Muži v PFLce nezaváhali

publikováno v: PFL

Ze sobotních zápasů v PFLce odcházíme neporaženi, když po žácích přidali další tři vítězství naši muži. Navíc ve všech zápasech se jim povedlo docílit dvouciferného výsledku na straně vstřelených branek a tudíž šlo o kvalitní trénink střelby…

Původním záměrem bylo dát prostor k zápasovému tréninku mužům z našeho A týmu, kteří mají tříměsíční herní pauzu. Nabídnuté možnosti se chopili tři z nich. K tomu se přidali tři junioři, jeden Béčkař a jeden už tradiční host. Fungovalo to dnes docela pěkně, pohoda na střídačce i na hřišti byla dobrá a stejně tak dobré byly naše výkony. nebyly to úplně jednoduché zápasy ale jsem rád, že hlavně ta střelba dnes docela vypadala k světu… a hlavně jsem rád, že to mělo cenu, kluky to bavilo a šlapali naplno…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Pražmo   11 : 4   (6:1,5:2)

  • G: A.Polách – 4, D.Pícha – 2, P.Káňa – 2, V.Šimík – 2, V.Syrovatka
  • A: M.Karban – 3, V.Šimík – 2, D.Pícha, P.Káňa, J.Novotný

S: D.Tkadleček
M.Karban – A.Polách – D.Pícha
V.Syrovatka – P.Káňa – V.Šimík
J.Novotný

Chvíli trvalo, než jsme se prosadili střelecky, hlavně mladá lajna vymýšlela kudrlinky o 106 . Cestu jim tak musel ukázat ten nejstarší bojovník, který si dnes užíval spolupráci s Milošem a Adamem a jako první našel cestu do soupeřovy branky. Na své mládí zavzpomínal i Adam, který se prosadil hned 4x. A protože se střelecky přidali i mladí, kteří měli na svědomí několik velmi pohledných branek, bylo o prvním vítězství rozhodnuto. A nezabránil tomu ani chvilkový výpadek, kdy jsme během chvilky 3x inkasovali, dokázali jsme znovu odpovědět a první body byly naše.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sparklets Kopřivnice   10 : 2   (5:1,5:1)

  • G: M.Karban – 3, P.Káňa – 2, V.Šimík – 2, D.Pícha, A.Polách, V.syrovatka
  • A: P.Káňa – 3, A.Polách, M.Karban, D.Pícha, V.Šimík, J.Novotný

S: D.Tkadleček
M.Karban – A.Polách – D.Pícha
V.Syrovatka – P.Káňa – V.Šimík
J.Novotný

Soupeř v nečekaně velkém počtu hráčů, kteří se jednak díky počtu ale také díky svým urostlým postavám nevešli na střídačku. A kdo jiný než Dušan mohl otevřít skóre. Další góly potom opět přibývaly a opět po velmi pěkných kombinacích i střelách. Soupeř se nedal lacino, tentokrát měl dost sil a bojoval až do konce. Na nás to dnes ale nestačilo a účet na závěrečnou desítku uzavřel v samotném závěru Miloš.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O. 2    11 : 4   (7:3,4:1)

  • G: M.Karban – 3, V.Šimík – 3, A.Polách – 2, D.Pícha – 2, P.Káňa
  • A: A.Polách – 2, V.Syrovatka – 2, P.Káňa – 2, J.Novotný – 2, D.Pícha

S: D.Tkadleček
M.Karban – A.Polách – D.Pícha
V.Syrovatka – P.Káňa – V.Šimík
J.Novotný

Zápas s tímto soupeřem vždycky bolí. A nejen nás. I dnes to bylo hodně tvrdé a bohužel pro zranění kotníku nedohrál Miloš, ale nemělo by to snad být nic vážnějšího. Jinak jsme až na menší výpadek za stavu 5:0 měli pod kontrolou. A opět ty góly stály za to. Prostě to mi nikdo nevymluví, že není lepší trénink, než zápasy v PFLce, když se hrají naplno. Za stavu 5:0 jsme polevili a dovolili soupeři vstřelit 3 branky. To nás znovu nakoplo a opět jsme se vrátili k naší hře. Dokonce jsme si mohli „dovolit“ poslat na samostatný nájezd Kubu, jediného hráče, který dosud nevstřelil branku. A nepovedlo se mu to ani z nájezdu. K jeho cti ale nutno přiznat, že se za gólem nijak nehnal a i když mohl střílet, hledal lépe postavené spoluhráče. zasloužené vítězství na kterém jen zamrzelo to, že Syrda v závěru nezůstal nad věcí….

Dnes tedy splněný úkol a dobrá prezentace naší hry!