šel do vedení. Nejdříve se Čompa vytasil třemi skvělými zákroky, jenže na čtvrtou dorážku už nestačil. A když jsem ho Káněti na střídačce vychvaloval, přišlo první zaváhání a lehký míček mu prošel pod nohou aby po dalších několika minutách inkasoval potřetí. Ale ani tohle s ním nezamávalo a ve zbytku utkání byl důležitou postavou. Zvlášť , když vedení soupeře netrvalo ani minutu a Ondra svým prvním letošním gólem vyrovnal. Zapisovatelé byli z tohoto momentu tak paf, že gól napsali do zápisu Horní Suché…uvidíme, jestli se Ondra svého prvního zářezu oficiálně nakonec dočká, v našich statistikách ho samozřejmě má. Závěr třetiny byl v našem podání excelentní. Nejprve dotlačil míček za soupeřova záda Plejtvák. Za dvacet vteřin po parádní kombinaci první lajny našel Pítrs milimetrově Sonyho a ten nezaváhal. Soupeř samozřejmě není z těch, co se vzdává a brzy snižoval na 5:4. V čase 13:52 po další parádní kombinaci zakončuje opět Sony a o devět vteřin později Zemy. Stav po dvou třetinách tedy vzbuzoval naději, zvlášť, když se na hru všech tří našich řad dalo dívat. Do poslední třetiny soupeř vyměnil golmana, ale ani nový strážce svatyně nestačil na parádně provedenou standartku v podání Ondra – Hrnec a posledně jmenovaný zvyšoval už na 8:4. Bylo jasné, že nás čeká velký tlak soupeře, který se nám dlouho dařilo eliminovat, bohužel dvě minuty před koncem přišlo snížení a vzápětí po dalším tlaku bylo nařízené trestné střílení za postavení hráče v brankovišti. Soupeř jinak výborně chytajícího Čompu překonal a v závěru jsme museli o vítězství ještě hodně bojovat. Ale povedlo se a nejen z výsledkem jsme tedy mohli být velmi spokojeni!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.  –  FBC ČPP Bystroň Group Ostrava  2 : 11   (1:5,1:1, 0:5)

• G+A: 7´ P.Káňa, 21´ T.Kopecký (V.Zemánek)

S: D.Tkadleček

Tak jestli jsme v prvním zápase mohli být spokojeni se vším, ve druhém jsme nemohli být spokojeni s ničím. Od „přípravy“ na zápas, kdy se někteří hráči „zdejchli“ do fast foodu (naposledy), přes rozcvičení, vstup do zápasu a samotný průběh. Domácí tým, tvořený rovněž především dorostenci, doplněnými o několik hráčů juniorského A týmu, hrajícího nejvyšší soutěž, včetně „našeho“ Patese, si na nás doslova „zgustnul“. My jsme chvílemi nevěděli, cože jsme to valstně přijeli provozovat za sport. A hlavně jsme to soupeři ulehčili bojácnou hrou, když jsme doslova vypustili hru tělem.Taky golman zaplatil ve svém druhém florbalovém zápase v životě nováčkovskou daň a muselo to pro něj být velmi deprimující, když si prakticky nesáhl na míček. Nicméně nikdo nepodal takový výkon, aby to měl v brance jednodušší. Soupeř byl ve všem jasně lepší a po zásluze jednoznačně vyhrál. Nicméně i takové „po čuni“ může být k něčemu dobré, zvlášť když kluci s vyjímkou úvodu nic neodflákli, od druhé třetiny dřeli a snažili se, jen nám to prostě vůbec nesedlo. Nicméně tři pozitiva lze i na tak bídném výkonu nalézt. Tím prvním bylo Pítrsovo sólo, to byl doslova „majstrštyk“. Tím druhým byla vůbec první Kopyho branka v našem dresu a tím třetím to, že po takovém výkonu se nemusíme bát, že by Ostravští chtěli někoho z našeho týmu zase koupit… 🙂 To jen tak na odlehčenou, samozřejmě.

Je třeba radovat se z maličkostí a tři body jsou určitě dobré a myslím, že jsme ještě neřekli poslední slovo a že ještě něco předvedeme…