Muži dopravili z Dopravky 6 bodů!

publikováno v: ČFbU | 0

Dře to ale jde to! Tak nějak bychom mohli zhodnotit čtyři úvodní zápasy našich mužů v sedmé lize. Dnes náš výkon zdaleka nebyl ideální o to víc je cennější, že oba zápasy skončily našim vítězstvím.

Stále bez Adama na poslední chvíli i bez onemocnivší Šárky a s ne zcela uzdraveným Marou jsme vyráželi k dalším dvěma zápasům na Ostravskou Dopravku. V prvním zápase i bez Trenera, který si plnil své povinnosti u juniorů. Druhý zápas si už ale nenechal ujít a se svým věrným souputníkem Kánětem si zpestřili pauzu mezi juniorskými zápasy výletem do Ostravy. A asi to bylo dobře…Trener netrpělivě už na Čeladné očekával informace z prvního zápasu a ty ne a ne přicházet…nakonec přišla pozitivní zpráva o vítězství prakticky s koncem dramatu na Čeladné.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBK Štajgřy Ostrava  6 : 5  (3:2,1:0,3:3)

• 4´ L.Bartík (M.Karban), 6´ J.Skýpala (M.Štěpán), 9´ L.Bartík (Z.Zejda),
    23´ F.karban (O.Rusev), 32´ M.Štěpán (O.Rusev), 36´ O.Rusev (M.Vašenda)

S: J.Eliáš
J.Skýpala-M.Vašenda, O.Rusev-M.Štěpán-F.Karban
P.Koutný-R.Pavelka, L.Bartík-Z.Zejda-M.Karban,
D.Pícha-D.Kotrs-V.Graf

Report zápasu z pera Mary:

Před prvním zápasem při rozchytání zaznívaly od soupeřů slova jako: „To se asi naběháme, takoví mladíci, a ještě jich je 15 na soupisce,“ jenže opak byl v první třetině pravdou. Nepříliš povedený zápas pro první lajnu začal už po pár vteřinách. Laciná ztráta, nezastavení běžícího soupeře a na tabuli po 8 sekundách svítilo 0:1. Pak následovala několikaminutová pasáž, kterou bych nazval „hopsinková šťáva.“ Balonek nám skákal jako snad nikdy, přeskakoval čepele, odrážel se, kam neměl. Smůlu protrhnul až Bart, který hezky vybojoval míček a pohotově skóroval. Když po minutě přibil z krosu míček pod horní tyč Skypy, bylo už veseleji. Jenže další střídání první lajny a bylo srovnáno, další skákající míček, který jsme nezkrotili. Naštěstí ještě jednu povedenou akci předvedl druhý útok a po přihrávce zpoza brány vrací Bart vedení na naši stranu – 3:2.

Po přestávce jsme ve šťávě pokračovali, avšak i přes to jsme si byli schopni vytvořit velké šance. Tu největší asi v přesilovce spálil Mara, když dostal soupeřův golman zadarmo svezení na kolotoči a stačilo jen trefit odkrytou branku. Nestalo se, ale naštěstí nás to nemuselo mrzet, neboť v té samé přesilovce rychlou kombinací zajistila jediný gól druhé třetiny dvojice Olí a zakončující Fíla.

Naše hra se zlepšovala jen pomalu, a tak jsme stáhli sestavu na dvě lajny abychom trošku vystupňovali tempo. To se povedlo, jenže naše střelecká nemohoucnost v kombinaci se smůlou způsobily, že jsme jako první ve třetí třetině lovili míček ze sítě my. Znovu vedení jen o jeden gól. Pak nám však pomohlo soupeřovo vyloučení, ve kterém navíc po pár sekundách následovalo vrážení a přesilovka 5 na 3. Tu jsme sehráli skvěle, a navíc s gólovou tečkou, když se po nečekané střele prosadil Mara. V následné přesilovce 5:4 jsme byli svědky fair play gesta, které se cení. Po přihrávce k mantinelu před dobíhajícím Skypym spadl na mantinel soupeř a rozhodčí už chtěli vylučovat. V tom se však soupeř zvednul a přišel za rozhodčím, že upadl sám a že má vyloučení odvolat. Díky za to, rozhodně to není samozřejmost. Bojovnost soupeře však nepolevovala. Dvě minuty do konce a vyloučení… A hned po několika sekundách soupeř znova se štěstím dostal balónek do branky – 90 sekund do konce a stav 5:4. Soupeř si bere time-out. Hned po buly vyráží do hry v šesti a my bojujeme o míček za brankou. Když v tom přichází přihrávka před a je to 5:5. Bereme si čas na poradu my a Mara vybral 5 statečných, kteří se vydali na poslední minutu. A vybral dobře! Po spoustě šancí se za brankou rozhlédnul Zbyňa a parádně našel Oliho, který to tam poslal, tak jak ho známe! Posledních 13 sekund jsme si už pohlídali, takže i přes ne příliš povedený výkon máme 3 body.

Já bych se chtěl zastavit u momentu, kdy soupeř přiznal rozhodčímu, že nebyl faulován. Kdo zápas viděl, ví, jak ostrý byl ve vztahu k rozhodčím, k pískání, k zákrokům. Přesto tento hráč zůstal člověkem i v tak vypjatých chvílích. Obrovská poklona PANU hráči…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – RH Piving  Ostrava  5 : 2  (1:2,0:0,4:0)

• 5´ F.Karban (M.Štěpán), 29´ J.Skýpala (M.Karban),
    29´ L.Bartík (Z.Zejda), 29´ F.Karban (O.Rusev), 33´ O.Rusev (J.Skýpala)

S: J.Eliáš

Už před zraky svého oblíbeného Trenera šli muži do druhého zápasu. S Pivingem jsme se potkali v krátkém sledu již podruhé a věděli jsme , že to nebude vůbec jednoduché. Nezačali jsme špatně a už úvodní přesilovku přetavil ve vedoucí branku Fíla. Jenže to bylo na dlouhých 20 minut z naší strany vše. Soupeř už po 15 vteřinách vyrovnal a po nepříliš šťastné reakci našeho golmana šel ještě do konce třetiny do vedení. A my začali bušit jako hluchý na vrata. Nic nic a nic a pojďme všichni středem, tam to půjde…nešlo. Soupeř byl výborně postavený a k ničemu nás nepustil. Před poslední dvanáctiminutovkou tak stále na ukazateli skóre svítil stav 1:2.
Do poslední třetiny jsme stáhli hru na „dvě“ a hlavně Trener vydal příkaz
( ostré prosby doposud nestačily) bude hrát takto a takto…a vida vida hle hle (já se toho Cimrmana nezbavím 🙂 ) Během 45 vteřin v páté minutě poslední třetiny jsme třemi brankami otočili zápas a rozhodli o našem vítězství!
Nejprve dnes velmi agilní Skypy parádní pumelicí z první a přesně z toho místa, které jsem měl na mysli vyrovnal! To bylo radosti. Po dalších třiceti vteřinách přišla výstavní křižná přihrávka od Zbyně na u tyčky číhajícího Barta a ten tentokrát neminul! Zkázu pro houževnatého soupeře dokonal o osm vteřin později Fíla, když se netrefil do míčku tak jak chtěl, ale ten nahoře usoudil, že trochu štěstí v náš prospěch by neuškodilo a míček se přece jen dostal do branky soupeře. Když pokusy soupeřů spolehlivě likvidoval Honda, mohl závěrečnou pěknou trefou z otočky stanovit konečný stav zápasu Olí.
Nebyl to jednoduchý zápas ale zvládli jsme jej. Děkujeme soupeři za dva výborné zápasy a přejeme mu hodně štěstí do dalších bojů.

Na závěr jedna poznámka…myslím, že náš tým má něco, co má málokterý tým v jakémkoli sportu u nás v republice. Golmana, který dojíždí na zápasy neuvěřitelnou dálku… z Písku. A všichni víme, co doma zanechává…díky Hondo, klubová legendo…