Přepište dějiny! Naše děvčata vyhrály první zápas…

publikováno v: Ostatní turnaje | 0

Tak nějak by to asi okomentoval Robert Záruba 🙂 Na šestnáctý pokus to konečně vyšlo a naše děvčata v přátelském tréninkovém zápase porazily ženský tým Astry.

I když dnes samozřejmě o nic nešlo, jsem za to rád a doufám, že děvčata alespoň malinko okusily chuť vítězství a že to pro ně bude velká motivace do dalších dnů.

Velký dík patří i našim soupeřkám. Tak nějak si to představuju, zahrát si sice s maximálním nasazením, ale pro radost a potěšení. V klidu a přátelské atmosféře. Málokdy se to povede. Jak se to pěkně hraje, když vám nikdo nenadává nebo neposmívá se po góle před vaší střídačkou. Navíc zápas dvou vyrovnaných týmů, co víc si přát 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Astra Team   6 : 4   (4:1,1:2,1:1)

• G+A: Z.Hillová (T.Marková), A.Šturalová, B.Slezáková (A.Šturalová),
    T.Křistková, T.Křistková (T.Marková), K.Hlucháňová

S: E.Tvarůžková (16 – 30´ M.Vašková, 31 – 45´E.Tvarůžková)
B.Slezáková – E.Levko, K.Hlucháňová – A.Šturalová
T.Marková – E.Žáčková, T.Křistková – Z.Hillová
K.Červenková – M.Čierniková, S.Ptáčková – B.Kubečková

Na jedno si u děvčat těžce zvykám…klukům oznámím sestavu a ta přijde na zápas. Hotovo. U děvčat můžu oznamovat co chci a stejně až na místě zjistím, kdo vlastně dnes bude hrát…Na tom ještě musíme zapracovat. Dnes nám velmi chyběla nemocná Tinka, lyžující Mája, nevím proč Kája a prý končící Káťa. Naopak nechyběly všechny tři golmanky, i když dnes trojka Hanýska (ode dneška Hanča) jen v roli týmového statistika, ale přišla a byla s týmem, tak se mi to líbí. Se sebezapřením nastoupila i kapitánka Kiki. Rozloučit se přišla i končící Káča…ale po jejím skvělém výkonu, díky kterému nebyla třetí lajna jen do počtu, si svůj konec, jak pevně věřím, rozmyslí. Na lavičce nechyběli  tři (tři! 🙂 ) trenéři a na tribuně pozdě dorazivší vedoucí družstva, Lucka. Tomu říkám servis. Akorát Trener to někjak logisticky nezvládl a začátek zápasu si ve své postarší hlavě nějak pomotal a my tak dorazili později, než měli. Stihli jsme tak jeden zápas hraný na 3 x 15 minut. Ještěže jsme tedy dali dohromady tři lajny, jinak nevím, nevím…

Začátek byl z naší strany impozantní. Míček jsme soupeřkám prakticky nepůjčili a Zuzka svým prvním gólem poslala náš tým do vedení. Když se o chvilku později svým premiérovým gólem v našem dresu prosadila Anet, vedli jsme už o dva. Stačilo malé zaváhání a nepokrytí nejlepší střelkyně v dresu soupeře a bylo sníženo. Poté nás několika povedenými zákroky podržela Eliška a když se prosadila Barča a posléze Terka, skončila první třetina našim tříbrankovým vedením. Asi nejpovedenější okamžiky naší krátké historie. Holky se směrem dopředu dokázaly prosazovat ale hlavně a konečně už si dokázaly pohlídat hráčky soupeře v obraně. Vynikala v tom zejména Týna a také Káča, která ve třetí lajně „novicek“ držela laťku hodně vysoko. Do druhé třetiny nastoupila do branky Marťa a přišlo to co zatím u nás vždycky. Polevení ve výkonu, soupeřky vyrovnaly hru a stávaly se nebezpečnějšími. My se přestávali pohybovat, míčky jsme nepřesně rozehrávali a soupeř brzy snížil. Průbojná Terka však dokázala popáté dostat míček za záda soupeřovy golmanky. Nicméně soupeř svou převahu v této třetině korunoval dalším gólem a bylo jasné, že závěr nebude jednoduchý. Zvlášť, když do třetí třetiny postavil soupeř své čtyři nejlepší hráčky do jedné lajny a ta nám zle zatápěla a po malém zaváhání Elišky dokázala tato lajna snížit na rozdíl jediné branky. Nám viditelně docházela síly, přesto jsme tentokrát dokázali holky nahecovat a ty si dokázaly vytvořit ještě spoustu šancí. Jenže buď jsme netrefili branku, nebo jsme trefili výbornou golmanku soupeře. Nicméně vítězství si tentokrát děvčata nedaly vzít a Kikina přesnou trefou stanovila konečný stav zápasu. Malý krok pro člověka ale velký pro naše děvčata, která snad dnes poznala rozdíl mezi vítězstvím a porážkou 🙂