Muži na úvod prohráli v Uničově

publikováno v: ČFbU

Jako první vstoupili do soutěží naši muži. K prvnímu zápasu se vydali vůbec poprvé do haly v Uničově, kde se vůbec poprvé v mužské kategorii utkali s domácím týmem.

První neúspěch jsme zaznamenali už před zápasem, kdy selhala snaha odjet k zápasu v nejsilnější sestavě. I tak jsme ale mohli v úvodu zápasu využít tří kompletních pětek…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC ZŠ Uničov    2 : 5   (0:2,1:2,1:1)

• G+A: 39´ M.Karban (D.Svoboda), 46´ M.Karban (A.Polách)

S: M.Rusev
F.Karban – P.Hrňa, L.Böhm – A.Polách – J.Skýpala
M.Karban – V.Syrovatka, D.Svoboda – M.Štěpán – P.Káňa
F.Nádvorník – A.Hovorič, J.Ondryáš – O.Polách – D.Pícha

Není to žádná tragédie ale určitě to mohlo být lepší. Herně z naší strany určitě. Po dlouhé době jsme dostali šanci hrát na míčku, být aktivní ale jakoby nás to zaskočilo. Když se už při druhém střídání navíc zranil Filas, kterému se zablokovaly záda a už to vypadalo na odjezd do nemocnice, museli jsme i pozměnit složení pětic. Dělali jsme chyby, míček nás neposlouchal a soupeř 2x využil mezery v naší defenzivě. Naše tradičně problémová druhá třetina taky nezačala dobře. Na druhou stranu určité pozitivum je třeba hledat v tom, že ani za stavu 0:4 jsme zápas neodevzdali a když Miloš využil střelou z vrcholu deštníku naši přesilovou hru, dostali jsme nový impuls. Do poslední třetiny jsme šli s cílem vyhrát třetinu. Zbytečné a hloupé vyloučení nám však zkřížilo plány. Jenže dnes jsme se trefovali jen v neúplném počtu hráčů na hřišti a defenzivní útočná dvojice Adam – Miloš zařídila další snížení, tentokrát v oslabení. Jenže bohužel ještě do konce té samé přesilovky soupeř pojistil svůj náskok a víc gólů už v zápase nepadlo. I díky oběma výborným golmanům. A tady musím poděkovat Čompovi, který přes velké zdravotní problémy zachránil kritickou situaci na malém brankovišti, obětavě nastoupil a ještě byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu v našem dresu. Dalším pozitivem je první ušetřená pětistovka… není čas ztrácet čas a příští týden znovu hrajeme…