Muži v Ostravě přidali tři body do tabulky…

publikováno v: ČFbU | 0

Přidali je za vítězství v zápase s domácím ČSKA, že by ale nám ten zápas nějak zvlášť vyšel, se říct nedá. naopak v prvním zápase proti Rožnovu jsme přes, v poslední době tradiční, porážku 2:3 předvedli výborný výkon.

Prohrát s Céčkem Rožnova 2:3 a být spokojen? Jo lze to. Soupeř si na dnešní turnaj totiž přivezl velmi kvalitní sestavu, okořeněnou zejména o dva nejproduktivnější hráče svého Áčka, hrajícího národní ligu. A nebyli zdaleka sami, kdo brázdí v soupeřově dresu palubovky třetí nejvyšší soutěže. I díky tomu jsme byli svědky velmi kvalitního zápasu, jehož kvalitu si podle ohlasů pochvaloval i soupeř.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FbK Rožnov p.R. C   2 : 3   (1:1,0:2,1:0)

• G+A: 6´ R.Pavelka (L.Bartík), 28´ J.Skýpala (A.Polách)

S: J.Eliáš
J.Skýpala – M.Karban, O.Rusev – A.Polách – F.Karban
M.Vašenda – P.Koutný, L.Bartík – R.Pavelka – Z.Zejda, V.Graf

Jak již bylo řečeno, s velmi kvalitní soupiskou vyrukoval dnes náš první soupeř. Hrál se florbal, který nás všechny bavil a když k tomu přidáme kvalitní rozhodčí, dostaneme produkt, který by se nám líbil vícekrát za sezónu. Nikdo na nikoho neřval, nikdo se nehádal, hrálo se tvrdě ale čistě. Proti silné sestavě soupeře jsme vsadili na defenzivnější taktiku, než bývá naším zvykem, nicméně žádný Prešov se nekonal. Hned ve druhé minutě jsme dostali výhodu přesilovky ale podobně jak skončilo Béčko v zápase s Petrovicemi, chybou hráče na vrcholu deštníku, tak začalo i naše Áčko. Opět chyba posledního hráče a prohráváme. Náš výkon to ale nepoznamenalo a už za tři minuty bylo srovnáno po gólu Robina. O výsledku bohužel rozhodla druhá třetina, ve které zkompletoval hattrick Rožnovský Viktořík. Prostě jsme ho nedokázali ubránit, byl šikovnější a na střelu nepotřebuje moc místa a je to fakt střela. Ale ani my jsme se nechtěli nechat zahanbit, vždyť jsme v zápase 3x nastřelili tyčku!!! Takže do šancí jsme se dostávali, ale góly dáváme jen velmi těžko. Nejlepší výkon v sezóně předvedl i Honda v bráně a tak se opravdu bylo na co dívat. Zvlášť, když devět minut před koncem po spolupráci s Adamem prostřelil soupeřova golmana Skypy. Přes velký tlak, přes další šance i přes hru bez golmana se nám však srovnat stav nepodařilo, ale rozhodně jsme nebyli bez šancí. Porážka určitě mrzí, ale když zahrajete dobře proti kvalitnímu soupeři, nemusí bolet.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. -ČSKA Ostrava   6 : 2   (1:1,3:1,2:0)

• G+A: 8´ L.Bartík, 14´ Z.Zejda (M.Vašenda), 20´ A.Polách (J.Skýpala), 22´ L.Bartík (M.Vašenda), 25´ O.Rusev (A.Polách), 30´ O.Rusev)

S: Š.Vávrová

Jestli jsem v prvním zápase chválil soupeře za kvalitní výkon, musím smeknout i před našim dnešním druhým soupeřem. Za to, jak těžký zápas jsme s ním museli absolvovat a to přesto, že hrál pouze v sedmi lidech do pole! A navíc přes pár vyhrocených okamžiků proběhl celý zápas ve sportovním duchu a vyhrocené chvíle se vyřešily omluvou či obyčejným ale lidským plácnutím. A tak jediný, kdo tak nějak nezapadl do duchu zápasu byl jeden z rozhodčích, který ze závěru zápasu udělal pěknou bramboračku. Ale že se pořád divím a kdo byl kdysi na dorostencích v Třinci, ví o čem mluvím…
Vyhráváme úvodní buly a soupeř stojí v pěti před svou brankou. Pochopitelná a jasná strategie. Soupeř má standartku u své branky a následuje dlouhý nához na nabíhajícího hráče. Při pohledu na urostlé chasníky v dresu soupeře pochopitelná a jasná strategie. Přesto stačily tři minuty a po jednom takovém brejku se soupeř ujímá vedení. A začalo další dobývání hradu. nešlo to jednoduše a navíc soupeř stále hrozil brejky. A skutečně, defenzíva v našem podání v tomto zápase nebyla určitě vzorová…naopak. A tak si Šárka před svou cestou do júesej pěkně v brance zacvičila. O vyrovnání se postaral hráč, který jasně vede tabulku účastí na trénincích, Bart. To bylo ale v první třetině vše. Hned v úvodu třetiny druhé nám zvedl náladu Zbyňa, který svou zbrusu novou čepelí poslal míček do sítě podruhé. Rozdílovou a jak se nakonec ukázalo vítěznou branku pak vstřelil dnes opět velmi agilní Adam. Když přidal čtvrtou branku Bart, zdálo se být rozhodnuto, jenže v posledních vteřinách druhé třetiny přišlo další zaváhání a soupeř ještě žije. Naštěstí jen 14 vteřin poslední třetiny, když se trefuje Olí, který pak ještě v polovině třetiny završuje účet zápasu.
Jeden povedený zápas ze dvou, tři body a pozitivní info o kvalitním podílu na vstřelených brankách druhé lajny.  Ne všichni se dnes potkali s top formou ale s přístupem k zápasům musíme být spokojeni. Tak teď jen dobře potrénovat, protože příště nás čeká další hodně těžký turnaj…