Nejlepším badmintonistou je Zbyňa!

publikováno v: Ostatní akce

Dnešní prázdninová sobota se nesla ve znamení přeboru oddílu v badmintonu. A hned na začátku je potřeba říct, že opět šlo o velmi povedenou a kvalitní akci.  No a taky dost náročnou. Podle vyjádření jednoho z přímých účastníků možná nejnáročnější z dosud nabídnutých…

Jak pravil Trener: „kam se hrabou schody. Tam jsem měl jenom srdce na jazyku, ale po dnešku nepohnu rukou, neotočím krkem, nohy bolí jak sviňa a ještě musí roba vyprat tři propocené dresy…“

Hlavní organizátor Miky měl vše připravené na sto procent. Včetně rozpisů, tabulek, diplomů a věcných cen. Skvělá práce, sekretáři!
Dvacítka předem přihlášených borců, vlastně nakonec jen devatenáctka, neboť ten poslední zaspal, byla rozdělena do čtyř skupin po pěti hráčích. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým na dva sety (mohla tedy nastat i remíza). První dva v každé skupině si zajistili postupu do čtvrtfinále a dalších bojů o umístění v elitní osmičce. Ale ani ostatní nezaháleli a po zápasech ve skupinách následovaly boje o jednotlivá umístění. Čekalo nás tedy v pěti hodinách na šedesát zápasů v tomto zajímavém sportovním odvětví…

Kvalita hráčů byla různá. Od pravidelných „pinkalistů“ na jejichž hře byly patrné znaky badmintonové kvality až po občasné hráče či úplné zelenáče, kterým ale není cizí prubnout kde co…

Jediná skupina A byla tedy nakonec čtyřčlenná a měl své dva velké favority na postup. Což se potvrdilo a když Radek ve vzájemném zápase porazil Peťana, stal se vítězem skupiny a Peťan druhým postupujícím. Vítězstvím nad Keckou si třetí místo ve skupině vybojoval Ufy.

Ve skupině B se jako hlavní favorit vyprofiloval velmi brzy Emča, který 3x hladce zvítězil a bod ztratil pouze za remízu v zápase s Trenerem. Ostatní borci si to rozdali mezi sebou v boji o druhou postupovou příčku. Nakonec rozhodoval otco synovský souboj, ve kterém nakonec i remíza stačila veteránovi akce a nejvíce se potícímu borci, Trenerovi, k nečekanému ale řekněme zaslouženému postupu do čtvrtfinále 🙂 . na Adama zbyla třetí příčka, čtvrtou obsadil Filda a pátý nakonec skončil „frenštátský obr Čompa“.

Nejvíc zvučných jmen se sešlo ve skupině C. Tři profesionální „pinkači“ Olí, Miloš a Miky měli za soupeře dva amatéry, Skypyho a Ondru…chudáci…Z mini souboje profesionálů nakonec vyšel nejlépe Olí, ale jen díky lepšímu skóre z remízového zápasu s Milošem. Třetí příčku obsadil Miky a o čtvrtou si to rozdali amatéři (rozuměj neplacaní hráči 🙂 ) a šťastnějším v tomto duelu byl Skypy.

Hlavního favority turnaje, Zbyňu, potrápil los. Do skupiny mu nalosoval hráče, kteří ani zdaleka nemohli stačit jeho výkonnosti a tak se Zbyňa v pohodě propinkal k vítězství ve skupině. Druhou postupovou pozici si vybojoval nevyzpytatelný střelec Sony. Třetí pozici zaujala Šárka, čtvrtou nejmladší účastník Kulich a pátou náhradník za náhradníky Zdena.

Následovaly boje o konečné umístění. Tři borci z pátých míst si to rozdali mezi sebou o 17 – 19 místo a vítězně z těchto bojů vyšel Čompa a jeho radost byla nelíčená, větší, než obrovská 🙂 18 pozici pak usurpoval Ondra a 19 Zdena…za nimi skončili všichni ti, kteří se nepřihlásili…

V souboji o 15 příčku se utkali Skypy s Keckou a podle očekávání Kecka svého soupeře ukecal a zvítězil 2:0.

Mládí versus zkušenost, tak by se dal nazvat souboj  o 13 místo. Zvítězilo mládí v podobě Kulicha, jenž zdolal zkušenost v podobě Fildy 2:0.

V souboji o 11 místo se Šárka nezalekla Ufyho a radovala se z vítězství 2:0.

O 9 místo si to rozdali hráči, kteří při troše štěstí mohli být i výš, dnes jim to tedy nevyšlo a ve vzájemném souboji nakonec Miky udolal Adama 2:0.

Na centrkurtu se mezitím rozhořely boje nejlepší osmičky.

V prvním čtvrtfinále roznesl Radek na kopytech Trenera a po jednoznačném vítězství 2:0 si zajistil postup do semifinále.

Ve druhém čtvrtfinále na sebe narazili dva kvalitní hráči, Peťan s Emčou. Prvně jmenovaný nakonec po vítězství 2:0 postoupil do semifinále.

Dalším očekávaným semifinalistou se stal Olí, který přehrál Sonyho.

Ve čtvrtém čtvrtfinále přišel čas na souboj titánů a bylo jasné, že jeden z favoritů se popakuje. Pro Zbyňu to byl vůbec první náročnější zápas, ale Miloše, jednoho z předních Frenštátských „bembajzistů“ smetl z kurtu v poměru 2:0.

Pro poražené turnaj nekončil, zahráli si ještě pavouka o umístění. Nejdříve se opakoval souboj ze skupiny, který opět skončil nerozhodně, ale v play off se muselo rozhodnout, lepším hráčem nejen ve třetím setu byl Emča a Trener odešel s porážkou 1:2. Poté, co Miloš zdolal Sonyho, utkal se s Emčou o konečnou pátou příčku. Pro Miloše asi nezajímavé umístění 🙂 ale je to sport, že a po vítězství 2:0 tedy bral pátou pozici Miloš a šestou Emča. O sedmou příčku svedli fantastický souboj Trener se Sonym. Zápas by zvedal diváky a divačky ze sedaček, kdyby tam nějaké byly, ty sedačky. Totální mlátička 🙂 a z Trenera stříkal pot všemi směry. Po heroickém výkonu nakonec stáří bralo sedmou příčku za vítězství 2:1.

Pojďme ale na to nejzajímavější, boje o medaile. Tady už se hrál opravdu slušný bembajz, parádní výměny, kulišárny, smeče i vysoká Tchaj Wanská obrana 🙂
V prvním semifinále si po boji opět vedl lépe Radek a přes Peťana a vítězství 2:0 postoupil do finále.
Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili majitel a podnájemník, souboj to byl parádní, nakonec podnájemník Zbyňa porazil majitele svého bytu Olího 2:0. Můžeme jen doufat, že se to neodrazí na výši jeho podnájmu… 🙂

Před námi byly konečně boje o medaile, které sledovali všichni zúčastnění. V boji o bronz byl nakonec přesnější Olí a po vítězství 2:1 nad Peťanem ho čekaly stupně vítězů a bronzová pozice.

A přišlo finále. Parádní mač nakonec skončil vítězstvím 3:0. Pro Zbyňka. Na Radka tak zbyla nádherná stříbrná medaile z ryzího kovu.

Přeborníkem a vítězem se tedy stává Zbyňa. Jen tak potvrdil svůj talent na míčové a míčkové sporty! jak by taky ne, když ho ke sportu dovedl jeho strejda, známý to sportovec, který dodnes vzpomíná, jak s tehdy ještě školou nepovinným Zbyněčkem šli na návštěvu k rodině pod Javorník a s sebou měli tenisák a celou cestu si házeli a kopali…

Takže gratulace medailistům, ocenění a poděkování všem zúčastněným a speciální thanks paní Lence Koutné za skvělou domácí pizzu!!!