Naše děvčata poprvé okusila „velký“ florbal

publikováno v: Ostatní turnaje

A i když šlo jen o přípravu, byla to akce veskrze pozitivní. Pro nás tedy určitě a snad pomohla i našim dnešním soupeřkám, i když ty jsou zvyklé určitě na větší odpor.

Využili jsme nabídku našich městských kolegů (kolegyň) z týmu SKP a sehráli dva přátelské zápasy v městské hale. Sice na menším hřišti a ve čtyřech, ale s mantinely i časomírou 🙂 takže opravdu příchuť velkého florbalu, zvlášť, když naše soupeřky brázdí vody ženské třetí ligy a my tak mohli získat obraz o tom, jak daleká a dlouhá ještě naše cesta bude…a že bude předlouhá, o tom není pochyb.
Soupeřky byly jasně lepší ve všech aspektech. Od vyzrálosti, přes zkušenost až po jednotlivé herní dovednosti. Děkujeme jim tedy za nastavení zrcadla, za možnost si zahrát a přejeme jim hodně zdaru ve zbytku jejich soutěže.

Pro nás to byla nová zkušenost. A jasně se ukázalo, co nám chybí nejvíc…sportovní zápal. My na hřiště nemůžeme nakráčet jako na taneční parket, my se na hřišti nesmíme kochat … my tam musíme naběhnout a hoblovat podlahu, až z ní budou lítat třísky a nezajímá mě, že je odlitá z plastu :). To byl nejmarkantnější rozdíl a tohle až holky pochopí, bude nám hej. To jsme se zatím neměli moc kde naučit, proti klukům v PFLce je to těžké, tam je ten rozdíl až příliš značný ale i to se musí vyzkoušet a další výcvik proběhne už další sobotu. Nicméně dnes musím holkám poděkovat za snahu, bojovnost i přístup, vždyť až na nemocnou Zuzku dorazily všechny, pokud tedy dobře počítám. Bohužel zranění nepustilo do branky golmanskou jedničku Elišku a tak si pořádně zacvičila na brankovišti Marťa. A nebýt její nerozhodnosti na brankové čáře při hlídání tyček, mohla být za hvězdu.
Takže děvčata, bylo to dnes dobré představaní a budeme pracovat na tom, aby příště bylo ještě lepší. A těšte se na jaro či léto, ny fyzické kondici musíme zamakat velmi výrazně…ale musíte chtít…chcete?

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – SKP La Comtesse Frenštát p.R
1 : 10   (0:3,1:4,0:3)

  • G+A: A.Šturalová

S: M.Vašková
E.Levko – B.Slezáková, A.Šturalová – T.Šelepová
K.Marková – E.Žáčková, K.Hlucháňová – T.Křístková
K.Červenková – K.Cahlíková, S.Ptáčková – M.Kleckerová

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – SKP La Comtesse Frenštát p.R
0 : 7   (0:2,0:2,0:3)

  • G+A:

S: M.Vašková
E.Levko – B.Slezáková, A.Šturalová – T.Šelepová
K.Marková – E.Žáčková, K.Hlucháňová – T.Křístková
K.Červenková – K.Cahlíková, S.Ptáčková – M.Kleckerová
B.Kubečková, M.Čierniková