Muži „A“ opět přivezli šest bodů!

publikováno v: ČFbU | 0

Kompletní tým Áčkařů, čítající oba golmany, dvě obrany a tři útočné vozby se na svém třetím turnaji musel obejít bez svého, jistě oblíbeného 🙂 , trenéra, který ve stejnou dobu dlel na juniorském klání v Prostějově a netrpělivě očekával informace z ČPP Arény…

Nakonec tedy zprávy dorazily povětšinou pozitivní, tedy co se získaných bodů týká, tak určitě, co se předvedené hry týká tak s jistými výhradami rovněž. No a stěžovat si nemůže ani klubová kasa, neboť další nedochvilnost a ohrožení včasného nástupu do začátku utkání znamená další pokutičky, které se tentokrát, jak pevně doufám u dospělých chlapů, vyřídí jako u dospělých chlapů.

Podle reportů a podle hlášení se obě vítězství nerodila lehce, však taky kdo by dal svou kůži lacino, o to důležitější je, že jsme opět neklopýtli a jdeme dál s čistým štítem…O tom, co se na hřišti dělo, si můžete přečíst v reportech psaných naším profesionálním novinářem, Mortym. Uvidíme, co napíše MS Deník… 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A – FBK Rafani Ostrava  (1:0,1:0,7:1)  9 : 1

• G+A: 11´ Z.Zejda (M.Štěpán), 24´ O.Rusev, 29´ V.Graf, 31´ M.Karban (M.Štěpán), 31´ F.Karban (A.Polách), 32´ L.Bartík (Z.Zejda), 34´ F.Karban (A.Polách, 36´ F.Nádvorník (M.Karban), 36´ O.Rusev (A.Polách)

S: Z.Polách
J.Skýpala – D.Schneiderka, F.Nádvorník – L.Morys
O.Rusev – A.Polách – F.Karban, L.Bartík – R.Pavelka – Z.Zejda
M.Štěpán – M.Karban – V.Graf

Po sobotním mužském a ženském ostravském derby hostila ČPP Aréna další zápasy, ve kterých se tentokrát představil i náš „A“ tým mužů. Výsledek prvního ranního zápasu proti ostravským Rafanům sice vypadá jednoznačně, jenže stačí se podívat na stav po jednotlivých třetinách a je jasné, že jsme tři body nedostali zadarmo.
Jestliže minule jsme na domácím turnaji šli v prvním zápase do vedení už ve čtvrté vteřině, proti Rafanům jsme si počkali výrazně déle. Až s blížícím se koncem první třetiny se prosadil Zbyňa. První vstřelený gól nás částečně uklidnil a pokračovali jsme v dobývaní soupeřovy brány. Rafani měli nad námi věkovou i hmotnostní převahu, většinu času hráli jednoduše s nahazováním míčku dopředu. My jsme se sice dostávali přes jejich urputnou obranu do šancí, jenže jsme nepřesnými střelami trefovali buď gólmana, zadní mantinel nebo jiná zařízení v hale. Správným příkladem nakonec šel kapitán Oli, který zvýšil na 2:0.
Rafani se ale nevzdali a na začátku třetí třetiny to vypadalo, že zadělají na dramatický závěr zápasu. Nepohlídali jsme si jeden z dlouhých náhozů a soupeř překonal jinak spolehlivě chytajícího Zdenu. Naštěstí to bylo z jejich strany vše. Poté, co Vojta zvýšil na 3:1, jsme konečně začali proměňovat šance. Zhruba od 5. minuty třetí třetiny naše tři rozjeté útočné formace utavily obranu Rafanů a sázely po pěkných akcích a střelách gól za gólem. Desítka nakonec odolala, výsledek 9:1 je ale po průběhu utkání pro nás až moc dobrý.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. A -FBC Poruba Sharks (3:1,6:1,3:3)  12 : 5

• G+A: 1´ F.Karban (O.Rusev), 4´Z.Zejda (R.Pavelka), 10´ F.Karban (A.Polách), 15´ O.Rusev (F.Karban), 16´ O.Rusev (A.Polách),
    17´ L.Bartík (J.Skýpala), 20´ F.Karban (A.Polách), 22´ A.Polách (O.Rusev), 24´ M.Karban (J.Skýpala), 25´ F.Nádvorník (M.Štěpán),
    35´ M.Karban (M.Štěpán), 36´ F.Karban (D.Schneiderka)

S: J.Eliáš

Do zápasu s Porubou jsme šli za dalšími třemi body, k čemuž nám hned v úvodu pomohl gól Fíly. Jenže místo toho, abychom přidali další a nemuseli se trápit jako v předchozím zápase, jsme si doslova nechali dát branku – náš hráč „zfauloval“ svého spoluhráče, který skončil na zemi, což sice vyvolalo všeobecné veselí na střídačce, to ale záhy zchladil inkasovaný gól z protiakce.
I po vyrovnání jsme se neustále tlačili do soupeřovy brány, do konce první třetiny překonal gólmana Zbyňa a opět Fíla. Zkraje druhé třetiny jsme se však nechali vyloučit, soupeř toho využil a přiblížil se na rozdíl jediné branky. Pak jsme ale dostali výhodu přesilové hry i my a díky Oliho střele jsme znovu výsledkově odskočili. A bylo ještě líp, do konce druhé třetiny se dokázaly prosadit všechny tři lajny.
Poněkud hlušší pasáž v našem jinak celkem povedeném a často i pohledném výkonu přišla někdy uprostřed třetí třetiny, kdy jsme zřejmě pod vlivem jednoznačného skóre 10:2 polevili v důsledné obraně a pokazili statistiky Hondovi v bráně. Ke konci zápasu jsme ale vzchopili, vrátili se k poctivé hře a vylepšili skóre na konečných 12:5.