Otvírají se brány XI. ročníku Podbeskydské florbalové ligy

publikováno v: PFL

Poslední listopadový víkend začne úvodnímu turnaji další ročník PFLky, nedílné to součásti naší sportovní činnosti. Pro naše nejmladší kategorie představuje tato soutěž vrchol jejich snažení, pro ty starší je to vítaná forma přípravy na ligové soutěže.

Do soutěže se přihlásilo 37 týmů z 19 oddílů! Na amatérskou soutěž jistě velmi pěkná čísla. Náš klub vysílá do bojů hned sedm týmů, což je jistě rovněž zajímavé číslo.

Jeden tým nás bude reprezentovat v přípravce. Tady tvoříme opět úplně nové družstvo a jsme zvědavi, jak si kluci povedou. Rekordní účast pěti týmů slibuje velmi zajímavou soutěž a kluci i rodiče se mají na co těšit!
Termíny turnajů:
2.12. so
13.1. so
27.1. so
11.3. ne
17.3. so

Naši soupeři: 1.SFK Havířov, 1. FBC Karviná, Sokol Frýdlant n.O., DDM Kopřivnice

 

 

 

Dva týmy vysíláme do soutěže mladších žáků, kde se letos představí rekordní počet osmi týmů. To umožňuje soutěž rozdělit na dvě čáasti, v té první se týmy střetnou systémem každý s každým 2x a poté se soutež rozdělí na horní a dolní polovinu tabulky a týmy se utkají opět 2x mezi sebou. Budeme tak svědky více vyrovnaných zápasů. V našem A týmu dostanou šanci vedle zkušených harcovníků a několikanásobných vítězů soutěže v podobě Kulichovy party někteří z těch nových mladších žáků, kteří tak dostanou příležitost vyrůst vedle svých starších kamarádů. V Béčku se pak o svůj díl na slunci musí poprat všichni ostatní kandidáti na náš dres.
Termíny turnajů:

3.12. ne
16.12. so
7.1. ne
20.1. so
3.2. so
3.3. so
24.3. so
Naši soupeři: Sokol Frýdlant A, B, C, Luna Příbor, Sokol Polanka, 1.FBC Karviná
Další dva týmy nás budou reprezentovat v kategorii starších žáků a dorostenců do které se přihlásilo šest týmů. V prvé řadě bude tato soutěž sloužit těm hráčům, kteří nemají takový „ice time“  v lize, jaký by potřebovali, nebo nemají zatím žádný. Máme tři nové brankáře a jednoho mladšího žáka a ti potřebují chytat. Proto dva týmy, i když občas tuším problémy při skládání týmů. Zatím tedy věřím, že ti, kterých se to týká se k tomu postaví zodpovědně. Rozdělíme se na starší a mladší a bez ohledu na výsledky budeme sbírat zkušenosti. Včetně letos posledním rokem mladších žáků Kulicha a jeho bandy.
Termíny turnajů:
10.12. ne
6.1. so
28.1. ne
4.3. ne
25.3. ne
Naši soupeři: Sokol Frýdlant A, B, Luna Příbor, Sokol Polanka
Opět na „full“ je narvaná soutěž mužů, ve které se představí maximální možný počet 15 týmů, včetně jednoho našeho. A protože na tréninky přes týden nemají muži čas, bude jak Áčku tak Béčku tak juniorům a v případě potřeby i dorostencům sloužit soutěž jako příprava. vždy budeme reagovat na to, se kterou ligovou soutěží bude PFLka kolidovat.
Termíny turnajů naší skupiny a nástavby:

26.11. ne – Ondřejnická skupina
17.12. ne – Ondřejnická skupina
21 .1. ne – Ondřejnická skupina
3.2. so – Ondřejnická skupina
24.2. so – skupiny o 7.-12. a 13.-15. místo
25.2. ne – finálová skupina
10.3. so – skupiny o 7.-12. a 13.-15. místo
18.3. ne – finálová skupina
Naši soupeři ve skupině: ASPV Palkovice, Sokol Frýdlant n.O. 2, FBC Kozlovice, FBC Pražmo, Stará Bělá, Sparklets Kopřivnice
Letos poprvé budou mít svou samostatnou soutěž i ženy!!! Včetně tedy našeho týmu, pro který to bude opravdu vrchol jeho snažení. Já věřím, že holky to takto pochopí a že se do toho letos opřou ve velkém stylu! A to nemyslím výsledky. Děvčata budou hrát ve stejných termínech jako přípravka, to proto, že nejdříve odehrají svůj turnaj malošci a cca kolem 13 hodiny bude začínat turnaj žen.
Termíny turnajů:

2.12. so
13.1. so
27.1. so
11.3. ne
17.3. so
Naše soupeřky: Kočky Frenštát, Sokol Frýdlant