Muži přivezli z Ostravy 4 body

publikováno v: ČFbU | 0

Tři získali v ubojovaném souboji s Bazingou a jeden za remízu v pohledném florbalovém utkání s Béčkem Vikingů.

První zápas byl opravdu těžkým soubojem nejen se soupeřem ale taky trochu jsme se prali sami se sebou. Druhý zápas nás zase jednou velmi bavil. Silný soupeř, kvalitní a čistý florbal, dobří rozhodčí…co víc si přát. Snad jen vítězství, ale opět jsme takto kvalitní zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce.
V sestavě se tentokrát objevili pouze všichni zbylí bojovníci z A týmu, čili deset hráčů do pole. Z Béčka s námi odcestoval pouze Zdena, který kryl záda dnes skvělému Hondovi. Morty je dlouhodobě zraněn, Tvary odhazuje sníh v Kanadě, Filda se opaluje v Portugalsku. Alespoň těch zbývajících deset borců se letos poprvé sešlo v kompletním složení. A tak mohl Márty konečně odpočívat, Dušan trénovat žáky a Peťan marodit. No jo, jenže z té desítky borců je jen jediný pravověrný obránce…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Bazinga Ostrava   4 : 2   (0:1,3:0,1:1)

• G+A: 13´V.Graf (R.Pavelka), 23´ A.Polách (F.Karban), 24´ M.Štěpán (SN), 36´ O.Rusev

S: J.Eliáš
L.Bartík – M.Štěpán, V.Graf – R.Pavelka – Z.Zejda
J.Skýpala – M.Karban, O.Rusev – A.Polách – F.Karban

Přesně tak, 9 útočníků a jediný obránce. Jasně, Miloš si to už párkrát vyzkoušel, tak šup tam s ním. V přípravě s Domaslavicemi se osvědčil Bart, tak šup tam s ním. No a jako poslední tam putoval Mara…do obrany samozřejmě.
Věděli jsme, že nás nečeká snadný soupeř, pár ostrých soubojů jsme už s tímto týmem absolvovali a většinou jsme těžili z toho, že nastupoval v menším počtu hráčů. Tentokrát však přijel na zápas s dvěma kompletníma pětkama a od začátku to byl tuhý boj. U nás to samozřejmě skřípalo, teprve jsme si na sebe zvykali a už ve druhé minutě jsme inkasovali. Opět začal náš festival neproměněných šancí. Tuhý boj se spoustou osobních soubojů a ze strany soupeře i neustálých diskuzí s rozhodčími. Nediskutovali všichni, ale někteří by v této disciplíně mohli i reprezentovat.  O přestávce jsme si řekli, že potřebujeme zvýšit tlak na branku a počet střel. Někteří si tato slova vzali za své…Robin potáhl míček, napálil na branku a páteční ostrostřelec Vojta se nemýlil a mohl si opět střihnout dvoumetrového radostného Sotomayora. Bitva ovšem pokračovala a soubojů a hráčů na zemi přibývalo. Nám ne a ne se podařit překvapit soupeře nějakou povedenou akcí. O výsledku tak rozhodl závěr druhé třetiny, kdy velmi pěkně zakombinovali Fíla se střelcem Adamem (Béčko se těší) a my šli do vedení. Ovšem prakticky nato jsme propadli a nejlepší hráč soupeře se na Hondu řítil v samostatném úniku, Honda však vytáhl skvělý zákrok a podržel! Následoval náš protiútok, ve kterém byl ve vyložené šanci poslán k zemi Fíla a pískalo se trestné střílení. Po dlouhých debatách s rozhodčím se konečně k nájezdu mohl postavit Mara. Napínal nás dlouho, dával si na čas ale předvedl luxusní zakončení a pár vteřin před koncem třetiny nás poslal do vedení o dvě branky. Soupeř se samozřejmě s výsledkem nesmířil, ještě přidal na důrazu a na hřišti se jiskřilo. Pak nám velmi pomohl nejlepší a nejnebezpečnější hráč soupeře. Po dalším ataku dostal další trest na dvě minuty, který doprovodil neslušným vyjadřováním na adresu soupeře a ještě vyfasoval desítku a zbytek zápasu strávil na trestné. Ostatní jeho spoluhráči však pokračovali v tlaku a dvě minuty před koncem se jim podařilo dotlačit míček za Hondova záda. Jenže prakticky ihned po buly putoval přes mantinel další náš hráč a soupeř inkasoval další dvě minuty. Přesto se v závěru pokusil o hru bez brankáře, kterou přesně mířeným výhozem ukončil Olí. Uff, těžký zápas a ubojované vítězství. V rozehrávce nám to skřípalo, ne že ne ale i takovéto zápasy je třeba vyhrávat. Zachovali jsme klid a disciplínu a to nakonec rozhodlo.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Vikings Kopřivnice B     4 : 4   (1:0,2:0,1:4)

• G+A: 4´ F.Karban (A.Polách), 13´ F.Karban (J.Skýpala), 15´ R.Pavelka (Z.Zejda), 30´ O.Rusev (F.Karban)

S: J.Eliáš

U našeho druhého soupeře je to vždy o tom, v jaké sestavě se na zápas sejde. Dnes se sešel ve velmi pěkné sestavě, okořeněné nejlepším střelcem týmu v národní lize, který včera čtyřmi brankami vystřílel vítězství svému týmu v dalším zápase této NL. My jsme se tak mohli těšit na další kvalitní florbalový zápas, před kterým jsme si ještě mohli popovídat s Kolbym…
Očekávání se naplnilo a nás ten zápas hodně bavil. Když se hraje florbal, když pískají kvalitní rozhodčí a když se sejdou slušné týmy, stojí to za to! Nám se dařilo, myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů, bohužel jsme nezvládli závěr. Tomu ale předcházela vynikající první polovina. V první třetině jsme byli lepším a aktivnějším týmem, převahu jsme ale korunovali pouze jednou brankou, kdy Adam poslal kolem mantinelu dopředu Fílu a ten se nemýlil. Začátek druhé třetiny byl přímo snový. Nejdříve, v dnešním zápase očíslována dvojkou, „repre“ lajna předvedla doslova repre akci, na jejímž konci byl centrující Skypy a dorážející Fíla. Vzápětí se prosadila i první lajna, když Zbyňa nabil Robinovi a bylo to 3:0.  A soupeř se rozhodl, že stačilo, zvýšil obrátky, vytáhl napadání, vyrovnal hru a nám začalo být horko. 2x nastřelil soupeř neskutečnou bombou břevno, několikrát nás zachránil skvělým zákrokem Honda a když jsme ani my už nedokázali vyzrát na soupeřova golmana, šlo se do poslední třetiny. A bylo ještě hůř. Soupeř zcela převzal otěže zápasu a dvěma brankami v úvodních třech minutách se dostal na dostřel. Krásný zápas a neskutečné drama okořenilo jediné vyloučení v zápase a to bohužel na naší straně. Nejdříve jsme toto však dokázali zhodnotit jako výhodu, neboť Fíla tradičním způsobem zabojoval, našel přesně Olího a ten se nemýlil. Bohužel v samotném závěru přesilovky soupeř využil naši chybu, kdy jsme sice byli na míčku, ale nedokázali jsme jej poslat pryč ze třetiny a znovu to bylo o jedinou branku. Drama pokračovalo a jak už se stává naší smutnou tradicí, opět přišlo malé zaváhání v rozehrávce, místo jednoduchého přenesení hry jsme volili technické „kudrlinkové“ řešení, které bohužel nevyšlo a soupeř trestal. Velká škoda, vítězství by nám slušelo, takhle se v posledních dvou minutách mohlo rozhodnout o vítězství na obou stranách. Nestalo se a tak se oba soupeři rozešli smírně. Jasně, jeden bod jsme získali, dva ztratili, ale celkově to byl velmi povedený výkon ve velmi pěkném zápase za který se vůbec nemusíme stydět. Soupeři děkujeme za kvalitní partii.