Junioři zahájili rok vítězně!

publikováno v: ČFbU | 0

Jako první se v novém roce vydali reprezentovat náš oddíl junioři. Naštěstí v dnešním sněžně deštivém počasí nemuseli cestovat daleko a ze dvou zápasů na Čeladné si domů vezou plný bodový zisk v podobě šesti bodů.

S mírným zpožděním přinášíme report z prvních novoročních zápasů. Zpoždění bylo způsobeno účastí Trenera na „velkém“ 🙂 turnaji ve STIGA hokeji, ve kterém navíc dotyčný slavně zvítězil 🙂 , když se naplno projevila jeho strategie, kdy dobrý výsledek začíná od kvalitní defenzivy. V tomto turnaji proti těžkým a kvalitním soupeřům z Trojanovic totiž neinkasoval jedinou branku… on ten Trener se potřeboval odreagovat, neboť to, co předcházelo prvnímu našemu vystoupení jej vůbec nepotěšilo, ba naopak, takhle soptícího jej můžeme vídat málokdy. Nakonec jsme tedy i díky vstřícnému a sportovnímu gestu našeho prvního soupeře z Frýdku Místku mohli do obou zápasů nastoupit se dvěma pětkami, dvěma golmany a jedním ne zcela fit náhradníkem… Ještě bych velmi rád poděkoval všem věrným fanouškům, kteří si v dnešním nečase udělali čas a přišli se podívat, jak to těm našim mladým jde…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC KOVO KM Frýdek Místek    7 : 2   (3:2,3:0,1:0)

• G+A: 4´ D.Kutěj, 6´ P.Koutný (J.Ondryáš), 9´ P.Hrňa (O.Polách), 18´ V.Syrovatka (J.Ondryáš), 20´ M.Adamec, 23´ D.Kutěj (D.Panáček), 28´ P.Káňa (J.Stráník)

S:  J.Adamec
P.Hrňa – P.Koutný, J.Ondryáš – O.Polách – V.Syrovatka
A.Soudil – J.Stráník, D.Kutěj – M.Adamec – D.Panáček
P.Káňa

Na jedné straně se tísnila téměř dvacítka vysportovaných borců v modročervených dresech, na straně druhé hráčů jako šafránu. Taková je letos realita našeho juniorského i dorosteneckého týmu. A to raději nemluvím o tom, kolik juniorů se zúčastnilo posledního tréninku před zápasem. Na prstě jedné ruky by je spočítal. I taková je bohužel realita. I proto nebyly vyhlídky před zápasem moc růžové, zvlášť, když junioři už 4 zápasy v řadě nepoznali radost z vítězství. Nicméně už úvod zápasu se nesl v pro nás poměrně překvapivém duchu, když jsme svou aktivní hrou a vysunutým napadáním dělali soupeři problémy v rozehrávce. A ještě překvapivěji jsme své šance dokázali proměňovat! Jako první se prosadil ten, který by v indiánském jazyku kmene Hurónů, dostal jméno „Ten, který neumí komunikovat nebo mu je to jedno“, Denis. O chvíli později svou první branku v sezoňě v juniorech přidal Peťan. To už jsem si říkal, že něco nejní tak jako v minulých zápasech, ale samozřejmě byl to jen úvod zápasu. Přišla totiž divoká chvilka zápasu, kdy během 33 vteřin padly 3 branky. Stačilo jedno nepokrytí soupeřova křídla a bylo sníženo. Po dalších 20 vteřinách zahrávali standartku Ondra s Hrncem, kterou sehráli na výbornou a Hrnec trefil přesně. Jenže hned po 13 vteřinách další zaváhání, opět soupeř dostal dostatek prostoru a opět to bylo o jedinou branku. O výsledku zápasu tak definitivně rozhodla druhá třetina, když se konečně poprvé v sezóně prosadil přesnou střelou Syrda. Další šanci zužitkoval Kecka a svou druhou trefou potěšil nejen tátu na tribuně Denis. Hráli jsme dobře, disciplinovaně, bez vyloučení. Apropó rozhodčí. Známé tváře z Novojičínských Gufuňů, komunikativní, v pohodě a s jasnou a čitelnou strategii pískání. nechávali hře volný průběh, nějaké menší osekávání neřešili, prostě no problém. A pak že to nejde. Stačí jen stejné situace posuzovat stejně. V dobrém výkonu s rychlými přihrávkami a rychlým zakončením jsme pokračovali i v poslední třetině. Jen některým borcům viditelně docházely síly a tak přišla chvíle na několik střídání pro doposud náhradníka Pítrse. A byl to právě on, který zakončil střelecký účet zápasu, když svůj únik po křídle zakončil přesnou trefou… ne úplně očekávané vítězství určitě potěšilo…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SC Bohumín´98   10 : 1   (3:0,4:0,3:1)

• G+A: 4´ D.Panáček (M.Adamec), 9´ J.Ondryáš (P.Hrňa), 10´ A.Soudil (D.Kutěj), 16´ A.Soudil, 20´ D.Kutěj (A.Soudil), 22´ V.Syrovatka (P.Koutný), 24´ D.Kutěj (O.Polách), 27´ M.Adamec (V.Syrovatka), 28´ O.Polách, 36´ P.Hrňa (O.Polách)

P.Káňa

Ještě větší problémy se skládáním týmu než my, má náš dnešní druhý soupeř, Bohumín. K dnešnímu turnaji dorazili se sedmi hráči a jedním golmanem. Přesto vzdorovali srdnatě a statečně. Ve 4. minutě se prosadil doposud náš nejproduktivnější hráč, Danek. Ale až do 9 minuty jsme museli čekat na potvrzení náskoku. Povedlo se to až Sonymu šťastnou dorážkou z bezprostřední blízkosti. Nebyl to úplně jednoduchý zápas, soupeř se věnoval především defenzivě a my museli být neustále v pohybu, abychom měli šanci překonat obranný val soupeře. Naštěstí nám dnes šlo to, co zatím v probíhající sezóně moc ne. Přihrávky a rychlé zakončení. Společně s dostatkem času a prostoru to způsobilo, že na některé branky byla vskutku radost pohledět. Definitivní uklidnění na naše florbalky přinesl dvěma góly Soudy. Další střelou z první se prosadil dnes s velkou chutí hrající Denis. Když se dnes podruhé trefil i Syrda, bylo to jen potvrzení toho, že dnes nic nejde jako obvykle 🙂 . Do zápasu opět začal naskakovat občas i Pítrs. V poslední minutě druhé třetiny se po rodinné spolupráci s Ondrou prosadil dnes počtvrté Denis. Druhou třetinou jakoby pro nás zápas skončil. Jasně, za stavu 7:0 je těžké se motivovat k maximálnímu nasazení, ale s laxní hrou u mně hráči nepochodí. A tak se poslední třetina nesla v duchu snahy donutit hráče zbytek zápasu neodfláknout. Až tak úplně se to nepodařilo a zejména chuť vracet se do defenzivy některým chyběla. Nicméně směrem dopředu to stále nebylo úplně bez šancí, dokonce jsme dostali i výhodu trestného střílení. Všemi očekávaný Pítrs nájezd odmítl, neboť jeho střelka skončila po předchozím souboji na smetišti dějin 🙁 a se starou exelkou si netroufal. Poprvé za svou ligovou kariéru, ve svém 142 zápase šel tedy na nájezd Ondra. Nebylo to úplně nejhorší provedení ale ani ne nejlepší a míček skončil pouze na tyčce soupeřovy branky. Po další krásné akci se vzápětí ale prosadil Kecka a brzy poté si zlepšil náladu přesnou bombou z křídla i Ondra. Čisté konto jsme Čompovi v brance svou laxní defenzivou nedopřáli a soupeř se radoval z čestného úspěchu. Pro Trenerem vyhlášenou prémii za desátou branku si v poslední minutě nakonec k soupeřově brance zaběhli Hrnec s Ondrou…. Dvě dnešní výhry jsou jistě příjemným vstupem do druhé části sezóny!!!