Mladší žáci vyhráli Příborský turnaj

publikováno v: Ostatní akce

S radostí jsme využili pozvání na posezónní turnaj, který pořádali naši známí z PFLky z týmu Luna Příbor a radost z možnosti si zahrát jsme přetavili i v radost z vítězství v turnaji.

Turnaj byl určen pro ročníky 2004 a mladší ale my jsme se rozhodli ty „zkušené“ hráče tohoto ročníku nechat doma a dát šanci mladším hráčům. A dobře jsme udělali, neboť až na pár vyjímek i v dresech soupeřů se představili podobně mladí hráči což přineslo vyrovnané průběhy většiny zápasů. Malinko zaostával tým z DDM Kopřivnice, další známý z PFLky, který přijel pouze se šesti hráči a brankářem. O přátelském duchu turnaje svědčí to, že všechny zbývající týmy vždy zapůjčily tomuto týmu nějaké hráče tak, aby kluci z „domečku“ nepadali únavou. My jsme jim na celý turnaj zapůjčili Kryšpína, který jaksi omylem dorazil na sraz a z diváka se tak stal rázem hráč a na zápas proti Luně si modrý dres oblékli i Krtek, Jenda a Mikeš. dalším soupeřem byl domácí tým Luny Příbor, což je jasná záruka kvality a neméně kvalitní a zvučný soupeř nás čekal v podobě Vikingů z Kopřivnice. pro nás byla hlavní motivací možnost zahrát si v pětkový florbal, což jinak moc nemáme kde zkoušet a i když hřiště v Příboře nebylo největší ( 31 x 17 metrů ) pro nás to byla velmi cenná a pozitivní zkušenost. jen na tribuně zůstal nejzkušenější z golmanů Adam a prostor v brance tak byl vyhrazen pro méně zkušenou dvojici Miky – Strny. Do pole jsme nasadili dvě kompletní pětice a jednoho univerzálního borce, který prostřídával na všech pozicích kromě golmanů 🙂 . Na lavičce byli v pohotovosti i všichni tři trenéři tohoto týmu a tak se mohlo jít na věc… hrací čas 2 x 15 minut zaručoval slušnou porci zábavy

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Luna Příbor   2 : 2    (2:1,0:1)

  • G: M.Genzer, D.Milata
  • A: Š.Motyka – 2

S: M.Kalina (16´ M.Strnadel)
D.Baletka – P.Klepáč, M.Křenek – T.Pátek – J.Slezák
M.Genzer – O.Pícha, D.Milata – P.Pícha – Š.Motyka
P.Svoboda

Vstup do zápasu jsme měli perfektní, bylo vidět, že kluci jsou nažhavení a natěšení a hned po několika vteřinách se ve velké šanci ocitl Matty ale nedal. Dál jsme svírali soupeře a jako první se dalekonosnou střelou prosadil zadák Genzy. Soupeř postupně vyrovnával hru a zejména rychlé úniky některých větších hráčů po křídlech nám dělaly problém, nicméně jsme si s nimi celkem dokázali poradit, ovšem stalo se to, že taková nepříliš povedená střela proklouzla Mikymu po zemi do branky a bylo srovnáno. Ještě do přestávky jsme se znovu po Šímově akci dokázali gólově prosadit, když se pěkně trefil Milda. Podle plánu se o přestávce prostřídali golmani a my jsme na hřišti čelili snaze soupeře vyrovnat. Dlouho se nám to dařilo, až přišel opět takový nešťastný zákrok golmana, kterému při přesunu prošla slabá střela pod nohou. Ale tohle právě naši golmani potřebují, zkušenosti a ty najdou jen při takovýchto zápasech. I my jsme se dostávali do šancí ale gól už jsme nevstřelili a tak vyrovnaný zápas skončil zaslouženou remízou.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – DDM Kopřivnice    13 : 2    (5:1,8:1)

  • G: Š.Motyka – 3, M.Křenek – 3, P.Svoboda – 2, D.Milata – 2, P.Klepáč, J.Slezák, T.Pátek
  • A: J.Slezák – 2, T.Pátek – 2, D.Baletka, O.Pícha, D.Milata, P.Pícha, Š.Motyka, P.Svoboda

S: M.Strnadel (16´ M.Kalina)
D.Baletka – P.Klepáč, M.Křenek – T.Pátek – J.Slezák
M.Genzer – O.Pícha, D.Milata – P.Pícha – Š.Motyka
P.Svoboda

Po prvním zápase nás čekala dvouzápasová pauza, která ukázala, že na Ostrava cupu budeme muset něco do těch zápasových mezer vymyslet, neboť udržet tu havěť v klidu prakticky nelze. Zatím tedy vede verze, že si do Ostravy vezmeme s sebou učení a o pauzách budeme drtit násobilku a vyjmenovaná slova po F, nebo cože se to vlastně ti mladší žáci ve škole teď učí 🙂 .
I přístup k rozzcvičce a nástup do zápasu byl přes varování žalostný. Borci jakoby stále nevěřili tomu, že žádný soupeř se nikdy neporazí sám, přistoupili k úvodu velmi laxně a byli po zásluze potrestáni hned při prvním střídání a po pár vteřinách jsme prohrávali. Trvalo chvíli, než se kluci srovnali a až náhradník Krtek ukázal cestu a potom už to šlo. Přišla i chuť po gólech, přišly i pěkné akce i pěkné branky a skóre se postupně navyšovalo v náš prospěch. Směrem vzad jsme však i ve druhém poločase zaváhali a tak oba golmani si i po tomto zápase připsali stejnou bilanci jednoho inkasovaného gólu…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Vikings Kopřivnice    5 : 2    (3:1,2:1)

  • G: M.Křenek, J.Slezák, D.Milata, P.Pícha, Š.Motyka
  • A: D.Baletka – 2, P.Klepáč – 2, D.Milata

S: M.Kalina (16´ M.Strnadel)
D.Baletka – P.Klepáč, M.Křenek – T.Pátek – J.Slezák
M.Genzer – O.Pícha, D.Milata – P.Pícha – Š.Motyka
P.Svoboda

Ihned po zápase s DDM Kopřivnice jsme šli na dalšího Kopřivnického zástupce na turnaji, Vikingům. V této kategorii to bylo první vzájemné setkání a kluci se na zápas velmi těšili a také ho začali úplně jinak než ten zápas předchozí. Vikingové předtím těsně o jedinou branku ze závěru zápasu podlehli domácí Luně a tak bylo jasné, že v případě dobrého výkonu se můžeme pokusit celý turnaj vyhrát, jelikož při případné rovnosti bodů s domácími bychom měli lepší skore. Od začátku jsme tvořili hru, nechybělo nasazení, bojovnost a hlavně jsme si vypracovávali šance, které jsme až nečekaně dokázali proměňovat. Dokázali jsme ve skóre odskočit až na stav 3:0 ale do přestávky Miky ještě stihl inkasovat svou dnešní normu jedné branky na zápas, když mu do horního růžku prosvištěla parádní pumelice od mantinelu jednoho z Vikingů. To samozřejmě soupeře nabudilo, zvýšil obrátky a my tak byli svědky pro nás hodně dobrého zápasu, který jsme ještě dokázali vyšperkovat dalšími dvěma brankami. jenže i Strny nechtěl zůstat pozadu a i s pomocí chyby jednoho z našich hráčů, který si to při velkém tlaku soupeře namířil s vybojovaným míčkem přímo před vlastní branku, kde o něj přišel a Strny tak přišel o čisté konto. Konec zápasu byl i díky povzbuzujícím rodičům velmi dramatický ale zvládnutý sice s chybami ale nakonec úspěšně! Velká radost kluků byla tou nejlepší odměnou…

 

Určitě velmi prospěšná akce. Děkujeme pořadatelům, děkujeme skvělému rozhodčímu, díky němuž byly zápasy odpískány lépe než mnohé ligové. děkujeme soupeřům za možnost si s nimi zahrát. Poděkování míří hráčům za dobré výkony i rodičům za úspěšnou spolupráci při rozvozu dětí.
Takové akce a turnaje velmi potřebujeme na naší cestě za splněním našich cílů. Hráči nasbírali hromadu zkušeností, trenéři hromadu poznatků a výsledkem je jedno velké pozitivní plus….