Mladší žáci udrželi neporazitelnost…

publikováno v: PFL

a po zásluze si přivlastnili další titul z PFLky.Tři vítězství v dnešním závěrečném turnaji jen potvrdily jejich dominanci v soutěži. V osmnácti zápasech neztratili ani bod a tak si tým, po celý rok koučovaný Ondrou došel dnes pro zlaté medaile…

… jenže měl dnes i trochu smůlu. Na turnaji totiž nechyběl i Trener, který narozdíl od „hodného“ Ondry nešetřil kritikou a prakticky v každém zápase našel dost věcí, které šly udělat lépe.  je to ale zárověň i potvrzení kvalitní práce, když i při třech vítězstvích a skore 38:6 nejsme s výkonem spokojeni!
Dost často totiž borci v našich dresech podléhali pocitu, že proti papírově slabším soupeřům netřeba hrát naplno. Jako třeba proti bronzovým Kozlovicím, kdy poločasový výsledek moc neukazoval, kde je větší kvalita a teprve až ostrá slova v poločase přinesla zlepšení. Někteří hráči se zase přesvědčili, že přílišné myšlení na vlastní statistiky škodí vlastnímu výkonu. Na prvním místě musí být vždy úspěch týmu a teprve potom se mohou dostavit i úspěchy jednotlivců. Ani v posledním zápase proti sympatickému týmu z Příbora jsme moc nadšení do hry nepředvedli…do chvíle, než Trener vyhlásil sázku, kterou Kulich jednu vteřinu před koncem zápasu splnil. To bylo najednou radosti. Není to neúcta k soupeři, ale jen potřeba neučit se hrát na půl plynu.
Za celou sezónu však samozřejmě klukům blahopřejeme a věříme, že o nich ještě uslyšíme!!!

Dnes se ve skvlém světle ukázal i náš mladý B tým. Ten se po minulém turnaji odpoutal z poslední příčky a v dnešním souboji s Frýdlantským Béčkem chtěl svou pozici potvrdit. A povedlo se! Po skvělém výkonu, kdy soupeře prakticky nepustil za polovinu a na dlouhé minuty jej zavíral před jeho vlastní brankou, se mu to povedlo. Ten zápas byl opravdu vrcholem tohoto týmu a na jeho hru byla radost pohledět. Obě dvě lajny svého soupeře jasně přehrály. Pomohl i jistý výkon Mikyho v brance  i kvalita nováčka v naší sestavě. Poly se v úterý poprvé objevil na tréninku a dnes svým výkonem zaujal. Velké zlepšení ve výkonu se projevilo i ve dvou dalších zápasech. Vždyť starším a vyspělejším klukům z Frýdlantského Áčka jsme byli vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme nevydrželi v tempu celý zápas. I proti našemu Áčku jsme uhráli nejlepší výsledek sezóny.

Můžeme a musíme tedy být spokojeni. Myslím, že radost z výkonu měli i rodiče, o čemž svědčí i sladké medaile, které si pro děcka připravili i šampaňské, kterým jsme společně úspěch oslavili. Tak jsme první, no a co….jedeme dál…