Poslední závod FF v pohybu je za námi.

publikováno v: Letní příprava | 0

Je to tak. Celoroční seriál doprovodných akcí dneškem skončil. A to za krásného, subtropického počasí 🙂 . A ještě navíc úplnou novinkou v nabídce akcí, tzv. Bezručovou střídačkou…

Slunce pralo jak sedlák cepem, přesto se našlo 24 odvážných borců, kteří dali přednost před koupelí v bazénech koupeli ve vlastním potu. Nakonec to i díky tomu, co se dnes běželo a kde se to běželo, nebylo tak hrozné, nikdo neměl problémy a všichni se bez problému podívali do cíle. Musím poděkovat Mikymu, Radkovi a Lence za pomoc s organizací. Akce tohoto typu se uskutečnila poprvé a do příště ještě musím vychytat pár drobných mušek. Jinak si myslím, že se akce jak účastníkům, tak přihlížejícím musela líbit. Dramatická podívaná, kdy se pořadí na trati měnilo každým úsekem.

Dorazivší borci se totiž náhodně rozlosovali do dvojic. takže někde se sešli excelentní běčec s méně zdatným, či dobrý běžec s ještě lepším…no prostě sranda. Jelikož nás byl lichý počet, nejmladší účastníci vytvořili trojičku a každý z nich běžel svůj úsek 2x. Ostatní dvojice absolvovaly svůj úsek – 800 metrů – každý 3x. Tedy dohromady týmy naběhaly 4800 metrů. Zázemí i trať parádní, v cílovém prostoru chladivý stín s barelem čisté vody a mohlo se jít na trať.

Na prvním úseku za to vzali Bart, Emča a Ufy a vytvořili i před ostatními malý náskok. Ovšem některé dvojice poslaly lepšího z běžců na druhý úsek a tak bylo po prvním kole vše jinak. Někteří borci běhali čím dál rychleji, jiní čím dál pomaleji ale všichni se s tratí pasovali s vervou. Však to taky bali až na vyjímky pravidelní účastníci našich akcí…Nejlépe si rozvrhli síly Kompot s Marou a zaslouženě si odnesli palmu vítězství. Pro druhé místo si doběhl Tom, děkovat mohl hlavně hlavně skvělému Ufymu. Na bronzové příčce pak skončila dvojka Emča – Davča. Dobře se s tratí vyrovnali i čtvrtí Sony s Bobešem a pro páté místo si doběhla raritní bratrská dvojice Ondra – Zdena. Na šestém místě se objevilo první děvče, Barča společně s Peťanem. Za nimi protrhli cílovou pásku denis s Trenerem, kteří se těsně před cílem dostali před Kulíška s Bartem. Po nich přišli na řadu Lukáš s Genzym a desítku uzavřela dvojička Kája – Matty. Za nimi pak proťali cílovou čáru trojčata Jenda – Krtek – Tobi. Do počtu 24 nám ještě jeden chybí…po skončení závodu za námi dorazil Márty, kterého dřív nepustily zpracovní povinnosti. Márty nelenil, 3x si osmistovku zaběhl v sólo závodu a svých 5 bodů za účast si právem zaslouží!