Předligová příprava na Čeladné…

publikováno v: Ostatní turnaje

… aneb turnaj tří se vydařil a naprosto dokonale splnil svůj účel. Poděkování míří samozřejmě také do Radvanic, odkud přijel soupeř, který prověřil oba naše týmy mužů. Volba soupeře se ukázala jako správná věc. Vše se neslo v přátelském a pohodovém duchu a určitě i po herní stránce kluci z Ostravy potvrdili svou šikovnost.

Všechny tři týmy odehrály po dvou zápasech hraných na 3×15 minut hrubého času a oba naše týmy odehrály vždy dva zápasy bez přestávky po sobě, což bylo i záměrem, prověřit fyzičku. A hráčům Radvanic umožnit se v jednozápasové pauze připravit na další zápas.
Největší problém byl s absencí golmanů. Chyběli Honda, George i Čompa. Z kádru obou týmů tak zůstal pouze Zdena. Museli jsme tedy povolat zálohy v podobě Domina a premiéru v „reprezentačním“ dresu absolvoval i Tony. Z Áčkařů pak chyběli ještě Vojta s Marou, čas neměli ani někteří junioři a zápas si nechalo ujít i několik hráčů z Béčka. I tak se nám vše podařilo díky široké základně zalepit a mužské Áčko vyrukovalo na soupeře se dvěma kompletními pětkami , zatímco Béčko dnes nastupovalo se dvěma obranami a třemi útoky… i soupeři mohli do hry nasadit dvě kompletní pětice, včetně několika hráčů, kteří v minulosti prošli Ostravskými ligovými týmy…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „A“ – TJ Sokol Radvanice – Bartovice   8 : 3   (2:1,4:0,2:2)

  • G+A: 4´ P.Káňa (A.Polách), 12´ Z.Zejda (R.Pavelka), 21´ F.Karban (A.Polách), 26´ L.Bartík (Z.Zejda), 27´ A.Polách (F.Karban), 29´ F.Karban (P.Káňa)
    38´ P.Káňa (F.Karban), 43´ F.Karban (P.Káňa)

S: Z.Polách
J.Skýpala – P.Hrňa, P.Káňa – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – M.Karban, L.Bartík – R.Pavelka – Z.Zejda

S juniorem Hrnecem v první lajně a s Bartem po dlouhé době v útoku jsme začli velmi pozvolna. Soupeř celkem pochopitelně vyčkával a my se přizpůsobili. Snažili jsme se o kombinace ale moc nám to nešlo. Ani první gól z florbalky Pítrse, který si pěkně naběhl na střed na Adamovu přihrávku od zadního mantinelu nás neprobral. V jedenácté minutě jsme pak byli potrestáni za několikáté špatné a laxní střídání a volný soupeř to ze středu trefil parádně. Ještěže prakticky hned z protiútoku povedeně zakombinovala druhá pětka a Zbyňa zužitkoval Robinovu přihrávku ve druhý gól. O přestávce jsme si řekli, že pokud nezlepšíme přístup, nezvedneme „chtění“ tak to může blbě dopadnout. A hned v úvodu pěkně zakombinovali na půlce Adam s Fílou, který zdálky trefil přesně. Po pár minutách následovala stejná akce jako při prvním gólu, jen aktéři se změnili. Od zadního mantinelu přihrával Zbyňa a bekendem se z prostoru před brankou prosadil Bart. Vzápětí po dalším tlaku dorážel z malého brankoviště přesně Adam a povedenou třetinu korunoval přesnou dorážkou Fíla…když před tím Pítrs 3x prostě nedal… Poslední třetina už tak povedená nebyla. Soupeř zlobil a po Bartově nepovedené otočce a přihrávce přímo na hůl hráče v černém se soupeř dočkal další branky. Jednou z mála povedených akcí byl posléze rychlý brejk Fíly a Pítrse, který se tentokrát nemýlil. Soupeř ale kladl tuhý odpor a z dobře sehrané standartky znovu upravil skóre. Gólovou tečku za zápasem udělal Fíla, který doklepnutím jen korunoval skvělý Pítrsův průnik.
Utkání přesně splnilo to co jsme potřebovali, ovšem výkon musí být v lize daleko lepší…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „A“ – FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“   8 : 4   (2:0,2:5,0:3)

  • G+A: 17´ Z.Zejda, 22´ R.Pavelka (M.Karban), 25´ Z.Zejda (L.Bartík), 28´ L.Bartík, 30´ P.Hrňa (F.Karban), 31´ F.Karban (P.Káňa), 33´ P.Káňa, 45´ L.bartík (F.Nádvorník)

S: J.Klement
J.Skýpala – P.Hrňa, P.Káňa – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – M.Karban, L.Bartík – R.Pavelka – Z.Zejda

  • G+A: 1´ D.Pícha (J.Ondryáš), 8´ D.Pícha (J.Ondryáš), 17´ M.Ondryáš (D.Kotrs), 20´ O.Polách (D.Pícha)

S: D.Tkadleček
M.Adamec – V.Syrovatka, L.Morys – J.Klecker
J.Ondryáš – O.Polách – D.Pícha, D.Kotrs – R.Lacina – M.Ondryáš, L.Muras – D.Panáček – O.Kašpárek

Šest juniorů a jeden dorostenec přinesli čerstvý vítr do plachet B týmu. Ten vletěl do zápasu přesně podle očekávání, tak nějak po juniorsku a hned první střídání skončilo brankou po důrazné práci Sonyho a Dušana na brankovišti. Naopak Áčkaři si nejspíš mysleli, že mají pro dnešek odběháno a že bude stačit pochodový florbal. nestačil a dobrý vstup do zápasu korunoval opět první útok, když Sony kráááásně zvedl hlavu a přihrál na zcela neobsazeného Dušana, který měl dnes střeleckou… O přestávce si to Áčkaři museli vyříkat. Strategie první pětky hrát 1 – 4 a zásadně se nevracet totiž nefungovala. Druhá pětka ukázala cestu a Zbyňa z dorážky snižuje. Jenže vzápětí přichází další propad, Koty s Ufym se řítí sami na debutujícího Tonyho v brance Áčka a Ufy se s tím nemazal. Když o pár minut později Ondra opět z prostoru brankoviště v poklidu doráží míček za Tonyho, je to na ručník… Ručník nikdo nehonil, naopak Áčkaři konečně začali hrát a Béčkaři začali vyrábět chyby. Nejprve dnes velmi produktivní dvojice Bart – Zbyňa dostává druhým gólem svůj tým do hry. Poté vyrobí obří hrubice Kleky, který neuvěřitelně namaže přímo před branku Bartovi a je to už jen o jeden. Těsně před přestávkou se přesně trefuje Hrnec, který si dnes jasně řekl o dres Áčka. I vstup do poslední třetiny lépe vychází Áčku Fíla s Pítrsem zajišťují klidný náskok, který už jen gólem v poslední minutě po brejku s Fildou navyšuje Bart. Výsledek tedy podle očekávání, hra už bohužel nikoli. Je to ale moje chyba, některým hráčům jsem zapomněl vysvětlit, co znamená hrát systém K + M + B.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“ – TJ Sokol Radvanice – Bartovice   3 : 3   (2:1,4:0,2:2)

  • G+A: 22´ D.Pícha (O.Polách), 30´ M.Adamec, 45´ D.Panáček (D.Kotrs)

S: D.Tkadleček
M.Adamec – V.Syrovatka, L.Morys – J.Klecker
J.Ondryáš – O.Polách – D.Pícha, D.Kotrs – R.Lacina – D.Panáček, M.Ondryáš – L.Muras – O.Kašpárek

Hráči Radvanic si v klidu prohlédli hru svého příštího soupeře a zareagovali výborně. Naše Béčko po necelých deseti minutách naopak muselo znovu na hřiště a v začátku se projevila jakási nekoncentrovanost. Tempo nebylo zdaleka takové, jaké bychom potřebovali a když jsme nechali hráče soupeře seběhnout si v klidu a bez dozoru na střed, prohrávali jsme. Navíc jsme za celou třetinu prakticky nedokázali ohrozit branku soupeře. O přestávce jsme si řekli, že musíme zvýšit aktivitu a vysunout napadání soupeře a přineslo to ovoce. Nejdříve dalekonosnou přihrávkou našel Ondra Dušana a ten z první vyrovnává. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a do ničeho nepouštěli, ovšem produktivita opět mizerná. Až dalekonosnou pumelicí z půlky se prosadil Kecka. Jenže to bylo z naší strany vše a v poslední třetině už měl navrch soupeř. Několikrát nás podržel Domino v bráně, ovšem dvěma rychlým brejkům soupeře nedokázal čelit a znovu prohráváme. Zbývají tři minuty do konce a moc dobře to nevypadá. pro hosty smolně, pro nás však se štěstím se nám podaří v poslední minutě srovnat, když Koty z křížku nachází přesně před brankou Danka a ten se nemýlí. nakonec asi zasloužená remíza pro obě strany.

Děkujeme soupeřům z Radvanic za skvělý sparing a já věřím, že si to ještě někdy zopakujeme. Pro nás to bylo velmi cenné dopoledne. Spoustu věcí nám to napovědělo a je teď na nás, co s tím uděláme…