Muži přivezli z Kostelce jeden bod

publikováno v: ČFbU

Na každého jednou dojde a dnes došlo i na nás. V dnešním prvním zápase jsme poprvé v probíhající sezóně poznali chuť porážky. A protože jsme ve druhém zápase neudrželi vedení, přivážíme si z dlouhého výjezdu „jen“ bod.

Poprvé jsme si dnes zahráli na skákajícím linoleu v Kostelci (opět ale můžeme ten celý školní areál jen závidět). V prvním zápase jsme se v regionálním derby utkali s dosud neporaženým Rožnovem a přes veškerou snahu jsme na soupeře nestačili. Ve druhém zápase jsme po celý zápas vedli, bohužel jsme však, stejně jako minule proti Šternberku, dobře rozehraný zápas v závěru nezvládli a s pro nás novým soupeřem ze Staré Vsi jsme uhráli remízu.

Museli jsme se obejít bez nejproduktivnějšího hráče probíhající sezóny, Barta a také bez Mortyho, který se zranil na čtvrtečním tréninku. Samozřejmě nám také chyběl z pracovních důvodů Honda. Naopak jsme zpět v sestavě po dlouhé pauze uvítali Maru, který se včera na Béčku příjemně rozehrával…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Rožnov p.R.     0 : 6    (0:3,0:1,0:2)

  • G+A:

S: J.Adamec
J.Skýpala – M.Karban, Z.Zejda – A.Polách – F.Karban
P.Hrňa – V.Syrovatka, M.Štěpán – P.Káňa – D.Panáček
F.Nádvorník – M.Vašenda, D.Pícha – O.Polách – E.Milata

Rožnov v 5. lize jede a celou ji vede. Dosud bez porážky a s impozantním skóre. Nasazují do hry kvalitní seskupení, o čemž jsme se dnes mohli přesvědčit na vlastní kůži. A myslím si, že právě takovéto těžké zápasy nám chybí k tomu, abychom se posouvali výše. Vždyť na kolik takhle těžkých soupeřů jsme dosud v ligových zápasech narazili. Navíc to byl dnes super florbal, rychlý, tvrdý, důrazný, plný osobních soubojů ale zcela v mezích normálu a bez zbytečných emocí okolo. Prostě super zkušenost, která nám trochu zhořkla tím, že výsledek je pro nás až moc krutý. Tři polovlastní góly a fantastický Vlasta Camfrla v bráně soupeře však rozhodly, že skóre je takové, jaké je. Nicméně nemyslím si, že by se na náš výkon nedalo dívat. Polovlastní góly pramenily z tlaku soupeře, v jehož sestavě jsem neviděl jedinou slabinu a dlouholetí prvoligoví hráči tam pořádně tvrdili muziku. My jsme své šance proměnit nedokázali a tak se po zápase po zásluze radoval soupeř.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Stará Ves n/O Vosy     5 : 5    (1:0,2:2,2:3)

  • G+A: 12´ F.Karban (M.Karban), 17´ P.Hrňa (D.Panáček), 22´ P.Káňa (D.Panáček), 33´ A.Polách (F.Karban), 40´ M.Karban (Z.Zejda)

S: J.Adamec
J.Skýpala – M.Karban, Z.Zejda – A.Polách – F.Karban
P.Hrňa – V.Syrovatka, M.Štěpán – P.Káňa – D.Panáček
F.Nádvorník – M.Vašenda, D.Pícha – O.Polách – E.Milata

První setkání s tímto pro nás doposud  utajeným soupeřem. A opět musím konstatovat, že právě zápasy s takovýmito soupeři nás mohou posouvat. Byl to skvělý a dramatický zápas plný emocí, které však opět nepřekročily hranice a tak stejně jako v prvním zápase musíme poděkovat soupeřům za super zápas.
Pro nás trochu hořký vzhledem k závěru zápasu. Protože od začátku zápasu jsme začali velmi aktivně, byli často na míčku a myslím, že jsme předváděli i docela slušný florbal. Bohužel jsme však v první třetině vstřelili jedinou branku, na tom linu nám to dnes fakt nelepilo. Smůlu prolomil až Fíla, který umotal všechny i sám sebe ale míček do sítky dostal. Když se v úvodu druhé třetiny po standartní situaci přesnou střelou prezentoval Hrnec, bylo lépe. Místo abychom však přidali rozdílovou branku, využil soupeř naše jediné (!) vyloučení během Kosteleckého tažení  a rázem bylo ze zápasu drama. Hlavně pan rozhodčí v dresu soupeře (myšlen hráč s č. 8 🙂 aby nedošlo k mýlce), nám zle zatápěl, ale George si po své oslavě přivezl do Kostelce dobrou formu. Když se po parádním průniku a přiťuknutí s Dankem prosadil Pítrs, měli jsme opět šance na vstřelení ukliďňující branky, nepovedlo se a soupeř znovu snížil. Hrálo se nahoru dolů, my co jsme včera sledovali zápasy našeho Béčka v 8. lize jsme mohli porovnat ten rozdíl, zejména v rychlosti hry. V úvodu poslední třetiny jsme i my dostali výhodu přesilovky, vzali si oddechový čas a Adam nám dal znovu naději na zisk všech tří bodů. Jenže poslední osmiminutovka zápasu se nám nevyvedla. Soupeř ji zvládl mnohem lépe, možná i díky tomu, že má s podobnými zápasy větší zkušenosti. Dvěma góly po našich chybách se mu podařilo skóre srovnat. Ještě jednou jsme vstali a zabojovali a Zbyňa našel parádně Miloše, který tentokrát nezaváhal. Jenže tři minuty před koncem přišlo osudové zaváhání, které rozhodlo o dělbě bodů. Po získání míčku před naší brankou jsme se ve čtyřech vyřítili na branku soupeře… vzadu zůstal jediný náš hráč a dvě vosy… přišla chyba v přihrávce a soupeř své 2v1 využil. myslím, že právě tyhle chyby v přihrávkách jsou naší největší bolestí. Nicméně, byl to další super zápas, není třeba věšet hlavy. Může to být lepší a můžeme si tuhle sezónu zahrát kvalitní zápasy. Na trénincích se asi všichni nesejdeme, tak aspoň tyhle zápasy si užijme. Možná trochu v optimističtějším duchu než dnes.