Juniorky proti La Comtesse neměly šanci

publikováno v: Ostatní turnaje

V dalším zápase Frenštátské ligy změřila naše děvčata síly se soupeřkami, které jsou momentálně zcela nad naše možnosti a schopnosti. Naše dnešní soupeřky ve své druhé ligové sezóně v unii válí a my jsme je dnes nedokázali moc potrápit…

Ještě včera jsem si myslel, že nás na dnešní zápas bude dvanáct do pole a dvě golmanky. Nakonec tři trenéři 🙂 na střídačce museli vzít zavděk osmi hráčkami, jen golmanky dorazily obě…Svůj ostrý start v soutěži dnes tedy musela absolvovat novicka Adry, která po dvou trénincích musela překonat strach, nejistotu a nervozitu. Ale je to holka šikovná a zvládla to na jedničku! Další krásnou premiérou byly nové dresy, které si děvčata na druhou sezónu pořídila, a slušely jim fakt náramně!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – La Comtesse Frenštát   0 : 7  (0:4,0:1,0:2)

G+A:

S: M.Vašková (11´ E.Tvarůžková)
K.Cahlíková – T.Marková, T.Šelepová – M.Čierniková
B.Slezáková – E.Žáčková, M.Kleckerová – A.Adámková

Bez Anet, Zuzky i Kiki jsme tedy vyrazili do boje proti kvalitnímu soupeři. Od samotného začátku bylo jasné, kdo je na hřišti pánem, či vlastně paní… Děvčata z La Comtesse byly šikovnější na míčku a hlavně rychlejší a dravější. pohyb jim prostě nečinil potíže. V podstatě se hrálo na jednu branku a kdyby soupeř nastoupil bez golmanky, nic moc by se na výsledku nezměnilo. Brankářka soupeřek musela zasahovat maximálně proti dvěma lehkým náhozům…tak třikrát jsme vystřelili mimo branku a to bylo z útočné fáze vše. Jinak to bylo takové školení o defenzivě. Musím říct, že kromě první třetiny se nám v této činnosti celkem dařilo. Občas se mi zdá, že naše holky už pomalu začínají číst hru, že už začínají chápat vo co go v týhle game … 🙂 . Občas se povedlo pěkně přebrat hráčky, občas se úspěšně rozebraly všechny soupeřky a jednou se nám dokonce podařilo ubránit i v oslabení. Jen pořád přetrvává ta naše „lesní vílovatost“. Pomalé reakce, pomalý start a pomalý běh…zřejmě ještě nenastal čas. Ale znovu říkám, první rok přežily ty nejstatečnější, sice zlehka ale přece se nám daří doplňovat kádr, tak pořád si dovolím vidět světlo na konci tunelu. Hlavně druhá třetina byla z mého pohledu velmi pozitivní. Teď je třeba to zlepšení prokázat proti vyrovnanějším soupeřkám, protože na La Comtesse nemáme a tak brzy nebudeme mít. Gratulujeme soupeřkám k vítězství a přejeme hodně štěstí v lize.
Příští týden jedeme provětrat dresy do Frýdlantu, v neděli máme na programu odvetu s La Comtesse a na další týden nás čekají dva zápasy v Trojanovicích a pak už začne PFLka…takže příležitostí ukázat se, jak nám to sluší, budeme mít dost :).