Mladší žáci vyhráli PFLku!

publikováno v: PFL

Už po několikáté v řadě se našim mladším žákům podařilo ovládnout Podbeskydskou florbalovou ligu. Jednou si dám tu práci a spočítám, po kolikáté to dnes bylo! A to se dnes hrál teprve předposlední turnaj této soutěže. Do konce tedy zbývá ještě jeden turnaj a tři zápasy. Nicméně naše Áčko po 15 vítězných zápasech v řadě již nemůže být předstiženo! A aby těch radostných zpráv z Frýdlantu nebylo málo, tak i B tým dnes úspěšně vykročil za svým cílem (nebýt poslední) a poprvé slaví vítězství v zápase a o bod se v tabulce dostal před B tým Frýdlantu.

Nicméně stále zvedám varovný prst! Málo nás a ještě méně těch talentovaných a úplně nejméně těch, co chtějí…

Při neúčasti Trenera bylo Áčko opět pod vedením Ondry, který svou roli kouče opět zvládl na výbornou. A neměl to dnes snadné. V týmu mu zbylo pouhých šest hráčů a já osobně jsem se lehce obával…zbytečně. Máme tam totiž takové osobnosti, že nebyl důvod. Více posleéze v reportu samotného kouče…

B tým byl dnes pro změnu opět v režii Dušana a i on se ve své nelehké roli mohl dnes radovat z velkého úspěchu. a sice prvního vítězství našeho mladého týmu v soutěži. Béčko dnes naopak bylo kompletní, tvořeno tedy třemi golmany, jednou přípravkářskou čtveřicí a jednou mladě žákovskou. Postřehy z jednotlivých zápasů si můžete přečíst v reportu, který sepsal kapitán týmu, Pepé…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „A“-Sokol Polanka n.O.   9:2  (3:1,6:1)

 • G: D.Svoboda – 5, J.Zeman – 3, O.kytka
 • A: J.Zeman – 4, D.Svoboda – 2, A.Hovorič

S: M.Hanus
J.Zeman, D.Svoboda, A.Hovorič, J.Jančálek, V.Stráník, O.Kytka

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „A“-Sokol Frýdlant „B“   10:2  (6:1,4:1)

 • G: D.Svoboda – 4, J.Zeman – 2, J.Jančálek – 2, A.Hovorič, O.Kytka
 • A: J.Zeman – 3, D.Svoboda – 2, A.Závodný – 2, A.Hovorič, J.Jančálek

S: M.Hanus (13´ A.Závodný)
J.Zeman, D.Svoboda, A.Hovorič, J.Jančálek, V.Stráník, O.Kytka

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „A“-Sokol Frýdlant „A“   7:4  (6:1,4:1)

 • G: D.Svoboda – 5, J.Zeman, A.Hovorič
 • A: J.Zeman – 3, D.Svoboda – 2, A.Hovorič – 2, J.Jančálek

S: A.Závodný
J.Zeman, D.Svoboda, A.Hovorič, J.Jančálek, V.Stráník, O.Kytka

 

Už od prvního momentu, kdy naši hráči vstoupili na hřiště, věděl jsem že to bude pastva pro oči. A opravdu byla. Kombinace a přehled na hřišti všech hráčů byl úchvatný. Naši hoši předvedli, že každý má co ukázat. Bez chyb jsme ale také nebyli. Každá malá chybka znamenala procento síly, která nám už v posledním zápase docházela, a dokonce i Davča se zapotil. Soupeři byli kvalitní a občas nám dali dost zabrat. Ze všech hráčů se mi nejvíce líbil Alan. Plnil každý pokyn který mu byl dán, a předvedl své zkušenosti jak v útoku, tak i v obraně. Pokud nepolevíme a budeme pokračovat v našem snažení, máme našlápnuto na velice skvělé výsledky.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“-FBC Kozlovice   2:7  (1:4,1:3)

 • G: O.Pícha, D.Baletka
 • A: P.Svoboda, T.Pátek

S: M.Strnadel
P.Pícha – O.Pícha, D.Milata – P.Svoboda
T.Pátek – M.Genzer, D.Baletka – J.Slezák

Do prvního zápasu jsme vstupovali nerozehraní a trochu nervózní. S Mikešem jsme dlouho drželi míček za bránou a nehráli jsme jako kompaktní čtyřka. Párkrát jsme se ale před soupeřovu bránu dostali a po střele Krtka skóroval přesnou trefou Mikeš. Po první půli jsme prohrávali 1:4.

Druhý poločas jsme hráli o hodně lépe, obsazovali jsme si hráče a nebáli jsme se jít dopředu. Po dvou minutách se Baldys trefil z otočky a snížil na 2:4. Poté už jsme žádný gól nedali, ale soupeř ještě tři góly přidal po našich zbytečných chybách.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“-Sokol Polanka n.O.   2:10  (1:6,1:4)

 • G: P.Svoboda, D.Baletka
 • A: P.Pícha

S: M.Pavel
P.Pícha – O.Pícha, D.Milata – P.Svoboda
T.Pátek – M.Genzer, D.Baletka – J.Slezák

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Polance. Snažili jsme se obsazovat hráče, chodili jsme dopředu, ale nebyli jsme důrazní před naší brankou. Každou naši chybu soupeř nekompromisně trestal. Lojza v bráně chytal, co mohl, Baldys přidal další gól a první poločas končil při skóre 1:6. O přestávce nám Dušan řekl, že se nemáme bát soupeřů a máme více chodit do těla. Snažili jsme se jeho slova vyplnit, ale i přesto nám soupeř nasázel ještě čtyři góly. Před koncem zápasu jsme ještě aspoň vstřelili gól po krásné kombinaci celé naší první lajny.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“-Luna Příbor   2:1  (0:1,2:0)

 • G: M.Genzer, T.Pátek
 • A: T.Pátek

S: M.Kalina
P.Pícha – O.Pícha, D.Milata – P.Svoboda
T.Pátek – M.Genzer, D.Baletka – J.Slezák

Ve třetím zápase nás čekal soupeř z Příbora. Věděli jsme, že tenhle zápas by nám mohl přinést nějaké body. Soupeř začal zostra a hned zkraje zápasu se prosadil a dostal do vedení. My jsme se ale nevzdali a bojovali jsme dál. Když první poločas končil při skóre 0:1, bylo jasné, že nás ve druhém poločase čeká nelítostný boj o body. Nepolevili jsme a naší odměnou byl Genzyho vyrovnávací gól ze standardky. Soupeř znervózněl a když se Arnošt dvě minuty před koncem trefil, začali jsme pomýšlet na vysněné tři body. Miky v bráně i nadále předváděl perfektní zákroky a když Baldys patnáct vteřin před koncem už nepůjčil soupeři míček, propukla v našem týmu obrovská radost, že jsme konečně vyhráli.