Mladší žáci zvládli i druhý turnaj PFLky bez porážky

publikováno v: PFL

Pravdou ale je, že dnes je čekaly dva týmy, které určitě budou hrát nástavbu v té dolní polovině tabulky a jestliže my chceme do té horní, museli jsme tyto zápasy zvládnout. Teprve třetí zápas měl být vyrovnanějším soubojem, který prověří naše kluky…

Dnes jsme tedy nakonec zvládli všechny tři výzvy, i když ne vždy byl trenér s přístupem hráčů spokojen. Když hrajete proti menším a nezkušenějším klukům, je potřeba pilovat souhru a kombinaci a to se ne vždy dělo. Třeba v zápase s Polankou zůstala sedět první formace a herní prostor dostali kluci ze druhé a třetí lajny. Však také jednička včera hrála za starší proti juniorům i hráčům se zkušenostmi z mužské ligy a tak bylo zbytečné něco si dokazovat na malých dětech. Však také proto se soutěž rozdělí na dvě poloviny, aby si více zahráli jak ti „lepší“ tak ti „mladší“…

A zde report z pera toho nejpovolanějšího, trenéra Dušana.

Zápas s Polankou jsme začali aktivně a netrvalo dlouho a šli jsme do vedení. To jsme postupně navyšovali až do konce prvního poločasu. Když o přestávce svítilo na ukazateli skóre 8:0, udělali jsme několik změn. Naši první lajnu jsme postavili mimo hru a dali prostor lajně druhé a třetí, pro které to měla být jedinečná příležitost vyzkoušet si kombinační hru. Zvedněte hlavy, dívejte se kolem sebe, přihrávejte si, kombinujte. To byly povely, které kluci dostali a dostávali v průběhu celého zápasu. Nicméně obraz hry byl jiný. Proč bych nahrával, když přece tady to zvládnu prokličkovat až před brankáře. Náznaky kombinace tam občas byly, ale přestože jsme měli spoustu času, spousta našich nahrávek končila přesně na florbalce soupeře. Právě proto potřebujeme tyhle kombinace zkoušet a kdy jindy než v zápase, ve kterém výrazně vedeme.

V zápase s frýdlantským „C“ týmem jsme byli papírovými favority, ale překvapivě to byl soupeř, který šel jako první do vedení. A možná to bylo dobře, protože kluci pochopili, že úplně samo to nepůjde. Trpělivou hrou se nám podařilo zápas otočit, ale stále jsme pracovali na změně stylu naší hry. Nakonec si kluci dali říct, že důležitější než „honit“ kanadské bodování je hrát pro tým. Když namísto toho, abych vystřelil na branku, nahraju svému spoluhráči do šance, dostanu tak do hry celou čtveřici, což je důležité pro náš další florbalový rozvoj. A právě tito kluci mají svůj florbalový život před sebou.

Proti Rožnovu jsme chtěli zužitkovat, co jsme v předchozích zápasech „natrénovali“. A také se nám to podařilo. Kluci z Rožnova vystřelit umí, takže bylo jasné, že bude rozhodovat, jestli se nám podaří důsledně bránit jejich střelce z větších vzdáleností. To se nám dařilo a nejen to, snažili jsme se hrát kombinačně, a to bylo proti tomuto soupeři velmi důležité. Dobře hrály všechny tři lajny, proto nebylo nutné do zápasu nijak zasahovat. Poctivým výkonem si kluci dokráčeli i pro třetí vítězství dnešního dne.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Polanka n.O.    14 : 0   (8:0,6:0)

  • G: A.Zlý – 4, J.Ivan – 3, P.Svoboda – 2, J.Bambuch – 2, Š.Motyka, M.Tkáč, D.Ťulák
  • A: J.Bambuch – 3, A.Zlý – 3, D.Ťulák, O.Pícha, P.Svoboda, P.Krpec

S: P.Krpec
P.Pícha – O.Pícha, Š.Motyka – A.Strnadel
P.Svoboda – T.Křenek, Š.Řezníček – J.Ivan
J.Bambuch – D.Ťulák, M.Tkáč – A.Zlý

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.  C     8 : 1   (5:1,3:0)

  • G: J.Ivan – 3, P.Pícha – 2, A.Strnadel, P.Svoboda, M.Tkáč
  • A: Š.Řezníček – 2, T.Křenek, P.Pícha, Š.Motyka, P.Svoboda

S: P.Krpec
P.Pícha – O.Pícha, Š.Motyka – A.Strnadel
P.Svoboda – T.Křenek, Š.Řezníček – J.Ivan
J.Bambuch – D.Ťulák, M.Tkáč – A.Zlý

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Rožnov p.R.    8 : 1   (5:1,3:0)

  • G: Š.Řezníček – 2, J.Bambuch – 2, O.Pícha, Š.Motyka, T.Křenek, J.Ivan
  • A: A.Strnadel – 2, Š.Řezníček – 2, P.Svoboda, J.Ivan

S: P.Krpec
P.Pícha – O.Pícha, Š.Motyka – A.Strnadel
P.Svoboda – T.Křenek, Š.Řezníček – J.Ivan
J.Bambuch – D.Ťulák, M.Tkáč – A.Zlý