Neděle ve znamení návratu ke kořenům…

publikováno v: Ostatní akce, Ostatní turnaje

Jako v našich počátcích jsem si připadal v nedělním dopoledni. Sokolské přebory, nezkušený tým plný nováčků, cesta vlakem, turnaj bez ambicí… hráči hltající informace, poslouchající, bojující, učící se… i když čtvrtí a zároveň poslední, já si to užil neskutečně. S klukama mě to bavilo a musím říct, že za ty tři zápasy ušli obrovský kus cesty!!!

Turnaj o pohár komise sportu ČOS určený výhradně neligovým hráčům se uskutečnil ve Frýdlantu, ve větší hale Gymnázia, systémem 4+1 a hrací čas byl 2 x 16 minut. Byl určen pro hráče ročníků 97 – 03. Samozřejmě se nesměl turnaje účastnit nikdo aktivní v soutěžích ČFbU. Koho jsme tedy mohli nasadit my? Samozřejmě Bezručovo kvarteto… ještě před dvěma měsíci mydlili florbal pouze venku na asfaltu a dnes si odbyli repre premiéru. Samozřejmě hobíky. Ty hobíky, kteří hrají jednou za týden bez ambicí a z čiré radosti ze sportu. Za odměnu nastoupili Prcek (o hlavu větší než já, ale kdysi v přípravce dostal tuto přezdívku a pro mě již navždy Prckem zůstane, samozřejmě bez jakékoli urážky…), Kosťa a nejstarší z rodu technických géniů Hanusů, Michal. Důvěru dostal i v přípravce se postavou ztrácející Kryšpín. Zkušenost v týmu tvořili Kuba Novotný a David Zeman. Oba už něco odehráli, ale nikdy to nebylo úplně na top úrovni. Ale musím říct, že bylo fajn vidět opět Kubu, jak po 10 minutách hry „téměř zvrací“ vysílením za mantinelem, jak mu z nohy teče krev a jak mu několikrát nebezpečně „křuplo“ v noze 🙂 . Prostě starý známý skleněný muž 🙂 . No a David zvaný „lážo plážo“ s pubertální potřebou neustále básnit o děvčatech z Třebíče 🙂

V prvním zápase proti vítězi turnaje ještě kluci vůbec nevěděli o co jde. Nejlépe to lze dokumentovat na jednom z nováčků, Zatym. Ten si několik minut ani nevšiml, že má na hřišti úplně jiné spoluhráče, než by měl mít, prostě v zápalu premiéry viděl jen rozmazané oranžové skvrny a střídat nepotřeboval… Nějaké obsazování hráčů neexistovalo a pohyb už vůbec ne. Pro rodiče Žíži mám vzkaz, aby se neděsili, v dalších zápasech proti „normálnějším týmům“ už nás golman svými zákroky fakt držel 🙂

Druhý zápas proti o poznání méně zkušenějšímu soupeři už byl o něčem jiném. Kluci se učili dívat kolem sebe, obsazovat hráče a občas jsme i vyráželi do protiútoků. Svou první trefou se prezentoval Kvardis, který se mi dnes nejvíc líbil, pohyb, nasazení, bojovnost a k tomu i pěkná klička a přesná střela a první gól byl na světě. Druhá naše branka padla po pěkné kombinaci, když se po Zatyho přihrávce prosadil náš dnešní plejmejkr Kuba. Na body to nestačilo i díky nováčkovské dani našeho golmana, ale posun ve výkonu byl značný.

Třetí zápas proti Frýdlantu byl až neuvěřitelnou třešničkou na dnešním výkonu. Kluci z Frýdlantu, a musím říct, že dnes až neuvěřitelně pohodoví, protože málokdy se se mnou kluci z tohoto týmu dokáží v rámci klubové rivality v pohodě pobavit či pozdravit, si na tribuně plánovali, jak nám nasází deset branek, ale neuvěřitelnou zodpovědnou defenzivou jim to naši kluci neumožnili a navíc do posledních vteřin byli ve hře o čestný úspěch v podobě remízy. Nakonec se to o chloupek nepovedlo, ale to nic nemění na dobrém pocitu z celé dnešní akce… bylo to fakt SUPER!

 

Tj Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Třebíč 1    0 : 9  (0:5,0:4)

G+A:

S: M.Žižka
J.Novotný – M.Kostelník, P.Kvarda – A.Zátopek
D.Zeman – P.Kostelník, V.Teichmann – M.Hanus, K.Konečný

 

Tj Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Třebíč 2    2 : 4  (0:2,2:2)

G+A: P.Kvarda, J.Novotný (A.Zátopek)

S: M.Žižka
J.Novotný – M.Kostelník, P.Kvarda – A.Zátopek
D.Zeman – P.Kostelník, V.Teichmann – M.Hanus, K.Konečný

 

Tj Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.    1 : 2  (1:1,0:1)

G+A: J.Novotný

S: M.Žižka
J.Novotný – M.Kostelník, P.Kvarda – A.Zátopek
D.Zeman – P.Kostelník, V.Teichmann – M.Hanus, K.Konečný