Muži v PFLce 50 na 50

publikováno v: PFL

Souběžně s turnajem v Prostějově se ve Frýdlantu odehrál druhý turnaj PFLky naší Ondřejnické skupiny. Přestože ani jeden z obou mužských týmů nehrál ligové zápasy, bylo neuvěřitelně těžké dát dohromady alespoň 5 zájemců o hru v poli. Do branky pak bez odmlouvání přijal nominaci třetí z dorosteneckého tria golmanů, Domino.

A najít pomocníka v podobě zapisovatele? Neuvěřitelná dřina. To taky v minulosti nebývalo. Měli bychom všichni pochopit, že nelze jen brát, občas je třeba něco i dát. Musím tedy poděkovat Adamovi a Baldysovi i slečně Dominice! Skypymu, Bártovi, Robinovi, Ufymu, Kubovi a Dominovi za vzornou repre týmu a přísun tří bodů do tabulky za destruktivní vítězství 17:3 nad Starou Bělou. S Palkovicemi už to tak úžasné nebylo, ale tak to se tak nějak dalo čekat…

Kluci pod vedením Skypyho vše tedy na jedničku zvládli a dokonce zvládli i report, ve kterém si můžete počíst, jak se jim dnes ve Frýdlantu vedlo…

Cesta do Frýdlantu proběhla až na jeden okamžik dobře, když nám malém pod kola skočil srnčí guláš, naštěstí Robča brzdil nejen očima. Sestava se nerodila lehce a tak se 6 statečných rytířů vydalo do boje proti Palkovicím a Staré Bělé, přičemž se podařilo urvat 3 body. Mohli jsme si parádně natrénovat kombinaci a střelu z první.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Palkovice Rover´ s   7 : 10   (4:5,3:5)

  • G: R.Pavelka – 3, L.Bartík – 2, M.Ondryáš, J.Novotný
  • A: J.Skýpala – 3, L.Bartík – 2, M.Ondryáš, J.Novotný

S: D.Tkadleček
J.Skýpala, L.Bartík, R.Pavelka, M.Ondryáš, J.Novotný

Start zápasu nám nevyšel a hned po pár sekundách jsme prohrávali 0:1 díky chybě nejmenovaného veterináře. Dokázali jsme otočit na 3:1,bohužel soupeř prokázal své kvality a do konce poločasu otočil na 4:5. Hned po úvodním buly v druhém poločase jsme srovnali na 5:5, ale pak nám soupeř odskočil na 5:10 a my jsme už jen kosmeticky poupravili výsledek dvěma brankami v závěru. Zápas nahoru dolů, ve kterém rozhodly naše individuální chyby a horší produktivita.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Stará Bělá  17 : 3   (6:2,11:1)

  • G: L.Bartík – 7, J.Novotný – 6, J.Skýpala – 2, M.Ondryáš, R.Pavelka
  • A: J.Skýpala – 4, R.Pavelka – 4, L.Bartík – 3, M.Ondryáš – 2

S: D.Tkadleček
J.Skýpala, L.Bartík, R.Pavelka, M.Ondryáš, J.Novotný

Po krátké pauze jsme si spravili chuť proti Staré Bělé a hned od začátku jsme dominovali a soupeře téměř nepustili k míčku. Zejména Kuba Novotný a Lukáš Bartík zásobovali soupeřovu bránu jednou střelou za druhou. Zápas se nám malém podařil ukončit předčasně, ovšem poslední gól jsme nepřidali. Díky všem, kteří se podíleli na dopravě, zapisovatelům a v neposlední řadě Ufymu a Bubymu, kteří se zhostili nelehkého úkolu pískání.