Muži z Béčka zakončili sezónu vítězstvím a porážkou

publikováno v: ČFbU | 0

Z Bolatic tak dnes přivážejí tři body. Na jakou příčku v tabulce to bude stačit, to si musíme počkat až do chvíle, kdy pořadatel zadá výsledky. Situace mezi 3 – 7 místem byla totiž značně vyrovnaná. Nicméně podle výsledků druhého dnešního turnaje už víme, že horší než pátá příčka nás nečeká.

Můžeme tak říct, že tento tým splnil předsezónní cíle, kdy jsme se chtěli pohybovat někde kolem šestého místa. O lepší výsledek nás připravily zejména nevydařené koncovky několika zápasů, kdy jsme dokázali ztratit několik velmi dobře rozehraných zápasů.

Tento tým neměl jednoduchou úlohu. na tréninku se prakticky nepotkal, ať už pro nezájem některých hráčů, či pro studijní či pracovní povinnosti. Na každý turnaj se kromě několika stálic tvořil vlastně jiný tým. Herně to taky nebylo světové, ale to je z výše jmenovaných důvodů celkem jasné. Často o výsledku rozhodovalo, jak „potahají“ povolené posily z Áčka, pro které to byla vítaná možnost rozšířit si portfolio zápasů. Poděkovat musíme oběma golmanům, Hondovi a Zdenovi, kteří v situaci, kdy nás přes palubu hodil Vacy, museli odchytat celou sezónu za dva týmy. Nakonec tedy musíme být spokojeni, zázraky jsme čekat nemohli. Jen bych od některých čekal více pokory a hlavně více snahy. Teď je na každém, jak se ke svému hraní postaví, jestli budou chtít do sebe něco investovat. Béčko rozhodně bude v soutěžích pokračovat a rozhodně chceme jeho výkony zkvalitnit. Má to své opodstatnění. Dorůstají nám další hráči a já věřím, že pro spoustu z nich dospělostí zápal pro florbal nekončí…

Zpět k dnešním zápasům. Letos potřetí jsme se vydali do až moc útulné Bolatické haly. Malé hřiště vždy dělá z florbalu velmi kontaktní a konfliktní sport, nicméně dnes, díky dvěma skvělým rozhodcovským dvojicím, se hrál především florbal. A pak že rozhodčí neurčují ráz zápasů…Děkujeme našim fandům, kteří nás přijeli podpořit až do těchto vzdálených končin! Celkem 9 se jich tísnilo v rohu haly…čtveřice Klemy family, Pepé s Jamesem, Kotyho ženy a pan Kraťas 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“ – FBC Odry   5 : 2   (2:1,1:1,2:0)

• G+A:  2´ F.Nádvorník (F.Stypka), 6´ J.Novotný (D.Kotrs), 23´ F.Stypka (F.Nádvorník), 27´ F.Stypka (D.Kotrs), 33´ M.Ondryáš

S: J.Eliáš
F.Nádvorník – J.Rosinský, D,Kotrs – J.Novotný – F.Stypka
J.Kratochvíl – M.Ondryáš, E.Milata – D.Pícha – L.Muras
M.Hříva, V.Graf

Na úvod je třeba ocenit vstřícné gesto našeho prvního soupeře, který ač sám ve velmi malém počtu, umožnil opožděný vstup do zápasu Vojtovi, který se zdržel cestou na „zasekané dálnici Poruba – Bolatice“.
Vstup do zápasu jsme i bez Vojty měli skvělý. Už ve druhé minutě se přesně trefil Filda a v šesté přidal druhý gól Kuba. Jenže v letošní sezóně nám v soutěži patřil určitě jeden titul. Mistři v komplikování si jasných zápasů. V sedmé minutě ještě Honda dokázal zlikvidovat trestné střílení, jenže v následné přesilovce jsme vyrobili hrubku, kterou soupeř trestal. A na začátku druhé třetiny bylo ještě hůř, další hrubice, kdy hráč před soupeřovou brankou netrefuje lehký míček, soupeř jde do brejku a je srovnáno…je pravda, že většina hry se odehrávala před brankou soupeře, jenže co z toho, když jsme téměř nevystřelili. Naštěstí mě dnes poslechl  minimálně jeden hráč, Stypa. Vykašlal se na připravování si střeleckých pozic, poslechl mou radu a pálil z první. Během čtyř minut se takto 2x trefil a rozhodl zápas…V poslední třetině pak nastal vpravdě historický okamžik. 65 ligových zápasů trvalo Ufymu, než vstřelil branku. Dnes to přišlo…na vlastní půlce převzal míček, prošel celým hřištěm a pod víko zakončil 🙂 Strašně moc mu to přeju…Vítězství v tomhle zápase jsme si už nenechali vzít…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“ – Vikings Kopřivnice „C“    3 : 7   (0:1,2:4,1:2)

• G+A:  16´ F.Stypka (F.Nádvorník), 22´ J.Novotný (F.Stypka),
    32´ J.Rosinský (D.Pícha)

S: J.Eliáš

V posledním zápase sezóny nás čekal souboj se sousedem z Kopřivnice. Ten si na zápasy do Bolatic, kromě starých známých tváří tradičních „céčkařů“, známých dlouhá léta z PFLky, přivezl posilu z Áčka i z juniorky ale také z B týmu v podobě samotného prezidenta klubu 🙂
I díky tomu se hrál na devátou ligu poměrně kvalitní zápas, který nás i přes porážku hodně bavil. Hrál se totiž důrazný a rychlý florbal bez nějakých velkých prostojů…prostě nahoru dolů. Soupeř byl ovšem jednoznačně lepší. Rychlejší. Přesnější v přihrávkách. Jistější na míčku (třeba Áčkařskou osmičku v dresu soupeře jsme prakticky nedokázali odstavit od míčku). Sehranější. A hlavně neskutečně přesně střílel.  My jsme bojovali, dřeli ale nestačili. Na první dva góly soupeře jsme ještě stačili odpovědět a srovnat stav. Jenže 30 vteřin po vyrovnání jsme po neskutečně přesné ráně od mantinelu znovu prohrávali. No a pak soupeř rozjel gólostroj (a to ještě Honda stačil vyčapat několik šancí) zatímco my byli v koncovce jaloví. Až v přesilovce pět na tři se trefil Rosi, když se ještě před střelou pral o míček s Dušanem 🙂 . Byl to dobrý zápas a kdybychom vždycky hráli takhle, nemuseli jsme poztrácet tolik bodů…Soupeři gratulujeme a děkujeme za zápas.

Jaké místo tedy nám bude patřit v tabulce se dozvíme kdo ví kdy, nicméně pár čísel můžeme přidat už nyní.
Celkem se v týmu vystřídalo 31 hráčů … poměrně úctyhodné číslo, ale svědčící rovněž o nestálosti kádru.