Ohlédnutí za sezónou mužů z Áčka

publikováno v: Informace

Ohlížení bude určitě příjemné. Druhá sezóna a druhý postup o soutěž výš. Já osobně jsem si to moc přál. Právě kvůli těm klukům, znamená to totiž novou motivaci, novou výzvu a nové cíle a to prostě potřebujeme.

Kromě postupu ještě vítězství v Moravskoslezské soutěži, když ze dvaceti zápasů jsme ztratili body v jediném nepovedeném zápase. No a samozřejmě taky dobrý pocit z poměrně slušných výkonů. A hlavně. To nejdůležitější. Tenhle tým je skvělá parta, která žije nejen na zápasech. Je to radost s nimi být!

Ale nebylo vše jen růžové. Společné tréninky? Neexistují….Před sezónou nám za oceán frnkla největší hráčská persona klubu. Hrát florbal bez Tvaryho je jako pálit slivovici z brambor … Mara zase při svém studiu v Praze na půl sezóny zmizel ve Vinohradech … Chtěl jsem muže oživit Dejvem, ale říkal, že ve své poslední (?) florbalové sezóně to chce zkusit jinde… Přes velkou snahu okolních manažerů však zůstal zbytek týmu kompletní a nakonec srdcaři rozhodli. Vždyť jak jinak nazvat Hondu, který na zápasy dojížděl z Písku? To si nikdo neumí představit…ve světle současných událostí a mizení brankářů vyčnívá další golman Zdena. Dávno pro něj florbal není životním posláním, ale ví, že tým jej potřebuje, proto zůstává…ne kvůli sobě, ale kvůli týmu… A těch osobností, kterých si velmi vážím, je v týmu hodně! Nejlépe to vystihují slova kapitána Olího…hraju florbal pro zábavu s lidmi, se kterými mě to baví!

Původně jsem chtěl napsat, že mužům se povedlo získat poprvé v historii double. Za vítězství v lize i PFLce! Vpravdě historický počin, hodný náležité oslavy. Jenže Olí mě opravil, nebudeme slavi double, ale triple! Vždyť muži letos vyhráli ještě Hammer Cup!!! 🙂 🙂 🙂

Jak tedy vypadala ligová sezóna? Největší krize vypukla hned na prvním turnaji, kde nám chyběli dva členové „repre“ lajny. Adam s Fílou totiž pobývali na Korsice. To je tak, když vám do sestavy mužů promlouvají školní výlety 🙂 . Nekompletní a oslabená sestava měla co dělat, aby o jediný gól zvítězila nad Déčkem Rožnova ( mimochodem, velmi sympatický tým, jak herně, tak lidsky). Ve druhém zápase jsme si opět velmi těsně poradili s Havířovským Torpedem s přívlastkem C. Hlavně tedy chyběly góly, šest branek za dva zápasy, to je na nás málo…
Následovala předlouhá herní pauza, vyplněná jen přátelskými zápasy s Val Mezem. A po ní už následoval domácí turnaj na Čeladné. S návratem „repre“ lajny přišly i góly. Jako první to odnesli měštští kolegové z SKP a „repre“ lajna si připsala devět z 15 branek. V dalším zápase jsme porazili Fénixe z Orlové a to jsme vůbec netušili, že jde o tým, který se na dlouhou dobu usadí v čele tabulky.

Následoval výjezd do Ostravy, kte si tým i bez Trenera, zaneprázdněného mládeží, poradil s Rafany a Sharksy, kterým dohromady nastřílel 21 branek.

Následoval předvánoční turnaj v Rožnově a vysoké vítězství nad Ostravskou Bazingou. Všichni jsme se však těšili hlavně na zápas proti Frýdku – Místku. Bohužel, to co se dělo na hřišti jsem na florbale snad ještě nezažil…škoda. Nicméně i v této chvíli ukázal tým svou sílu a vítězství 5:0 bylo určitě hodně důležité.

Po Vánoční přestávce (a vítězství v Hammer Cupu 🙂 ) následovala další Čeladná. Tento turnaj nás zastihl asi v té nejhorší formě. Na kolegy z SKP náš výkon ještě stačil, ovšem Céčko Havířovského Torpeda nám dalo lekci a my poprvé odcházeli z hřiště v roli poraženého týmu. Tehdy jsme ještě nevěděli, že to bylo i naposled.

K dalšímu turnaji jsme vyjížděli do Bílovce, kde s námi sympatický tým domácích držel statečně krok a vítězství jsme potvrzovali až v závěru zápasu. I doposud poslední Ostravská Letka, která běžně inkasovala dvouciferné nadílky, si na tento turnaj přivezla posily z Béčka i Áčka, které razantně zvedly kvality tohoto týmu, o to víc těší další vítězství.

V Rožnově se nám hraje dobře, svědčí o tom i další turnaj, kde jsme od domácího týmu a od Ostravských Rafanů inkasovali jedinou branku, zatímco my jich nastříleli 14.

A do třetice jsme vyrazili na Čeladnou, kde jsme v poklidném zápase porazili Letku a už v klidnější atmosféře znovu i Frýdek Místek.

Dosavadní výsledky tomu chtěly tak, že další zápas proti Fénixu Orlová byl vlastně takovým finálem soutěže. V případě vítězství jsme si už mohli zajistit s předstihem titul i postup. A co čert nechtěl, na skok přiletěl z Kanady i Tvary a práci ve Vinohradech měl už hotovu i Mara. Následovalo nejtěžších 14 dnů sezóny 🙂 co s těmi všemi hráči najednou dělat? Tvary se sice chtěl jen jít podívat, ale samozřejmě my měli vše dávno připravené proto, aby se mohl dívat přímo z hřiště. Hrát na tři lajny, což je při délce hrací doby v 8 lize celkem zbytečné…nebo tam poslat top výběr a vlítnout na soupeře…jenže přijme to těch 5 hráčů, kteří makají celou sezónu a teď mají sedět? Přijali to fantasticky a znovu ukázali, co dělá tento tým silným! Je to možná klišé, ale je to tak, skvělý kolektiv! Vlítli jsme na soupeře, rozhodli v první třetině a od druhé mohli hrát všichni 🙂 . A schválně, jak dlouho trvalo Tvarymu, který rok nedržel florbalku v ruce, než poslal míček do soupeřovy branky? 2 minuty a 15 vteřin 🙂 . Zvládli jsme i druhý zápas nad Bílovcem a bylo téměř jasno, definitivně jsme se radovali až za 14 dní…

Na posledním turnaji, kde jinde než na Čeladné 🙂 jsme tak vítězství v soutěži i postup mohli oslavit společně se stovkou fanoušků! Bylo to parádní i díky dalším dvěma vítězným zápasům. Vyhrát je vždycky radost…a když se s vámi raduje dalších 100 lidí v hledišti, je ta radost ještě větší, i když jde „jen“ osmou ligu…

Tak tedy golmani mají náš neskonalý dík za obětavost a kvalitní výkony! Repre lajna za jejich neuvěřitelný herní i bodový přínos! Srdcaři z druhé lajny za jejich oranžovočerné srdce, Tvary za letenku z Kanady a Marovi za to, že by už měl vědět, že je náš 🙂 .

No a samozřejmě malý pohled na statistiku nesmí chybět:

20 zápasů   19 vítězství – 0 remíz – 1 porážka   skóre 162 : 45

Z G A B tm
Oliver Rusev 97 ú 19 32 20 52 10
Filip Karban 97 ú 18 38 13 51 6
Adam Polách 98 ú 18 15 31 46 8
Michal Karban 96 ú 16 15 10 25 2
Jakub Skýpala 97 o 20 6 17 23 6
Marek Štěpán 96 ú 9 9 10 19 0
Zbyněk Zejda 90 ú 20 9 6 15 2
Vojtěch Graf 90 ú 18 9 6 15 4
Lukáš Bartík 93 ú 16 7 5 12 2
Filip Nádvorník 93 o 17 7 5 12 2
Robin Pavelka 90 ú 18 5 5 10 4
Daniel Kotrs 93 ú 6 4 3 7 2
Jan Tvarůžek 91 o 2 3 1 4 0
Dom. Schneiderka 96 o 18 0 4 4 4
Jan Klecker 97 o 6 2 0 2 2
David Žniva 99 ú 2 1 0 1 0
Jiří Kratochvíl 99 o 2 0 1 1 0
Lukáš Morys 91 o 20 0 0 0 4
Michal Hříva 97 o 1 0 0 0 0
Matyáš Marek 99 ú 2 0 0 0 0

 

BRANKÁŘI
Z Min 0 G V R P
Jan Eliáš 96 14 492 3 25 13 0 1
Zdeněk Polách 96 7 228 0 20 6 0 1