Nováčci na tahu…

publikováno v: Ostatní turnaje | 0

V sobotu odpoledne se sedm statečných vydalo za přípravou na PFLku do Radvanické Sokolovny. Výjezd to byl ve znamení nováčků, premiér ale také jednoho velkého návratu…

Mělo nás být původně osm, šest hráčů do pole, tedy při hře ve třech dvě lajny a dva golmani. Jenže Goly svou účast zrušil deset minut před odjezdem. V brance se měl po Sokolských přeborech opět představit nováček Žíža, jenže nám onemocněl. Místo něj tedy první zápas odchytal Adam, tedy vlastně mladší žák, který v dorostenecké lize kryje záda Mikimu a nyní tedy slavil preniéru mezi muži 🙂 . Ve druhém zápase se ve své velké reprezentační premiéře představil Tony, který si na zápas odskočil po noční a před noční… Po Klemčovi a Silvii tedy třetí Klement v brance našeho týmu. Tomu říkám dynastie. Nastal čas zapomenout na slavnou Clementine … nyní je tady Klement time!!! V poli se po premiéře v přeborech ČOS opět představilo Bezručovo trio. To do začátku školního roku válelo florbal na asfaltce na Bezručce a nyní už pilně sbírá starty s naším znakem na prsou. Upřímně jsem čekal větší zájem méně vytěžovaných hráčů, ale tak asi… no, nechyběla stálice a záruka jistoty, Ufy. Na toho je prostě spolehnutí. Studuje v Brně a přesto je 2x týdně na tréninku… No a jsme u velkého návratu. Emča konečně zjistil, že bez nás nemůže být 🙂 a vrátil se tam kam patří. Do dresu a na hřiště a svou obnovenou premiéru oslavil dokonalou kanonádou a ještě přidal report k zápasům. Mám z toho obrovskou radost a věřím ve světlé zítřky!!!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice   4 : 9   (2:4,1:2,1:3)

• G: P.Kvarda – 2, M.Ondryáš, E.Milata
  • A: E.Milata, M.Ondryáš

S: A.Závodný
P.Kvarda, M.Kostelník, A.Zátopek, M.Ondryáš, E.Milata

Do prvního zápasu jsme vstoupili hodně špatně. Soupeř nás hned od začátku kombinací a svými individuálními schopnostmi jasně přehrával. Než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme 0:4. Na 1:4 snižoval po Emčové příprávce Kvardis. Vzápětí Ufy po vybojovaném balónku zakončoval přesně k tyči na 2:4. Bohužel soupeř se opět vzdálil o tři branky, kdy ještě Emča po Ufyho nahrávce po lajně snížil na 3:5. Soupeř jak v převaze individuální, tak v převaze početní nás začal opět přehrávat a opět zvýšil náskok ve vedení. Šťastnou branku ještě zaznamenal velký bojovník Kvardis, kdy jeho nahrávka spadla s pomocí protihráče až do soupeřovy brány. Poté již však soupeř kontroloval výsledek a konečný stav 4:9 byl pro nás nepříznivý, ale spravedlivý.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Polanka n.O.   8 : 11   (5:1,2:5,1:5)

• G: E.Milata – 6, M.Ondryáš – 2
  • A: M.Kostelník

Do druhého zápasu se mezi tyče postavil Tony. Před zápasem jsme si jasně vysvětlili naše největší slabiny a do zápasu jsme naběhli jako úplně nový tým. Do vedení nás dostal po Kostyho přihrávce po lajně Emča. Ten samý hráč vzápětí upravoval výsledek na 2:0. Třetí branku přidal Ufy, který toho na hřišti dneska odběhal strašně hodně. Byť herní projev nebyl úplně divákovi pohledný, měli jsme tuto třetinu jasnou převahu. Přihrávky na takovém hřišti nebyly tak úplně možné a proto opět spíše rozhodovaly hráčské individuality a jejich nasazení. Hattrick zkompletoval Emča, kdy zvyšoval již na 4:0. Soupeř poté po nepohlídané kombinaci u naši brány snižoval má 4:1. Do konce třetiny druhou branku opět po vybojovaném bálonku zvyšoval Ufy. Po první třetině výsledek 5:1 byl pro nás velice příjemný, přesto že hra se postupně začala vyrovnávat, kdy i Tony nás hodně podržel. Druhou třetinu soupeř využil početní převahu na střídačce devíti lidí a rychle střídal. Pro nás to znamenalo držet jejich tempo, což se nám bohužel nepodařilo a soupeř se dostal do herní převahy. Ze stavu 1:5 se rázem stav utkání změnil na 6:5 pro soupeře. Před koncem druhé třetiny dvěmi trefami přetlačil výsledek opět na naší stranu Emča. Po dvou třetinách stav 7:6 a věděli jsme, že třetí třetina z pohledu sil bude opravdu těžká. Na začátku si Emča připsal svou šestou branku a nám již stačilo udržet výsledek. Soupeř ovšem ještě více přidal a pro nás to bylo osudné. Mírně vtipné bylo možno několikrát vidět sprint všech třích našich vyčerpaných hráčů na střídačku, které mohli vystřídat vždy pouze dva. Hlavně z toho důvodu jsme konec utkání už vůbec nezvládli a soupeř nakonec zvítězil 8:11. Škoda jen, že Kostymu nebyla uznána i díky tradičním a hlasitým argumentům soupeřova trenéra jeho trefa, která by znamenala snížení stavu. Oba gólmani dnes předvedli spoustu výborných zákroků a tým podrželi i při těžkých chvílích. Bohužel gólman za vás vše neudělá a pro dnes odjíždíme byť výsledkově smutní, tak se spoustou zkušeností, které nám do budoucna hodně pomůžou. Když pomineme navrátilce Emču a zkušeného a hlavně běhavého Ufyho, tak nováčci Zaty, Kosty a Kvardis předvedli velice bojový výkon. Taktéž musíme poděkovat Tonyho fanclubu, který nás přišel podpořit. Hlavu vzhůru, byl to jen trénink a alespoň moc dobře víme, jaká bude PFL a na čem musíme zapracovat.

Závěrem tedy velké poděkování našim hráčům za přístup, nasazení a vystupování. Ostatní je snad příště nenechají ve štychu a i o takovéto pěkné zahrání projeví více zájmu….