Karviná – den třetí a krásně bronzový!

publikováno v: Ostatní turnaje

Skvělého úspěchu dosáhli naši starší žáci na turnaji v Karviné. Po skončení akce s názvem Karviná Open Air se jim totiž na krku houpaly bronzové medaile za třetí místo!

Skvělá akce, perfektně připravená a navíc se skvělou atmosférou. Všude spousta sportu chtivých dětí, povzbuzujících rodičů a všemu vládla přátelská atmosféra. Naši kluci na této akci napsali moc pěkný příběh. Vytvořili skvělou partu která táhla za jeden provaz a byla skvěle vedena svým kapitánem, který si tu kapitánskou pásku právem zaslouží. Navíc do své party přibrali trenéry, vedoucí a hlavně skvělé rodiče a fanoušky, kteří je neúnavně povzbuzovali.
V této kategorii nehrajeme ligovou soutěž a tak je  každý zápas na velkém hřišti a v pěti hráčích pro kluky svátek. V soubojích s ligovými týmy se nakonec neztratili. Po pátečních dvou vítězstvích a jediné porážce od týmu z Trenčína přišlo sobotní vítězství v posledním zápase ve skupině a přes Bratislavský klub i postup do semifinále!

A přišel den třetí a v něm semifinálový zápas proti týmu Šternberku…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. –  Fbc Šternberk   2 : 3  po SN  (0:1,2:1)

  • G: A.Hovorič, D.Svoboda
  • A: B.Rašovský

S: A.Závodný
B.Rašovský – A.Hovorič, D.Svoboda – J.Zeman – O.Kytka
M.Genzer – P.Klepáč, M.Křenek – P.Pícha – O.Pícha, D.Milata

S tímto soupeřem jsme se utkali již ve skupině. V tom zápase jsme prohrávali již 0:4 ale po skvělém obratu a troše štěstí v závěru jsme si ze zápasu odnesli vítězství 5:4. Nyní se situace obrátila a štěstí přálo soupeři. Opět jsme prohrávali, opět jsme otočili skóre ale po chybě v závěru se soupeři podařilo vyrovnat. O vítězství tak musely rozhodnout nájezdy a v těch byli jednoznačně lepší kluci v modrých dresech. Ale stejně jako ten první byl to krásný a vyrovnaný zápas dvou vyrovnaných týmů. A navíc se po těchto „nervydrásajících“ soubojích vytvořilo jakési přátelství mezi kluky z obou stran barikád a Šternberští nám posléze usilovně fandili v souboji o bronzové medaile.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. –  1. FBC Karviná   5 : 3    (3:1,2:2)

  • G: J.Zeman – 2, A.Hovorič – 2, D.Svoboda
  • A: B.Rašovský – 2, D.Svoboda

S: M.Kalina
B.Rašovský – A.Hovorič, D.Svoboda – J.Zeman – O.Kytka
M.Genzer – P.Klepáč, M.Křenek – P.Pícha – O.Pícha, D.Milata

Další krásný zápas proti domácímu týmu. I tady se ukázal pravý smysl akce. Domácích hráčů bylo asi dvacet. Možná že kdyby hráli jen ti nejlepší, byl výsledek jiný. Ale trenéři nechali hrát úplně všechny a tak se před svými rodiči mohli ukázat všichni. U nás taky hrálo všechno co mohlo. Samozřejmě na té starší lajně bylo střílení branek, ale v celém turnaji zahrála perfektně i lajna druhá! Zatím ještě nedává moc branek, ale pozor, herně to není vůbec špatné a tihle „maloši“ mohou mít před sebou pěknou budoucnost! Vítězství v zápase a medaile za celý turnaj jsou pro tyhle kluky určitě tou nejlepší motivací do budoucna.

Sedm zápasů, pět vítězství, jedna porážka po nájezdech a jedna v normální hrací době. K tomu spousta vstřelených branek. A hlavně hromada zkušenosí a ještě větší hromada zážitků. Skvělá atmosféra, báječní rodiče, starostlivé vedení = skvělý prodloužený víkend!!!