Ohlédnutí za úspěšnou sezónou dorostenců

publikováno v: ČFbU

Druhé místo v premiérovém startu ve 2. lize. Jednoznačně velký úspěch tohoto týmu! Po druhém místě v MS přeboru před dvěma lety, po loňském vítězství ve stejné soutěži, přišlo tedy další druhé místo, jen o soutěž výš!

Tuhle skupinku hráčů jsme si připravovali dlouho, věděli jsme, že nám v ní rostou velké talenty. Jenže… spousta šikovných hráčů se jaksi vytratila cestou. Naposledy před sezónou třeba Laďa…nebo Goly, obrovský talent, možná největší, který u nás kdy byl, jenže neuměl s ním pracovat a teď…ale samozřejmě, každého volba. Po čtyřech zápasech se navíc jaksi vytratil Fuci, jeden z těch ročníkově starších, který měl táhnout tým. Prostě beze slova už nepřišel…V polovině sezóny navíc odešel do vyšší ligy Pates, nejproduktivnější hráč a tahoun týmu jak v zápasech, tak na tréninku. Pro nás prostě rozdílový a nenahraditelný hráč…
S tím vším se ale kluci dokázali vyrovnat. I díky tomu, že tým před sezónou doplnili Hrnec, Jarmil a Plejtvák. Kluci z Jičína do týmu skvěle zapadli, prostě působilo to dojmem, že jsou v týmu odjakživa. Patese nešlo nahradit jednotlivcem, musel jej nahradit celý tým a i to se povedlo. Možná paradoxně i ty ztráty pomohly. Ze začátku nás bylo tolik, že jsme se snažili hrát na tři pětky, ať si zahrají všichni. Potom už nás bylo jen na dvě ale ty zato hrály „imrvére“, čili furt 🙂 . Další věcí, která rozhodla o našich dobrých výkonech, byla juniorská druhá liga, kde měli občas někteří nabírat zkušenosti…ze známých důvodů ji dorostenci odehráli prakticky téměř celou a bylo to znát! I díky zkušenostem z ní šli s výkony obrovsky nahoru! No prostě kdo chtěl, ten si na malé vytížení stěžovat nemohl…

A jakže naše stříbrná cesta vypadala?

Hned v prvním turnaji jsme se představili doma na Čeladné.  Ve vyrovnaném zápase jsme remizovali v derby s Frýdkem Místkem a ve druhém zápase si připsali první druholigové vítězství nad Paskovem!

Ke druhému turnaji jsme zajížděli do obrovské haly v Třinci. V prvním zápase jsme po takovém nepříliš povedeném výkonu porazili Petrovice (což se v závěru soutěže ukázalo jako velmi důležité) abychom další zápas totálně odflákli. Proti domácím jsme byli jednoznačně lepší, jenže neskutečná laxnost a řekněme namachrovanost některých top hráčů, kteří měli v hlavách úplně jiné věci, vedla ke ztrátě dvou bodů za remízu. Tady to byla opravdu ztráta a důvod k pohovoru, kde bylo třeba hráčům vysvětlit, cože to vlastně mají na sobě za dres a co z toho vyplývá…

Pochopili, kluci šikovní! V dalším turnaji v Paskovské nafukovačce předvedli doslova florbalový hurikán, ve kterém po parádních výkonech vysoko porazili Krnov i Opavu a ve dvou zápasech inkasovali jedinou branku!

Čekala nás opět další Čeladná. Obrovské drama v zápase s doposud nejtěžším soupeřem ze Slovanu Havířov, ve kterém jsme si bod za remízu vystřelili až 35 sekund před koncem zápasu! Ve druhém utkání jsme už jasně a vysoko přestříleli Český Těšín. Máme v paměti stížnosti jejich trenéra na šatnu bez sprchy a podobně. Právě tenhle tým v závěru přestal jezdit na turnaje, jeho výsledky se kontumovaly a nakonec byl ze soutěže vyloučen a jeho zápasy anulovány (v podstatě to nic neřešilo, neboť v době svého účinkování v soutěži získal jediný bod). Pro objektivitu soutěže jistě správně, my však obě utkání s tímto soupeřem odehráli, musel jsme zaplatit halu, rozhodčí, cestu na zápas…není tedy důvod tvářit se, že tyto zápasy neexistovaly a v našich archívech tedy zůstávají 🙂

Až v devátém zápase soutěže jsme okusili chuť porážky. Z Ostravské Dopravky jsme navíc odjížděli s nulou na kontě získaných bodů. V prvním zápase nás totiž zcela deklasoval tým z Horní Suché, určitě náš nejhorší výkon v soutěži. Poté jsme o jedinou branku prohráli i s jasným lídrem soutěže MVILem. Ale byl to dobrý zápas, ve kterém nás mrzel jen závěr, kdy jsme z řekněme z hodně přísného oslabení inkasovali rozhodující branku, když míček nepřešel vůbec brankovou čáru. Ale samozřejmě, nic by to neřešilo. MVIL byl letos bezkonkurenčně herně nejlepším týmem v soutěži.

Základní otázkou na prvním turnaji v novém roce bylo, jak si poradíme bez Patrika? Připravovali jsme se na to dlouhodobě a vlastně poskládali dvě nové pětky. Povedlo se to tak, že ty už prakticky ve stejné sestavě odehrály zbytek soutěže. Jako první viděla „nový tým“ domácí hala na Čeladné. Nebylo to úplně s lehkostí, ale dokázali jsme porazit jak Ossiko, tak Petrovice!

Aby té Čeladné nebylo málo, další turnaj se odehrával znovu tam. Podruhé jsme se utkali s MVIlem a podruhé prohrálo o jedinou branku, inkasovanou minutu před koncem…bohužel jsme nedokázali bodovat ani ve druhém zápase, kde jsme opět o jedinou branku podlehli domácímu Frýdku Místku.

Naše ambice na celkové umístění dostaly tedy zabrat a čekal nás další turnaj, tentokrát v Opavě, kde jsme bojovali nejen se soupeři, ale bohužel i s pány s píšťalkou. I podruhé jsme dokázali vysoko přestřílet Český Těšín abychom ve druhém zápase padli s domácí Opavou. Nicméně zápas to byl velmi kvalitní a soupeř předvedl parádní výkon, takže nebyl důvod ke smutku.

Do konce soutěže zbývaly už jen dva turnaje a oba se odehrály na Ostravské Dopravce, která tak byla svědkem našeho úspěchu! V prvním zápase jsme se utkali s Paskovem. Rozdíl v postavení v tabulce velel neztratit body, což bývá leckdy ošidné. Dvě třetiny skvělého výkonu a vedení 5:0 tým uklidnily tak, že v poslední třetině už se jen jaksi podvědomě připravoval na odvetu s Horní Suchou. Neskutečná záležitost! Po první třetině stav 5:0 pro nás! Tady se přesně ukázalo, jak moc kluci v průběhu sezóny vyrostli.

Tyto výsledky nás vrátily do bojů o medaile. Nicméně tabulka byla tak vyrovnaná, že po posledním turnaji jsme mohli být druzí…nebo taky šestí. Bylo to tedy jen na nás a našich výkonech. a ta stály za to! V dramatickém zápase jsme porazili houževnatou Orcu z Krnova a šlo se na „finále“ proti Slovanu Havířov. Vítězství = 2 místo, remíza = 3 místo, porážka = 4 místo. Těžký zápas proti těžkému soupeři zvládli kluci s neuvěřitelným přehledem. Po první třetině 4:0, maximální nasazení až do poslední vteřiny, vítězství 12:4 a obrovská radost z úspěchu mohla vypuknout!

Měl jsem a mám z výsledku obrovskou radost. Za ty kluky, kteří vytrvali, trénovali, a došli se svou Vizí až pro svůj velký úspěch!
Jak praví klasik: tak je to spravne, tak to ma byt, soudruzi…tak to mame v brožuře… 🙂

No a na závěr vysvědčení v číselné podobě:

20 zápasů – 12 vítězství – 3 remízy – 5 porážek, skóre 124 : 68

Z G A B tm
Petr Káňa 01 ú 20 20 24 44 6
Vojtěch Zemánek 01 ú 20 26 11 37 6
Patrik Pícha 00 ú 10 17 6 23 10
Adam Soudil 01 o 18 10 13 23 12
Martin Adamec 01 o 18 6 8 14 4
Ondřej Polách 01 ú 20 6 5 11 4
Jan Ondryáš 01 ú 18 7 3 10 0
Petr Koutný 00 o 20 4 5 9 2
Vojtěch Syrovátka 02 ú 18 3 5 8 4
Petr Hrňa 01 o 20 3 4 7 10
Martin Bolek 01 o 20 3 3 6 2
Jakub Plevák 00 ú 18 3 2 5 4
Jan Fuciman 00 ú 4 2 2 4 2
Jiří Stráník 01 o 15 1 2 3 0
Denis Kutěj 02 ú 14 0 0 0 0
Jan Thurnvald 01 ú 4 0 0 0 0
David Zeman 00 o 1 0 0 0 0

 

BRANKÁŘI
Z Min 0/z G V R P
Jiří Adamec 01 11 396 0 31 8 0 3
Matyáš Vávra 00 6 216 2 13 3 2 1
Ondřej Žingor 00 3 108 0 11 1 1 1