Mladší žáci zahájili PFLku na výbornou

publikováno v: PFL

Z pěti zápasů, které dnes naše dva týmy absolvovaly, si veze jedinou porážku pouze náš B tým, který prohrál … s naším a týmem 🙂 . A protože Áčko přidalo ještě další dvě vítězství a Béčko vítězství a remízu, začala pro nás letošní soutěž úspěšně.

24 hráčů se dnes představilo v našem dresu! Pěkné číslo a velmi pěkný a zodpovědný přístup všech hráčů. Stejně tak byl velmi pěkný a zodpovědný přístup několika rodičů našich žáků, kteří naložili všech čtyřiadvacet borců včetně zapisovatelů a trenérů do aut a nedali tak vydělat českým drahám, které stále razí pro nás nepříjemnou cestu předobjednávek hromadných jízdenek. Při neúčasti Trenera se trenérských povinností ujali oba spolutrenéři této kategorie, Ondra u A týmu a Dušan u B týmu. Jako první museli vyřešit Trenerovo dresové opomenutí a s tímto problémem se vyrovnali na výbornou a oba naše týmy tak mohly k premiéře osmičlenné soutěže nastoupit vzorně odresováni. Stejně tak skvěle a elegantně zvládli i svou práci na lavičce…

Rozpis turnaje připravil na úvod pro naše týmy bratrovražednou bitvu, ve které B tým hlavně díky nezvládnuté první třetině vysoko prohrál. Až po poločase totiž kluci pochopili, že bez pořádné obrany to proti tak kvalitnímu týmu nepůjde. V našem Áčku se totiž sešli loňští i předloňští vítězové této kategorie, z nichž někteří už začínají nabírat i ligové zkušenosti u dorostenců as v PFLce předávají tyto zkušenosti některým loňským přípravkářům, kteří tak mají od koho se na hřišti učit. Rozhodně ale ani naše Béčko nemusí být slabým týmem, jsou tam kluci velmi šikovní a já věřím, že se o tu první čtverku poperou!

Áčko odehrálo druhý zápas proti nováčkovi soutěže z Karviné a řekněme, že tuto více méně psychologickou bitvu (z nejrůznějších důvodů) nakonec zvládlo. Výsledek sice není příliš přesvědčivý a ani se způsobem odehrání posledních okamžiků zápasu nebyl trenér spokojen, ale i takovéto situace je třeba na hřišti zažít a poučit se z nich.
Ve třetím zápase proti B týmu domácích si kluci natrénovali kombinace i procvičili střelbu, bylo jasné, že převaha je na naší straně a i když soupeře zdobila bojovnost, tak na zkušenost v našem podání to nemohlo stačit.

B tým se ve druhém zápase proti týmu Frýdlantu, označeného stejným písmenem B poučilo ze svých chyb z prvního zápasu a poctivou defenzivou, poctivým vracením se a dobrým zakládáním útoků a díky čtyřem přesným střelám svého soupeře dokázali kluci porazit.
Poctivá obrana a zodpovědné vracení byla naše hlavní zásada i proti Karviné. Tam nám ještě pomohl velmi dobrý výkon brankáře. O vítězství jsme přišli až necelé dvě minuty před koncem, kdy jsme propadli a bylo srovnáno. Opět zkušenost do budoucna. Nicméně trenér Dušan byl s výkonem týmu v pěti poločasech ze šesti velmi spokojen a výkon označil za velmi pěkný. Nezbývá než souhlasit a všem hráčům, trenérům i rodičům poděkovat za vzornou reprezentaci klubu.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.  A – -FBC TJ Sokol Frenštát p.R.  B    10 : 1   (7:0,3:1)

• G: D.Svoboda – 3, J.Zeman – 2, A.Hovorič, V.Stráník, D.Milata, M.Křenek, O.Kytka