Muži „B“ 2x vítězně!

publikováno v: ČFbU | 0

Poprvé (!) se některý z našich týmů představil na palubovce našeho nejbližšího ligového souseda z Kopřivnice a oba zápasy skončily našim vítězstvím. Pravda, nebylo to vůbec jednoduché, ale už to tento tým potřeboval jako koza drbání, neboť naposledy dokázal vyhrát soutěžní zápas 10.12. 2016

Zejména poslední dva turnbaje se nesly ve znamení naší tragické hry a tak jsme zvědavě, podobně jako Rákosníček hvězdičky, vyhlíželi, jak si dnes naši chlapci povedou. Blízkost zápasového hřiště jsme využili k nasazení tří kompletních pětic a ještě jsme tuto příležitost využili pro rozehrání dvou hráčů A týmu, tradičně rovněž golmana tohoto týmu a důvěru dostali i čtyři junioři, kteří měli v nohách včerejší zápasovou porci z Brna. A nejen podle zápisu je jasné, že první útok přinesl dnes nejen potřebné góly ale zejména potřebnou herní kvalitu. Ve skvělém světle se předvedl hlavně dnešní oslavenec Adam, který dnes, devatenáctého, slavil devatenácté narozeniny. Na domácí oslavy nebyl a ani nebude čas, tak si alespoň sám dal k narozeninám dvoustý ligový bod…Určitě jsme se dnes tedy dočkali nepoměrně lepšího výkonu,ne že by tedy nebylo co zlepšovat, ale o kopytech už nemusí být řeč…Poděškovat musíme i desítce našich fanoušků za rozvíření poklidné atmosféry i soupeřům za kvalitní zápasy…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“ – SK Pustá Polom   4 : 3  (2:0,1:3,1:0)

• G+A: 6´ M.Golas (D.Pícha), 7´ J.Klecker (A.Polách), 17´ O.Rusev (A.Polách), 28´ A.Polách (O.Rusev)

S: J.Eliáš
J.Klecker – M.Hříva, O.Rusev – A.Polách – F.Karban
J.Novotný – M.Ondryáš, E.Milata – D.Kotrs – F.Stypka
M.Vašenda – J.Kratochvíl, L.Muras – M.Golas – D.Pícha

Na úvod musím hned smeknout před výkonem soupeře! Sedm (!) lidí v jeho dresu pořádně prověřilo kvality našich tří pětic. Zápas byl vyrovnaný, soupeři se dostávali do mnoha šancí a Honda měl práce, až to pěkné nebylo. Přes závěrečnou zbytečnou strkanici musím opravdu výkon soupeře ocenit. my jsme začali dobře, aktivně, v pohybu se snahou o zakončení, byť frekvence střelby mohla být jistě větší. jako první se prosadil přízemní střelou Goly po přihrávce navrátilce do dresu, Dušana. Při druhém gólu oprášila juniorskou spolupráci dvojice Adam – Kleky. První parádní zadovkou našel výborně sbíhajícího si beka a ten to trefil náramně. Dvoustý bod byl na světě. Když po další Adamově ukázkové přihrávce, tentokrát na Olího, svítil stav na ukazateli skore 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Zřejmě opět ten pocit měli i naši hráči. Všichni se začali zběsile cpát do soupeřovy brány, rozum a klidnou hlavu používal málokdy a během tří minut bylo srovnáno!!! Stále stejná písnička, furt dokola…A další známý hit je neproměňování šancí, vždyť těch tutovek, co jsme zazdili…Rozdílovým hráčem se dnes ukázal Adam. Nejen svým „celoplošným“ florbalem, dnes po dlouhé době i střeleckým důrazem. Jeho gól z úvodu třetí třetiny se ukázal býti vítězným a šlo vskutku o parádní trefu po Olího nabídce. Naštěstí i díky zkušenostem prvního útoku jsme nenavázali na ztracené zápasy v závěrech zápasů a těžce vydřené vítězství si uhlídali. Pochválit za přístup musím dnrs všechny tři formace!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.“B“- Spartak Bílovec“C“  4 : 2  (1:1,2:0,1:1)

• G+A: 1´ O.Rusev (F.Karban), 15´ O.Rusev, 17´ A.Polách (F.Karban),
    31´ O.Rusev (F.Karban)

S: J.Eliáš

Další zápas a další kvalitní soupeř. Tentokrát jsme však měli zápas více pod kontrolou, i díky tomu, že jsme udrželi nervy více na uzdě než soupeř.
Už v první minutě se poprvé v zápase prosadil Olí. Jenže to bylo na dlouho z naší strany vše a začal festival zahozených šancí, na kterém se podílely všechny tři formace. My prostě nemůžeme dát pár gólů a hrát v klidu….soupeř brzy z brejku 2 na 1 vyrovnal a snažil se zvrátit zápas ve svůj prospěch. Jenže Honda nás několikrát výrazně podržel a první útok byl dnes při chuti a v úvodu druhé třetiny se 2x prosadil. Nejprve znovu Olí vymetl pavučinky, aby posléze dvojička Fíla – Adam předvedla parádní kombinaci s ještě lepším zakončením! Ukázková akce, škoda, že Filipovi se jinak dnes moc nedařilo, do příští neděle se to snad srovná…když jsme po jednom z dalších faulů dostali výhodu početní převahy, dokonal hattrick lišáckou střelou Olí. Měli jsme zápas pod kontrolou, nenechali se vybláznit soupeřovou změnou taktiky, kdy se snažil vylákat naše hráče a hrát na brejky až tři minuty před koncem přišla asi pátá stejná hrubá chyba stejného hráče…kdybych mu to před tím několikrát neříkal…kdyby před tím vždycky neměl protiargument a úsměv na tváři, nemusel pak sedět s dresem přetaženým přes hlavu…pevně věřím, že si tento okamžik zapamatuje a bude to pro něj mementem do budoucna. On to ten trenér nemyslí zle…Nicméně díky zkušenému výkonu v závěru jsme další komplikaci nepřipustili a mohli tak společně s fans oslavit druhé dnešní vítězství…a Trener upaloval zpět do Frenu na zápasy děvčat…