Muži si v PFLce vystříleli postup do finálové skupiny

publikováno v: PFL

Čtvrtý turnaj, poslední v základní části soutěže, měli dnes na programu naši muži. A po výborných výkonech a doslova střeleckých hodech ve třech vítězných zápasech si zajistili postup do finálové skupiny a zahrají si tak ve skupině o 1 – 6 místo.

Čtvrtý turnaj, čtvrté odlišné složení našeho týmu. Je to tak, na Pflku už nejezdíme kvůli bodům, ale kvůli skvělé možnosti zahrát si florbal…Většinou se nám totiž zápasy PFLky kryjí se zápasy některých „ligových“ týmů a tak skládání sestavy je doslova alchymie. Na prvním turnaji nás reprezentovala hrstka šesti mužů, která vyválčila dvě vítězství ze tří zápasů. Kritický byl druhý turnaj, který byl ve znamení „malých dětí“ a veteránů v našem týmu, i oni však hrdě reprezentovali náš klub a přidali dvě vítězství ze čtyř možných.
Na třetím turnaji dostali prostor zejména naši dorostenci, doplněni převážně o Muže z Béčka a tento mix přivezl čtyři vítězství ze čtyř možných! Dnes poprvé se ve větším počtu zúčastnili i „opravdoví“ muži, odešli neporaženi a postup do finále je doma…

Celkem 35 hráčů se představilo v našem dresu v základní části, úctyhodné číslo 🙂
Dnes došlo i na premiéru v našem dresu, když si první starty připsal nováček v brance Maroš, přezdívaný bubeník 🙂 . Turnaj využil k tréninku i další golman Honda. V první lajně se představil třetí útok našeho mužského Áčka ve složení Robin – Bart – Vojta. Ve druhé trojici dostali šanci si napravit včera pokaženou chuť Béčkaři Emča se Stypou a záda jim kryl Áčkař Filda. Do třetí formace pak byli nominováni Skypy s Milošem a na zaučení dostali k sobě Syrdu, tedy dorostence, který ještě kvůli věku nemůže hrát za juniory, a tak dostal za úkol seznámit se s „dospělým“ florbalem.

Informace, které mi chodily do Havířovské haly, kde se se soupeři i s osudem prali naši junioři, byly veskrze pozitivní a tak se můžeme těšit na report z pera kapitána týmu, který pod strohé statistické informace přibude zítra…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Stará Bělá   11 : 7  (5:1,6:6)

  • G: M.Karban – 3, J.Skýpala – 2, V.Syrovatka – 2, E.Milata, V.Graf, L.Bartík, R.Pavelka
  • A: J.Skypala – 2, M.Karban – 2, V.Syrovatka – 2, L.Bartík – 2,
    F.Stypka, V.Graf

S: M.Chudý
R.Pavelka – L.Bartík – V.Graf
F.Nádvorník – F.Stypka – E.Milata
J.Skýpala – M.Karban – V.Syrovatka

Jak už bylo řečeno, tak k prvnímu zápasu o postup do finálové skupiny jsme nastoupili ve velmi rozmanité sestavě. Abychom pro soupeře byli ještě méně čitelní, tak se do naší svatyně postavil Maroš, který si tak odbyl zápasovou premiéru v našem dresu. Ovšem ani soupeř nezůstal takticky pozadu, a když viděl, že do naší brány se staví nový gólman, nasadil do brány jednoho ze svých hráčů z pole. Do zápasu jsme vstoupili plní sebevědomí a hladoví po gólech. Brzy jsme vedli. Dařilo se především třetí lajně vedené Milošem, kde mezi sebou hráči vsázeli, kdy první vsítí hattrick. První půle skončila našim jasným vedením v poměru 5:1. Jak už to tak u nás bývá, s rostoucím rozdílem našich a soupeřových branek, nám úměrně začalo stoupat i sebevědomí a neúměrně klesat potřeba se vracet do obrany. Soupeř začal mocně dotahovat, až se přiblížil na rozdíl dvou gólů. Naštěstí vše vzal do svých rukou Syrda a za stavu 8:2 nás spasil dvěma góly. Nejprve snadný zápas jsme si poměrně zkomplikovali, ale nakonec vše dobře dopadlo a Maroš při své premiéře mohl slavit i premiérové vítězství.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Frýdlant n.O. „2“   7 : 3  (2:2,5:1)

  • G: J.Skýpala – 2, M.Karban – 2, E.Milata, F.Stypka, V.Graf
  • A: J.Skypala – 2, V.Syrovatka, L.Bartík, F.Stypka, E.Milata

S: J.Eliáš
R.Pavelka – L.Bartík – V.Graf
F.Nádvorník – F.Stypka – E.Milata
J.Skýpala – M.Karban – V.Syrovatka

Druhým soupeřem, který nám stál v cestě do finálové skupiny byl obávaný Frýdlant p.O. 2, který byl po postupu hladový stejně jako my. Očekával se tvrdý souboj velkých rivalů. Do branky se tentokrát postavil Honda, který si chtěl zlepšit chuť po sobotním, né příliš vydařeném dvojzápase. Zápas nezačal nejlépe. Hned z prvního útoku jsme inkasovali. Naštěstí se nám takřka okamžitě podařilo odpovědět a stav byl opět nerozhodný, 1:1.  První půle byla velmi náročná a vyrovnaná. Svědčil o tom i stav na výsledkové tabuli, kde bylo po dvou gólech na obou stranách. S výkonem jsme byli spokojeni a tak jsme vrhli do druhé půle. Tak už byla pod naší taktovkou. Soupeře jsme zatlačili a přidali dalších pět gólů.  Frýdlantu se za perfektního Hondu podařilo protlačit už jen jeden míček a tak jsme mohli slavit druhé, velmi cenné vítězství. Dobrý pocit byl umocněn i průběhem zápasu, který ač byl vyhecovaný, tak byl čistý a oku lahodící.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Oceloti Palkovice   10 : 5  (4:2,6:3)

  • G: M.Karban – 4, V.Graf – 2, L.Bartík – 2, F.Stypka, E.Milata
  • A: J.Skypala – 3, F.Nádvorník – 2, V.Graf – 2, L.Bartík – 2

S: J.Eliáš (16´ M.Chudý)
R.Pavelka – L.Bartík – V.Graf
F.Nádvorník – F.Stypka – E.Milata
J.Skýpala – M.Karban – V.Syrovatka

Úkol dvou povinných vítězství byl splněn. Tým však byl v dobrém rozmaru a odhodlán přidat i tu pomyslnou třešničku na dort v podobě třetího vítězství proti Ocelotům z Palkovic. Aby se brankáři po cestě domů nehádali, dohodli jsme se, že každý odchytá polovinu. Nejprve se do brány postavil, nabuzený výkonem proti Frýdlantu, Honda. Celý zápas byl jasně v naší režii. Brzy jsme povedených kombinacích první lajny a Freestyle Miloše vedli 4:0. Když soupeř na konci první půle dvěma góly korigoval stav na 4:2 a Bar si šel sednout na 2 minuty, bylo nám na střídačce trochu horku. Avšak odhodlání jsme neztráceli. Oslabení jsme zvládli na výbornou. V druhé půli jsme vyměnili brankáře, přidali na obrátkách a díky šesti zásahům znova dosáhli na desítku. Prosadil se i soupeř a konečný výsledek tedy byl 10:5 v náš prospěch.

Ze závěrečného turnaje základní části jsme přivezli devět bodů a upevnili si tak druhé místo za vedoucí Morávkou. Jak se nakonec ukázalo, zvlášť důležité bylo vítězství s Frýdlantem, které nám zároveň přineslo tři body do finálové tabulky. A tak i když jsme skončili po základní části druzí, z Radhošťské skupiny máme do finále nejlepší startovní pozici. Celý tým dnes makal naplno a odvedl VÝBORNOU práci. Především pak třetí lajna, které to dnes střílelo jak u Verdunu. Naopak smolařem dne byl Filda, pro kterého dnes byla soupeřova branka zamčená na pět západů, zakletá devaterem kouzel a hozená do nejhlubšího moře. Naštěstí ho dnes střelecky zastoupili Stypa s Emčou,který dokázal skórovat v každém zápase. Třetí lajna Mužů A pod krycím označením ,,první lajna´´(další z mých taktických triků na soupeře) měla dnes za úkol hlavně natrénovat společnou hru, což si myslím se podařilo. No a brankáři? Honda si skvělým výkonem určitě zpravil chuť a Maroš odjel se skvělým skóre 1,5 odehraného zápasu a dvěmi vítězstvími. Lepší začátek hvězdné kariéry si snad ani nelze přát. Poděkování patří také našim zapisovatelům, kteří, ač by měli být nestranní, nás srdnatě povzbuzovali.