Ligová premiéra žáků byla úspěšná!

publikováno v: ČFbU

Po juniorech, dorostencích a mužích se starší žáci dnes stali dalším týmem, který v našich barvách vstoupil do ligových soutěží!

Přestože i v této kategorii se potýkáme s velkým nedostatkem hráčů a podstatnou část týmu tvoří mladší žáci, byla premiéra dnes velmi povedená. A nejen co se týká výsledků. K zápasům se za velkého zájmu rodičů (snad jim to vydrží) vydala desítka hráčů do pole a tři brankáři. Pouze pět hráčů však mělo nějaké zkušenosti s hrou 5+1. Pro kompletní druhou pětku a oba dnešní brankáře to byla naprostá premiéra. Navíc jsme vůbec netušili, jaká je úroveň týmů v soutěži a jaký se zde vlastně hraje florbal. Po dnešku už jsme o dost víc v obraze 🙂 .

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FbK Horní Suchá     1 : 6    (0:3,1:1,0:2)

  • G+A: 21´ O.Pícha (Š.Motyka)

S: D.Kubala
P.Pícha – Š.Motyka, O.Pícha – P.Svoboda – Š.Řezníček
T.Křenek – D.Ťulák, A.Strnadel – A.Zlý – M.Tkáč

Hokejka, Ťulda a Majk ještě před začátkem apokalypsy bojovali v PFLce v kategorii přípravka. A dnes vyrazili do ligových bojů v kategorii starší žáci.I Pro Tobíka, Aldu a Jezevce to byla dnes velká premiéra. A v úvodu zápasu to bylo sakra znát. Dvě střídání druhé pětky a dvě branky v naší síti. To byl fofr. Ale stala se úžasná věc. Každým střídáním se kluci rychle adaptovali a každé střídání bylo zahrané lépe a lépe. Skvělé to pozorovat. Přišla i dílčí radost z prvního ligového gólu, jehož slavným střelcem se stal Mikeš. Šíma perfektně založil požární útok a Mikeš trefil přesně. To mu ale nestačilo, chtěl být do dějin zapsán výrazněji a tak se stal i prvním vyloučeným hráčem. Soupeř byl stále lepší, v čemž mu pomohla i hra na tři pětky, rozdíl už však nebyl tak výrazný. Bojovností a nasazením navázali kluci na klubové tradice a dojem z prvního zápasu i přes porážku byl veskrze pozitivní…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SC  Bohumín 98   4 : 2    (2:1,1:0,1:1)

  • G+A: 3´ T.Křenek (A.Zlý), 11´ O.Pícha (Š.Řezníček), 15´ A.Strnadel (T.Křenek), 29´ M.Tkáč (A.Zlý)

S: P.Krpec
P.Pícha – Š.Motyka, O.Pícha – P.Svoboda – Š.Řezníček
T.Křenek – D.Ťulák, A.Strnadel – A.Zlý – M.Tkáč

Pic kozu do vazu! Ono to přišlo už ve druhém zápase! A to šel ze soupeře docela strach. Tým tvořený povětšinou opravdovými staršími žáky nastřílel v prvním zápase soupeři 13 branek. My jsme na něj vyrukovali s dalším nováčkem v brance. A je třeba uznat, že mu premiéru usnadnili jeho spoluhráči v poli. Ti totiž defenzivu zvládli náramně a soupeře do žádných větších šancí za celý zápas nepustili. A to co prošlo, až na dvě vyjímky, vychytal debutant Přema. Navíc! Kluci přidali velmi aktivní hru dopředu a bylo až povznášející 🙂 , jak si nechali poradit a jak tyto rady uváděli do praxe. Už v úvodu zápasu se po křídle proběhl Tobi a trefil přesně. Na vyrovnávací branku soupeře brzy reagoval adept na roli talentovaného střelce, Mikeš. Využil parádního přiťuknutí Řízka. A byl to právě on, který na branku soupeře vyslal nejvíce střel. Z osmi dnes inkasovaných branek jich sedm padalo na vrub druhé pětky. Bylo znát, že Pepé se Šímou v první lajně ty zkušenosti mají a přejít přes ně není úplně snadné. Ale to, jak tato lajna zvládla hru dopředu, bylo velmi překvapivé a potěšující. Jezevec jako kdyby centra v lize hrál od narození. Alda? naběhal nejvíc kilometrů ze všech hráčů a občas dokonce i s hlavou nahoře. Neuvěřitelné. Však byl také po zásluze odměněn vstřelenou brankou. Vůbec jsem jako nechápal, co si jako dovolil Ťulda v obraně. loni měl problémy v přípravce a dnes sice problémy s postavením na hřišti ale ta drzost a jistota na míčku…O Tobim už byla řeč, tam ten talent je, to je jasné. Zbývá poslední zbloudilá ovečka, Majk. Jako nemyslel jsem si, že má na to, hrát ligu. Jenže nikdo jiný nebyl. Perfektně mě vyvedl z omylu. Zvládl to dokonale. A přidal i třešničku na dortu. Soupeři se totiž podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Stačilo osm vteřin a Majk svým důrazem před brankovištěm vybojoval míček a narval do do branky! Samozřejmě, výborná hra první pětky a jistota Pepého se Šímou vzadu už nedovolila soupeři stav zvrátit a tak jsme se k velké radosti rodičů i nás samotných dočkali první radosti z vítězství!

Samozřejmě víme, že ty nejsilnější týmy na nás teprve čekají. Dnes jsme mohli v akci vidět dva Havířovské týmy a tam ta kvalita je trošku jinde. A samozřejmě úzký kádr, to je to, co nás trápí…jeden dva nemocní a je to v pytli…tak budeme věřit a doufat, že vše dobře zvládneme.

Po půl roce to byl zase jednou pro Trenera takzvaný „klasický“ víkend. V sobotu junioři a muži, dnes žáci…a hlavně ti žáci, to byl balzám na nervy…je otázka, kolik takových víkendů ještě bude…jestli vůbec něco bude…to vše je ve hvězdách ale my zatím jedeme dál…