Muži vítězi na Summer Endig Cupu!

publikováno v: Ostatní akce

Kvalitní herní přípravu na ligu zakončili naši muži účastí na novém turnaji, který uspořádal tým Gufuň Nový Jičín. Premiéra to byla pro nás úspěšná, po třech vítězstvích nad třemi soupeři jsme si domů odvezli putovní pohár a zlaté medaile!

Děkujeme tedy pořadatelům za pozvání a všem soupeřům za dobrou hru a navíc v přátelské atmosféře.
Náš tým pro tento turnaj se nerodil lehce. Ve stejný termín totiž vrcholila příprava juniorů na tradičním a nesmírně kvalitním Moravian Cupu v Olomouci. Lepit díry v sestavě juniory tentokrát tedy nešlo, s jedinou vyjímkou na golmanském postu, tam nešlo jinak a zatímco Domino vyrazil do Olomouce, Čompa se hlásil do služby v Brušperku. Původně měli v sestavě dostat příležitost hlavně hráči, kteří nehráli pohár, ale to nějak nevyšlo. I omluvenky v týdnu před turnajem daly zabrat ale nakonec se podařilo dát dohromady tým složený z poloviny mužů z Áčka a z poloviny z mužů naší zálohy. na lavičku se postavili Ríša s Robinem a mohlo se jít na věc.
Jak to vše probíhalo, si můžete přečíst v krátkých reportech od našeho vedoucího Richarda. Musím říct, že i v Olomouci se tento report, stejně jako informace po zápasech četly velmi příjemně!!!

zápasy hrané v hale v Brušperku na 3 x 8 minut

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBK Valašské Meziříčí   3 : 2   (0:0,0:1,3:1)

• G+A: F.Karban, L.Bartík (M.Karban), M.Ondryáš (E.Milata)

S: M.Rusev
M.Karban – M.Vašenda, F.Karban – L.Bartík – E.Milata
F.Nádvorník – A.Nádvorník, M.Ondryáš – P.Koutný – D.Panáček, J.Novotný

Nejvyrovnanější zápas jsme odehráli hned na úvod. Po dvou týdnech jsme se opět utkali s týmem s Valašského Meziříčí, v poháru jsme vyhráli výrazným rozdílem dnes to bylo docela drama. Dlouho jsme se nemohli prosadit a po chybě v naší obraně jsme po dvou třetinách prohrávali 0:1. Naštěstí v úvodu třetí třetiny chyboval soupeř a Fíla srovnal, což uklidnilo náš tým a Bart s Ufym!! obrátili skóre na naší stranu. V samotném závěru jsme inkasovali když Miloš si srazil střelu soupeře do vlastní branky. Naše vítězství to již neovlivnilo, ale pro tento turnaj jsme z toho udělali tradici.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Lipník   7 : 2   (3:0,0:0,4:2)

• G+A: F.Karban (L.Bartík), L.Bartík (F.Karban), F.Nádvorník (D.Panáček), F.Nádvorník, P.Koutný (A.Nádvorník), P.Koutný (M.Ondryáš), J.Novotný (L.Bartík)

S: M.Rusev

Do druhého zápasu proti mladému týmu jsme nastoupili hned po našem předešlém utkání. Pochyby zdali budeme stačit fyzicky, byly ale velmi rychle rozptýleny, uběhlo pár sekund zápasu a Fíla rozjel brankový příděl. Druhý gól přidal i přes fantastický zákrok gólmana Bart a třetinu zakončil gólově Filda. Druhá třetina i přes naši převahu a několik šancí gól nepřinesl, ale v následující třetině jsme již naše šance zakončovali. Nejprve se podruhé v zápase trefil Filda, poté přidal dva góly Peťan a poslední náš gól,, svůj premiérový, po své typické akci vstřelil Kuba. Asi ani sám netušil, když kývnul na účast coby náhradník pro tento turnaj, jak často si zahraje. Především Milošova snídaně mu zajistila docela dost minut na hřišti. No a poté přišla ona tradice, poslední minuta a dva góly v naší síti, které vzaly čisté konto jistému Čompovi.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Gufuň Nový Jičín   4 : 1   (1:0,1:0,2:1)

• G+A: L.Bartík (J.Novotný), J.Novotný (F.Karban), L.Bartík (F.Karban), F.Karban (F.Nádvorník)

S: M.Rusev

Výsledky předchozích zápasů nominovaly tento zápas na finále turnaje a my jsme ho zvládli s přehledem. velmi dobrý výkon hned v první třetině zahájil Kuba, který vybojoval míček, prošel a předložil do prázdné Bartovi. Ten sezónu zahájil s velmi dobrou formou a šanci využil. Hrál se pohledný rychlý florbal a v druhé třetině po dalším rychlém protiútoku pro změnu Fíla nabil do prázdné Kubovi. První turnaj 2+1, holt dobrej hráč a určitě správné rozhodnutí ho zařadit do sestavy B týmu. Ve třetí třetině se ještě prosadili obvyklí Bart a Fíla a mohla přijít turnajová tradice, aby 8 sekund před koncem opět Čompa přišel o čisté konto. Na našem vítězství v zápase i turnaji, to ale již nic nezměnilo.

Co dodat závěrem? Dobrý turnaj, dobrá hra, dobrý výsledek!!!