Muži si dnes zajistili vítězství v soutěži i postup!!!

publikováno v: ČFbU

Dvě dnešní vítězství na Ostravské Dopravce znamenají, že čtyři zápasy před koncem soutěže má náš tým na čele tabulky takový náskok, že již nemůže být dostižen. Znamená to tedy nejen vítězství v Moravskoslezském přeboru, ale také postup o soutěž výš, do Moravskoslezské ligy! Pro přehlednost tomu říkejme postup ze sedmé do šesté….

Čtvrtý rok v soutěžích Unie, druhé vítězství v soutěži a třetí postup. A ten nejcennější. Protože i když to tak nevypadá a náhodný kolemjdoucí mě při pohledu na tabulku bude považovat za blázna, ale tahle soutěž byla jistě zatím nejnáročnější. Není zde slabých soupeřů, viz třeba dnešní zápasy s předposledním a posledním týmem tabulky nebo pohled na těsné výsledky jednotlivých zápasů. O to cennější je naše vítězství.
Před dnešním turnajem jsme věděli, že k jistotě vítězství postupu potřebujeme vytěžit ze zbývajících šesti zápasů dvě vítězství. A chtěli jsme, aby bylo jasno už po dnešním turnaji. I když nás čekali soupeři z konce tabulky, bylo jasné, že pokud se Piving sejde v optimální sestavě, bude to těžký soupeř. A opravdu dnes předvedl náš soupeř výborný výkon, což potvrdil i vítězstvím nad silným Rožnovem ve druhém zápase. Neskutečné drama rozhodl v samotném závěru v náš prospěch Adam, a tak byl první krok učiněn. Druhý krok byl extrémně náročný nejen herně, ale i psychicky, protože nás čekali Ostravští Štajgřy a to není nikdy snadná záležitost. naštěstí jsme po velmi dobrém a zodpovědném výkonu komplikace nepřipustili a mohli slavit. Zatím jen decentně. Poslední období pro mě osobně není příliš příjemné a pozitivní, přesto mám obrovskou radost z úspěchu tohoto týmu a chtěl bych poděkovat všem hráčům za předváděné výkony. A samozřejmě ještě nekončíme! Speciální poděkování míří za Hondou. V kterém jiném klubu by golman dojížděl na zápasy sedmé ligy z Brna….

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – RH Piving Ostrava    4 : 3   (1:0,0:1,3:2)

  • G+A: 11´ A.Polách (F.Karban), 27´ L.Bartík (P.Káňa), 30´ Z.Zejda (P.Káňa), 35´ A.Polách (F.Karban)

S: J.Adamec
J.Skýpala – L.Morys, M.Štěpán – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – M.Karban, L.Bartík – P.Káňa – Z.Zejda
O.Polách

Před utkáním jsme museli řešit jeden logistický problém. Hrnec s Dankem, kteří k zápasům cestovali vlakem, zůstali viset v Suchdole a musel pro ně ochotný dobrovolník Káně, znamenalo to ovšem, že nestihnou úvod zápasu a rozhodčí nařídil jejich vyškrtnutí ze sestavy. Museli jsme tedy změnit plány, přeskupit hráče do dvou  pětek a jedenáctým sirotkem zůstal Ondra. Nicméně hráči prvního útoku jej vzali mezi sebe, takže se na hřiště několikrát dostal, včetně ubráněného oslabení. Piving dnes předvedl velmi dobrý výkon. Důrazný, tvrdý a nesmírně rychlý v pohybu. Klobouk dolů. Nemohli jsme ani na chvilku polevit. Měli jsme sice více ze hry a brejky jsme si hlídali, jenže vstřelit branku byl velký problém. Povedlo se to až na konci první třetiny, kdy se z prostoru před brankou prosadil po Fílově nahrávce Adam. Vedení dlouho nevydrželo a v úvodu druhé třetiny soupeř srovnal. Pokračoval lítý boj, ve kterém se ani jeden tým do konce třetiny nedokázal prosadit. Až jednou skutečně začneme proměňovat šance, bude se nám hrát klidněji. Štastný pro nás byl až úvod poslední třetiny, kdy se opět po dorážce z prostoru brankoviště prosadil Bart. Třetí gól padl při naší přesilovce, po Pítrsově krásné křížné přihrávce na protilehlou tyč, kde číhal Zbyňa a ten s ledovým klidem nezaváhal. Přesně tohle jsme dost dlouho trénovali a budeme v tom pokračovat 🙂 . Jenže soupeř byl dnes ve velkém laufu, po souběhu několika našich chyb si nikým nehlídaný soupeř poradil jak s přihrávkou, tak se střelou tak i s dnes opět výborným Georgem v bráně. A bylo drama, které ještě víc zdramatizoval soupeř dvě minuty před koncem, kdy jeden z jeho lídrů skokem letmo tečoval míček do naší branky a bylo srovnáno. Jenže my jsme potřebovali vyhrát a minutu před koncem zaúřadovala dvojčata Fíla s Adamem, který přesnou trefou ze středu velkého brankoviště vstřelil rozhodující branku. Rozhodčí byli tak fascinováni, že jí sice připsali dosud mlčícímu střelci Skypymu, což je samozřejmě vedlejší, důležité je, že padla a že rozhodla o našem vítězství!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBK Štajgřy Ostrava      6 : 3   (2:1,2:1,2:1)

  • G+A: 4´ P.Hrňa (M.Štěpán), 12´ P.Káňa (F.Karban), 13´ D.Panáček (O.Polách), 18´ M.Karban (P.Káňa), 31´ P.Káňa (M.Karban), 35´ P.Káňa (P.Hrňa)

S: J.Eliáš
J.Skýpala – L.Morys, M.Štěpán – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – P.Hrňa, P.Káňa – M.Karban – Z.Zejda
L.Bartík – O.Polách – D.Panáček

V brance s Hondou a v poli už i s oběma opozdilci jsme vyrazili do těžké partie proti Štajgrům. Tvrdí, důrazní a upovídaní. Jako s míčkem to umí, hlavně tedy střelu tu mají parádní, ten první jejich gól to byla taková pumelice a tak neuvěřitelně přesná… jen se v těchto zápasech více mluví než hraje, neustálé diskuze s rozhodčími, dohady a hádky. Když se jeden ze soupeřů šel sportovně omluvit za srážku s našim hráčem, dostal takový kartáč na své střídačce… Samozřejmě, i my jsme občas kroutili hlavou nad některými výroky rozhodčích, třeba když pravil, nevím, situaci jsem neviděl, standartku z prostoru brankoviště rozehrává soupeř…zvláštní, nevidím a přesto rozhodnu pro někoho…nebo když nám v sedmé minutě vyloučil hráče za něco, co doteď netušíme za co, neboť se v podstatě nic nedělo…ale rozhodně o tom několik minut nediskutujeme a nestrkáme do rozhodčích… Naštěstí jsme na první gól nečekali dlouho, už ve čtvrté minutě se pěknou střelou z dálky prezentoval Hrnec. O dvě minuty později však už bylo vyrovnáno, když se již zmiňovanou petardou prosadil jeden ze soupeřů. Na konci první třetiny jsme využili Pítrsem přesilovou hru. Byla to jeho první branka a zdaleka ne poslední. Neskromně si myslím, že toto dnešní složení našich pětek se povedlo. Ne všem dnešek sedl na maximum, někdo měl zdravotní problémy, někdo problémy s malinko opožděnou střelbou, někdo s rozehrávkou, ale všechny tři formace, i ta třetí, nově složená, s rychlonožkami Bartem a Dankem a s Ondrou na centru dokázala vytvořit tlak na soupeře a všechny tři se prosadily střelecky. Samozřejmě, nejvíc si to užil Pítrs, jen se ptám, proč nedal těch gólů víc 🙂 . Scénář druhé třetiny byl podobný té první. Už v úvodu se prosadila právě třetí formace, když Ondrovu pobídku před branku zužitkoval Danek. V 18 minutě pak po krásné kombinaci celé druhé pětky zakončil krásnou souhru Miloš. Soupeř ale samozřejmě kousal a z přesilovky snížil. Nevím, komu víc seděly dlouhé prostoje při diskuzích s rozhodčími, ale tipl bych si na mladé Káňátko, které velmi povedenými zakončeními odčinilo své hříchy z neproměněných šancí a jednak dokonalo hattrick a jednak uklidnilo konec zápasu. V posledních vteřinách sice soupeř ještě kosmeticky upravil skóre, ale víc mu už ani výborný Honda ani celý náš tým nepovolil a je to prostě doma…