Po osmi zápasech zůstávají dorostenci bez porážky!

publikováno v: ČFbU | 0

I na dnešním domácím turnaji na Čeladné se jim totiž podařilo udržet neporazitelnost. V prvním velice kvalitním a vyrovnaném zápase sice ani nezvítězili, ale remíza byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti. Ve druhém zápase pak náš tým dokázal přestřílet vysoko soupeře z Českého Těšína a do tabulky nám tak po dnešku připutovaly další 4 body…

K dalším turnaji jsme nastoupili opět bez Fuciho, o kterém nemám ani nejmenší ponětí, co se s ním děje, naopak na poslední chvíli se do sestavy vrátil Kecka. V brance pak padla volba na dvojici George a v současné době na golmana s nejlepší formou, Matyho. Jinak obě dvě pětice zůstaly kompletní a ve třetím útoku sbírali zkušenosti Denis, Valda a Plejtvák. Oba naše zápasy sledovaly slušně obsazené tribuny, zvlášť bych vyzvedl početnou skupinu té hezčí poloviny lidstva. Na prvním zápase pak nechyběla podstatná část PFLkovské výpravy mužů, kteří se po cestě do Frýdlantu stavili zafandit. V hledišti nechyběly ani další známé tváře, za pořadatelským stolkem pak celá ekipa vzorných pořadatelů a tak se v 8:00 mohlo začít…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Slovan Havířov  (1:0,0:0,1:2)   2 : 2

• G+A: 11´ J.Ondryáš (P.Hrňa), 36´ P.Káňa

S: M.Vávra
A.Soudil – M.Bolek, P.Káňa – P.Pícha – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný, J.Ondryáš – O.Polách – V.Syrovátka
M.Adamec, D.Kutěj – J.Thurnvald – J.Plevák

Poprvé jsme se v dorostenecké kategorii utkali se Slovanem Havířov, a vlastně i poprvé jsme jej dnes viděli v akci. Povětšinou zdatní a urostlí chasníci (ale jo, našly se i vyjímky, podobné těm našim prckům) budili respekt a jak se ukázalo, umí tihle borci velmi dobře i s míčkem. Byli jsme svědky výborného a vyrovnaného souboje, kdy se hrál rychlý a důrazný florbal. I díky výborným rozhodčím zcela v rámci pravidel, o čemž svědčí jediné vyloučení, a to ještě když Ondra dostal 2 minuty za Peťanovu hru vysokou holí 🙂 . Soupeř měl velmi kvalitně postavenou obranu, přes kterou jsme se jen velice těžce probíjeli. Navíc spoustu střel pokryli urostlí obránci a co prošlo, zlikvidoval skvělý golman soupeře. Trvalo nám celou třetinu, než jsme našli recept a byl to Sony, který typicky Ondryášovsky prokličkoval obranou a světe div se, přesně zavěsil! Pod tlakem mu to jde, ale přihrajte mu před prázdnou bránu a můžete rovnou pro míček na tribunu 🙂
I my jsme se v obraně nedali zahanbit a tak i soupeř to na cestě k naší brance neměl jednoduché, navíc současná jednička, Maty, dnes znovu dokazoval, jakou má fazónu.
Ve druhé třetině jsme do hry zapojili i pátého obránnce a třetí útok, aby si kluci taky na to sáhli…malinko jsme vypadli z tempa a tak se na stavu nic nezměnilo. Vedení o jednu branku nic neznamená a vzhledem k tomu, že naše ofenzíva pálila (pokud vůbec) slepými, přišel trest. V poslední třetině během tří minut soupeř otočil skóre ve svůj prospěch. Nejdříve se soupeř prosadil přes obránce otočkou a posléze první lajna nechala u tyčky trestuhodně volného hráče a ten se nemýlil. To bylo přesně tři minuty před koncem. Borci ale neklesli na mysli, 1:20 před koncem jsme si vzali oddechový čas, po něm odvolali golmana a snažili se o vyrovnání…a ono přišlo! Po velkém tlaku se 35 vteřin před koncem přesnou ranou prosadil nejlepší nahrávač soutěže, Pítrs! A to ještě nebylo všechno, tři vteřiny před sirénou měl vyloženou tutovku na holi Zemy! Dostal přihrávku přesně do své Zemánkovské pozice a … promáchl a netrefil odkrytou polovinu soupeřovy branky…škoda, mohl to být pěkný happy end, ale rozhodně je remíza spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti a soupeři děkujeme za kvalitní zápas.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Český Těšín  (3:0,5:2,4:1)  12 : 3

• G+A: 6´ P.Hrňa (O.Polách), 6´ V Zemánek (P.Káňa), 10´ V.Zemánek (P.Pícha), 13´ P.Pícha, 15´ O.Polách (P.Hrňa), 18´ M.Adamec (A.Soudil), 21´ P.Pícha (P.Káňa), 24´ P.Káňa (P.Pícha), 29´ P.Pícha (P.Káňa),
    31´ P.Pícha, 32´ A.Soudil (P.Káňa), 35´ A.Soudil (P.Káňa)

S: J.Adamec

S bicákem Georgem v bráně jsme vyrukovali na dalšího soupeře. Ani s Českým Těšínem jsme se v dorostencích ještě neutkali, ale měli jsme možnost jej už několikrát vidět v akci. Bylo jasné, že nás nečeká lehký zápas, bylo to hlavně o hlavě…a přesto byl začátek velmi vlažný a tempu soupeře se přizpůsobující. Zejména ze strany první lajny. Druhá si svým stylem pomalý florbal ani nemůže dovolit, proto to byla právě ona, která zavelela ke zteči. Dostala soupeře pod tlak, Ondra přihrával a Hrnec svým prvním ligovým gólem udělal radost nejen sobě, ale i mamince na tribuně 🙂 Jojo, maminky dělají divy a Hrnec v tomhle zápase řádil jako černá ruka 🙂 Hned 20 vteřin po něm přidal druhý gól Zemy. Perfektně zahraná standartka, Zemy by si na svou pozici mohl dát ceduli s nápisem: Tady je Krakonošovo (vlastně Zemánkovo). Do konce třetiny to byl pak ještě znovu Zemy a stav 3:0 dával klid na naše hokejky. Mohli jsme hrát uvolněněji, nasadit i zbývající hráče a dál vytrvale dobývat soupeřovu branku. Hned na začátku druhé třetiny se konečně trefil, dnes dlouho mlčící střelec, Pates. Byl to takový lehčí míček z půlky, ale mířil přesně. Pak si dvojice Hrnec – Ondra zopakovala cvičení ze čtvrtečního tréninku a druhý jmenovaný střelou ze střední vzdálenosti trhal síť 🙂 . Soupeř samozřejmě nic nevzdával a podařilo se mu snížit. Dokázali jsme odpovědět třemi brankami. Nejdříve se v přesilovce trefil Kecka a poté si 2x zařádila dvojička Pítrs – Pates, když se vzorně střídali při zakončování. Nicméně v samotném závěru druhé třetiny jsme totálně zapomněli na obranu, když ve velké šanci minul prázdnou bránu Sony, dostal se vyhozený míček za naši obranu a soupeřův hráč si z našim golmanem tentokrát poradil.
Na začátku poslední třetiny pak soupeř dokonce přidal třetí branku a v poněkud divoké poslední třetině dostal i výhodu tří přesilových her. Jenže oslabení zahráli kluci výborně, nejenže neinkasovali a ani nepustili soupeře do tlaku, ale 2x se jim podařilo dkórovat. Jednou po perfektním Georgeho výhozu si parádně zakombinovali opět Pítrs s Patesem a potom to byl opět klid naleznuvší Pates. George pak ještě zlikvidoval trestné střílení a v závěru přidal dvě přesné trefy Soudy a tři body za vítězství tak zůstaly doma.

Opět dnes z naší strany velmi povedený turnaj, pěkné výkony…jasně, něbolo to úplně svetové, pořád je na čem pracovat, ale dnes převažuje spokojenost 🙂