Mladší žáci po šesté za sebou vítězi PFLky!

publikováno v: PFL | 0

Tři zápasy před koncem soutěže si Áčko mladších žáků zajistilo prvenství v této soutěži a po několikáté tak obhájili titul z této soutěže. Letos těch prvenství moc mít nebudeme, tak se radujme z tohoto mála!

Ale určitě to dnes nebylo bez chyby. Při neúčasti Trenera i Ondry převzal dirigentskou taktovku Adam a nezávislým okem zhodnotil výkony tohoto týmu (a pěkně od srdce i všechny jednotlivě) a zejména v zápase s Karvinou nebyl spokojen. Keců jako na koledě, výmluvy, stížnosti a skutek na hřišti utek…žádný soupeř se neporazí sám a pokud nedám do hry maximum, mám problém. Přesně to, co nesnáším a za co hráče peskuju, i když vedou rozdílem třídy. Vždycky musím hrát. Vždycky musím K+M+B! Milovníci českých filmů jistě vědí, co to znamená… Borci to napravili v zápase s Frýdlantem, kde si po perfektním výkonu zajistili tento pro nás cenný titul.

Na minulém turnaji bojovalo naše Béčko o to, jestli postupem mezi finálovou čtyřku absolvuje ve zbytku sezóny šest náročných a těžkých zápasů proti lepším soupeřům, anebo bude trénovat kombinaci a tlak na soupeřovu bránu. Jsem rád, že platila varianta A a dnešní výsledky dokázaly proč. Porážka s naším Áčkem byla celkem jasná. Proti Áčku Frýdlantu jsme dlouho vedli a byli lepší, nakonec jsme sice tlaku neodolali, ale utkání přesně splnilo to, co jsme čekali. Stejně jako závěrečný heroický boj proti Karviné a nejtěsnější porážka. Dnešní akce tak jen potvrdila, že Vize 22 má smysl…

Bohužel jsem ani zápasy Béčka neviděl a tak si přečtěte vševypovídající report z pera trenéra Dušana:

Béčko bez bodu, ale se ctí.

Finálová skupina nenabízí lehké soupeře a tři takoví se dnes postavili do cesty našemu B týmu mladších žáků. Nejprve jsme se utkali v „přátelském“ utkání s naším Áčkem. Větší florbalové dovednosti a um byl na straně soupeře, nás ale zdobilo nasazení a odhodlání se o body poprat. Dokonce jsme se dostali i do několika slibných šancí, podařilo se i vyrovnat na 1:1, ale bohužel do konce poločasu už byl rozdíl ve skóre 1:6. Ve druhém poločase jsme pokračovali v bojovném výkonu, a protože Strny zachránil, co se dalo, skončil zápas „jen“ 1:8.

Ve druhém zápase jsme se utkali s výběrem Frýdlantu. V prvním poločase jsme soupeře trochu zaskočili a zodpovědným bráněním jsme jej donutili, hrát „jen“ dlouhé, nahazované balóny a překvapivě jsme tento poločas vyhráli 2:1. Ve druhém poločase se nám několikrát nepodařilo si pohlídat hráče před bránou a tak 3 minuty před koncem jsme prohrávali o dvě branky. Vzali jsme si timeout, že se pokusíme s výsledkem ještě něco udělat. Hned vzápětí ovšem frýdlantský hráč prošel přes naše tři a uzavřel skóre na 3:6.

Zápas s Karvinou, to je vždy drama, a nebylo tomu jinak ani dnes. Začátek zápasu se nám neskutečně povedl a dostali jsme do vedení 2:0. Pak ale soupeř ukázal, že hrát florbal opravdu umí a po pěkných akcích do konce poločasu otočil na 2:3. Kluci ale dřeli, a když se nám podařilo srovnat na 5:5, zdálo se, že bychom mohli byt odměnění za svou snahu alespoň jedním bodem za remízu. Jenže Karviná ukázala, že jsou bojovníci, vzali oddechový čas a … pustili se do nás. Nejprve dali gól, který jim nebyl uznán, protože skórující hráč zasáhl míček nad hranicí, kterou dovolují pravidla. Po kratší diskuzi s rozhodčím (ten svoji pozici zvládl a situaci ustál) se pokračovalo za nerozhodnutého stavu. Netrvalo ovšem dlouho a karvinským hráčům se podařilo vstřelit gól, o kterém už nemohlo být nejmenších pochyb, a zápas vyhráli. Body jsme bohužel nezískali, ale naší výhrou byla předvedená hra a hromada zkušeností, kterou si hráči odnesli.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A – FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B    8 : 1   (6:1,2:0)

• G: J.Zeman – 2, D.Svoboda – 2, A.Hovorič, P.Pícha, O.Kytka, M.Křenek
  • A: D.Svoboda – 2, A.Hovorič, V.Stráník, O.Kytka, P.Pícha, A.Závodný