Muži B vytěžili z Havířovské mise další 3 body!

publikováno v: ČFbU | 0

A jen velmi málo chybělo, aby přidali i nějaký další. Nicméně ještě máme v živé paměti fakt, že jsme dříve z turnajů vozili tak akorát propocené dresy…Radujme se tedy z maličkostí, přijměme s pokorou tři body a opět celkem pohlednou hru a věřme, že dobrá věc se nakonec podaří…

Jelikož zápasy se hrály téměř ve stejných časech jako ty juniorské, chyběl na zápasech Béčka Trener, který musel mučit mladíky z juniorů. Ovšem nechtěl nechat ovečky bez hlídacího psa a tak na lavičku angažoval jiného ovčáckého psa, Barta. A kdo jiný by měl tedy zhodnotit průběh dnešních bojů, nežli právě on…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B     4 : 1    (1:1,0:0,3:0)

• 6´ Z.Zejda (A.Grygar), 26´ D.Kotrs (D.Pícha), 26´ A.Geryk (M.Ondryáš), 35´ M.Ondryáš (Z.Zejda)

S: Z.Polách
J.Skýpala – M.Vašenda, D.Kotrs – L.Konečný – D.Pícha
F.Nádvorník – P.Koutný, M.Ondryáš – Z.Zejda – A.Grygar, L.Muras

V prvním našem zápase v Havířovské hale nás čekal tým,jak už tak bývá zvykem, urostlých mužů, Bílovec. Všichni jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, jelikož v prvním našem vzájemném zápase jsme odešli poraženi a soupeř se hřeje v horní polovině tabulky, což nám hned na začátku dodalo motivaci urvat si tento zápas pro sebe.

První třetina byla ve znamení opravdu pěkného florbalu, kdy obě naše lajny předváděly florbal, na který bylo radost pohledět. Jedna kombinace střídala druhou, střely lítaly jedna báseň, ale jak se zase ukázalo, největším problém je u nás zakončení, tudíž mnoho střel bohužel nenašlo cestu za záda Bíloveckého golmana. Střeleckou nemohoucnost zlomil až Zbyňa. Krásným uníkem po křídle našel Johny Zbyňu, čekajícího před bránou a ten se nemýlil. Koncem první třetiny ještě stihl Bílovec dorovnat a my jsme šli do druhé třetiny s vyrovnaným stavem. Druhá třetina byla vesměs jako ta první, kdy obě dvě lajny opět předváděly výborné výkony jak vepředu, tak vzadu, ovšem párkrát jsme se nevyvarovali zaváhání pří rozebrání hráčů, ale naštěstí Zdena nás dokázal v brance podržet a několika skvělými zákroky udržel druhou třetinu bez inkasovaného gólu. Až teprve ve třetí třetině nám konečně přístála „střelecká“ na čepelích a hned ze začátku po přihrávce Dušana, Koty zvyšuje na 2:1. Nádherná akce hned po 20ti vteřinách příšla od hráčů z druhé lajny, kdy Ufy našel volného Johnnyho a ten se tentokrát nemýlil! Rázem vedeme 3:1. Bílovec se ovšem nevzdával a tlačil na nás a dostávala nás hezky pod tlak. Posledních pár minut jsme odehráli v těžké defenzivě, kdy i Bílovečtí zkusili hru v šesti lidech, ale díky naši dobře organizované defenzivě a díky jistému Zdenovi v bráně nedostali příležitost výsledek korigovat. Třešničkou na dortu pak byl výhoz Ufyho do prázdné brány, který definitivně zpečetil výsledek tohoto zápasu.

Vítězíme 4:1 po pěkné a kvalitní hře obou týmů. Před výkonem Bílovce rozhodně smekáme a děkujeme za „florbalový“ přístup k zápasu.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Pirates Ostrava B    4 : 5    (1:0,3:3,0:2)

• 1´ D.Pícha (J.Skýpala), 14´ P.Koutný, 15´ Z.Zejda (L.Muras), 20´ L.Konečný (D.Kotrs)

S: Z.Polách

Ve druhém naše zápase nás čekal tým Pirátů. Opět urostlí hoši se skvělou technikou a kteří vědí, jak hrát a vyhrávat důležité zápasy. Taktika byla jasná. Vlítnout na ně se vším, co máme, nenechat jim ani trošku prostoru na kombinaci a tvořit hru. Taktika se hned ze začátku vyplatila, kdy Koudy vybojoval míček na středu, přihrál Dušanovi, který potáhnul míček a z otočky trefil šibenici! Nádherný gól, který otevírá skóre pro nás. Celou první třetinu jsme byli na míčku více my. Hráli jsme hezký a kombinační florbal, akorát, jak již bývá u nás zvykem, nedokázali jsme proměňovat šance a že jich bylo… Se zvukem sirény končí první třetina 1:0 pro nás.

Po krátké týmové poradě začíná třetina druhá, která byla již bohatější na vstřelené góly. Konečně jsem začali proměňovat šance jak my, ale bohužel také soupeř. Hrál se rychlý a tvrdý florbal, kdy Piráti poznali, že i když jsme menší, tak určitě dokážeme zahrát dobře do těla a nic nevypustit. Druhý gól v naši režii střílí Peťan, který trošičku se štěstím z pozice beka vytáhl míček na střed, obehrál dva hráče a dokázal zavěsit pod břevno. I ostatním konečně začaly vycházet kombinace, kdy dalším střelcem se stal po nahrávce Muryho Zbyňa a čtvrtým gól pro nás získal Koudy, který se každým zápasem zlepšuje a zlepšuje, po přihrávce dnes velice agilního Kotyho. Bohužel v polovině třetiny došlo k nešťastné události, kdy soupeř neúmyslně při pokusu zakončit zpoza branky trefuje našeho golmana do prstu a přesekává mu nehet na palci „vejpůl“. celkem bolestivé zranění, ale jiný golman není a tak Zdena musí po ošetření pokračovat ve hře. Soupeř nezahálel a dokázal v této třetině také vstřelit hned tři branky a my věděli, že nás ve třetí třetině nečeká nic jednoduchého. Třetí třetina bohužel nám tentokrát nevyšla. Hrál se rychlý a tvrdý florbal, avšak už ne bez chyb na naší straně. Piráti věděli, že jestlti chtějí vyhrát, tak budou muset začít i běhat a v kombinaci s jejích technickou stránkou hry najednou oni byli ten ofenzivní tým na hřišti. Naše defenzíva byla dobrá, avšak bohužel přišlo vyloučení na naši straně a to zcela oprávněně po seknutí protihráče Fildou. Piráti dokázali přesilovku využit a rázem to bylo 4:4. Nevzdávali jsem se však a zkoušeli dále ohrožovat soupeřovu bránu, kdy několika hezkými akcemi jsme zatápěli před soupeřovou brankou, avšak neúspěšně. Pár minut před koncem však přišla osudová rána v podobě druhého vyloučení na naší straně a opět se na trestnou lavici vydal Filda, který tentokrát byl vyloučen velice přísně a sporně, bohužel. Piráti dokázali svou přesilovku opět využít a tím pádem nám odskočili o rozdíl jednoho gólu na 4:5. Bereme oddechový čas, aby si kluci trošku odpočinuli a zkusili ještě urvat aspoň tu remízu. Dokonce jsme minutu před koncem zkusili i hru v šesti, kde místo Zdeny naskočil do hry Zbyňa, avšak nám to nebylo již nic platné. V zápase odcházíme sice poraženi, ale se vztyčenou hlavou, protože za výkon se určitě stydět nemusíme. Tímto děkujeme soupeřům za výbornou hru.

A na závěr děkujeme našemu fanouškovi Robinovi, který si udělal na nás čas a přišel nás podpořit 🙂