Muži vstoupili do poháru dvěma vítězstvími!

publikováno v: ČFbU | 0

A ještě k tomu ne ledajakými. Dnešní report se nebude psát lehce, ono vypsat autory 29 branek zabere nějaký čas… Naši hráči si po velmi dobrých výkonech přivezli z prvního pohárového dne šest bodů za vítězství 14:5 nad Slavičínem a 15:5 nad Libinou.

Nebyla to jednoduchá vítězství. Venku nádherné léto a v Holešovské hale dusno a pekelné teplo, které bralo síly. Však toho taky naši hráči měli plné zuby. Soupeři však na tom byli ještě hůř. I díky tomu, že jsme po většinu času měli míček pod kontrolou my a díky opravdu slušně vypadající kombinační hře jsme to zvládli. A pěknými góly bavili sebe i střídačku. Vedení týmu dnes jen nevěřícně zíralo na naši produktivitu. Povedený kolektivní výkon všech 13 hráčů v našem dresu. Já si velmi vážím toho, že někteří borci ustáli tlaky a zůstali věrní těm správným barvám…
Vše to začalo Fílovým pozdním příchodem na sraz, bez dresu a bez florbalky…to jen tak na okraj, pro případné zájemce, ti by asi nechápali, my už víme své a vše v pohodě vyřešili a on nám to pak vrátil….Cesta do Holešova mimo dálniční přivaděče krásnou letní krajinou byla příjemným zpestřením. Příchod do haly a tam probíhající velmi vyhrocené a vypjaté utkání, kde se děly neuvěřitelné věci, nás rychle vrátilo zpět do reality a my se chystali k prvnímu zápasu pod vedením nového kapitána…

TJ Sokol Frenštát p.R. – SK Snipers Slavičín   14 : 5  (5:3,5:1,4:1)

• G+A: 1´ O.Rusev (F.Karban), 7´ Z.Zejda (F.Nádvorník), 8´ J.Skýpala (F.Karban),
    9´ F.Karban (O.Rusev), 11´ M.Karban (Z.Zejda), 16´ Z.Zejda (M.Karban), 20´J.Skýpala (O.Rusev), 25´ O.Rusev (M.Štěpán), 26´ M.Štěpán (F.Karban), 28´ O.Rusev (A.Polách),
    32´ Z.Zejda (R.Pavelka), 33´ M.Štěpán (M.Karban), 35´ A.Polách (O.Rusev), 38´F.Nádvorník

S: Z.Polách
J.Skýpala – D.Schneiderka, O.Rusev – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – L.Morys, M.Karban – R.Pavelka – Z.Zejda, M.Štěpán

Se Zdenou v brance, s první, ještě loni juniorskou lajnou a s Marou v roli alternátora podle potřeby. A že alternovat v tom vedru bylo co a koho. Soupeř oslabený zraněními z prvního zápasu nastoupil pouze v sedmi lidech (to fakt jako klobouk dolů) a celkem logicky tedy s vyčkávací a více pasivní taktikou. Nám to samozřejmě vyhovovalo a s vervou jsme se chopili míčku už v první minutě se po první krásné kombinaci prosadil novopečený kapitán Olí. Záhy se prosadil dnes velmi dobře hrající Zbyňa, pro něj určitě životní chvíle v našem dresu! Zdálo se, že vše půjde hladce, stačily však dvě naše zaváhání a Zdena v bráně, aniž by si sáhl na míček, 2x inkasoval…Nepodlehli jsme panice, měli stále více ze hry a třemi brankami mezi 7 a 11 minutou si vybudovali slibný náskok, který ovšem soupeř ještě do poločasu další přesnou střelou korigoval. O přestávce byl nejvíce nespokojen náš golman, ze 4 střel 3x inkasoval ale pravdou je, že hráči mu nepomohli, nechodili proti střelám a nechali ho v tom vykoupat. To se změnilo v druhé třetině, ale až po dalším gólu v naší síti, soupeř se nadechl k náporu, vytvořil si několik šancí, Zdena se konečně dostal do hry, rozchytal se a pak už náš tým jistými zákroky držel. Když se k tomu přidala nebývale efektivní produktivita, skóre utěšemě narůstalo.Desítku trefil Olí a tak do Bulharska jedeme příští rok všichni, ne jen Miloš se Zbyňou….Ve třetí třetině únava narůstala na obou stranách, my celkem pochopitelně měli více sil, přidali další pěkné branky a vysoké pohárové vítězství nad sympatickým soupeřem bylo doma!

TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Beerboys Libina   15 : 5  (6:2,4:1,5:2)

• G+A: 1´ F.Karban (A.Polách), 5´ F.Karban (O.Rusev), 10´ Z.Zejda (R.Pavelka), 11´ O.Rusev (J.Skýpala), 14´ M.Karban (A.Polách), 15´ L.Morys (R.Pavelka), 16´ F.Karban (O.Rusev), 20´ M.Štěpán (M.Karban), 23´ M.Štěpán (O.Rusev), 24´ M.Štěpán (F.Nádvorník), 33´ F.Karban, 34´ M.Karban (F.Nádvorník), 41´ O.Rusev (A.Polách),
    42´ Z.Zejda (M.Karban), 45´ F.Nádvorník (R.Pavelka)

S: J.Eliáš

Další soupeř byl rovněž oslaben, ovšem tentokrát o hráče vyloučeného v předchozím velmi vypjatém zápase. Trochu jsme se tedy obávali, ovšem tento náš zápas proběhl bez nějakých excesů a komu čest tomu čest, musím dnes pochválit všechny tři rozhodčí, neměli to jednoduché ale zvládli to na jedničku, včetně neuvěřitelně přesného zápisu…Zápas byl o poznání akčnější a rychlejší než ten první, ovšem průběh byl takřka totožný. Po většinu času jsme drželi míček a povětšinu času jsme se snažili o rychlou kombinační hru. Soupeř hrozil rychlými brejky a několikrát nás musel podržet i Honda v bráně. Byl to zápas především pětigólového Fíly, který vše zvládl i s těžce nakopnutým palcem. První barnku dal už po 20 vteřinách, druhou přidal v páté minutě, na obou se podíleli jeho spoluhráči z útoku. Pak však přišly opět dvě chyby a bylo srovnáno.Dnes prostě nám ale bylo přáno a 4 krásnými góly do přestávky jsme rozhodli o výsledku. Nejvíc se asi slavila premiérová ligová trefa Mortyho. Doufám, že o ní napíšou v Moravskoslezském deníku 🙂 Ve druhé třetině gólostroj neuvěřitelně pokračoval a alternátor Mara zaznamenal za čtyři minuty čistý hattrick. Pomohl mu k němu i Filda, který se dostal do samostatného úniku, raději však neproměnil 🙂 počkal na dobíhajícího Maru a ten to zatloukl. Kuriozitou utkání byly i Adamovy žaludeční problémy, víc času strávil na WC než na hřišti, přesto připravil svým spoluhráčům tři branky. Poslední třetina přinesla opět náš velký tlak, ale i naše chyby pramenící z narůstající únavy, přesto nelze jinak než chválit, dalších 5 branek v síti soupeře je toho dokladem.