Mladší žáci přátelsky s Karvinou

publikováno v: Ostatní turnaje | 0

Využili jsme pozvání na přátelský zápas mladších žáků, který se ve středečním podvečeru uskutečnil v Horní Suché a soupeřem nám byl tým 1. FBC Karviná.

Známe se samozřejmě z Pflky, která je pro nás v této kategorii hlavní a jedinou dlouhodobou soutěží. Soupeř samozřejmě hraje především ligové zápasy v Unii a PFLku využívá jako další možnost hraní. My jsme s nadšením přivítali možnost zahrát si pětkový florbal na větším hřišti. Díky neutuchajíci spolupráci rodičů nebyl problém vypravit do Horní Suché téměř všechny členy našeho kádru. Doma měli zůstat jen ti nejmladší. Nakonec k zápasu neodjel jeden z nejzkušenějších hráčů, Matty, a nahradil jej na poslední chvíli Tobi.

V Horní Suché si mohou dovolit vedle stávající haly postavit ještě jednu… a tak mají dvě a my jsme dnes poprvé navštívili tu novou. Soupeř z Karviné dnes určitě nebyl v nejsilnější sestavě, což dávalo šanci na to, že si naši kluci budou moci hru v pěti vyzkoušet nejen směrem k vlastní brance. Skutečně jsme byli svědky poměrně vyrovnaného zápasu, ale hlavně se vše odehrálo ve velmi přátelské a pohodové atmosféře, za což jsme velmi rádi. Děkujeme tímto soupeřům za pozvání, jsme rádi, že jsme si mohli zahrát a budeme se těšit, že soupeři někdy přijedou na oplátku za námi na Čeladnou.

Určitě bylo znát, že kluci z Karviné mají s hrou v pěti více zkušeností, věděli o sobě a samozřejmě jak je u tohoto týmu zvykem, s míčkem to kluci umí. Ale i naši hráči ukázali, že má smysl s nimi pracovat a že čas a energie jim věnovaná není zbytečná. Kluci dostali celkem i zabrat, protože se hrálo 3 x 15 minut. První třetinu ovládli „domácí“ když se ujali vedení. To navýšili v třetině druhé. My jsme své šance nedokázali přesně zakončit. Až smůlu prolomil přesnou trefou Kuky. I druhý gól vstřelil obránce, tentokrát si pěkně na přihrávku seběhl Mikeš a bylo vyrovnáno. V závěru třetiny jsme ale inkasovali potřetí. V poslední třetině se nám povedl obrat, když se nejdříve znovu trefil Kuky a teprve potom se prosadil také jeden z našich útočníků a byl to Řízek. Soupeř ale využil zmatků v naší obraně a bylo vyrovnáno a tak to už zůstalo do konce. O výsledek tady ale nešlo, důležité pro nás bylo, že všech 13 hráčů a 3 golmani si mohli vyzkoušet něco jiného, něco, co by je mělo navnadit do další práce, já myslím, že se jim to muselo líbit… Po zápase jsme si ještě dali soutěž v nájezdech a vyzkoušeli hru v přesilovkách či oslabení.  Každopádně velmi povedená akce!!!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FBC Karviná     4 : 4    (0:1,2:2,2:1)

• G+A: P.Klepáč, O.Pícha (P.Svoboda), P.Klepáč (D.Milata), Š.Řezníček (Š.Motyka)

S: M.Kalina (16´ A.Závodný, 31´ M.Strnadel)