Příprava pro přípravku a žáky

publikováno v: Ostatní akce

Sobotní odpoledne se neslo ve znamení přípravných zápasů pro naše nejmladší zástupce.

Ano, dnešní, řekněme první „jarní“ den jsme opět mohli celý trávit v zapocených tělocvičnách… Je ale pravdou, že hodinku po našem posledním zápase na Čeladné jsem zcela sobecky věnoval sám sobě a svému milovanému pěšímu návratu do Frenštátu, kde jsem při příchodu domů viděl první letošní pokusy o jízdu na kole mé nejmladší ratolesti, ne pod mým vedením ale pod vedením jednoho z jejich bratrů. Dal jsem si vynikající vývar, podíval se, co bych mohl mít na druhý chod, kdybych měl čas a pelášil do Městské haly, kde jsem naplánoval přípravné zápasy našich nejmladších zástupců z přípravky a hlavně samozřejmě žáků.
Tady bych chtěl velmi poděkovat našim soupeřům z Frýdlantu i Radvanic, že si našli ten čas a přijeli si k nám zahrát. Bez nich by to prostě nešlo a i když jsou to naši soupeři a rivalové, tak my je máme rádi a jsou to týmy, se kterými budeme hrát kdykoli a kdekoli 🙂 . Rovněž musím vyseknout hlubokou poklonu Syrdovi, jako jediný z celého oddílu projevil ochotu a přestože neměl ani boty, odpískal celé tři hodiny v hale. Velké díky samozřejmě i oběma Honzům, Ondrovi a Dušanovi, i oni si udělali čas nejen na své děti a přišli ke svým týmům. Díky patří samozřejmě také té záplavě rodičů, která přišla podpořit své ratolesti a hlavně samozřejmě díky všem hráčům, že pochopili, že nic není a nemůže být důležitější, než účast na zápase!!!

Přípravka 3 x 12 min

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ.Sokol Frýdlant n.O.    4 : 1   (2:0,1:1,1:0)

  • G: J.Ivan – 2, D.Ťulák, P.Brož (!!! 🙂 )
  • A: M.Tkáč, Jirka (zabijte mě ale na příjmení si teď nevzpomenu 🙁 )

S: D.Kubala (13´ Š.Blabla, 25´ J.Klement)
D.Ťulák – J.Genzer, M.Potůček – Jirka …
J.Ivan – Nicolas …, J.Mikeska – I.Vojtěch
M.Tkáč – J.Havel, R.Mika – P.Brož

Sestava nadupaná mnoha nováčky, kteří byli teprve nedávno povoláni mezi Alfíky. U některých si zatím dokonce pamatuju pouze jejich jména či přezdívky, za což se velmi omlouvám, je to trestu hodné…Ti golmani, tři čtveřice a velké opory doma v posteli (Tobi), na střídačce v roli statistiků (Hugo) či u časomíry (James). Na střídačce tři trenéři a na hřišti také soupeř. Vzhledem k prázdninám určitě ne v nejsilnějším složení a hlavně bez brankáře, kdy do branky musel jeden z hráčů, což je samozřejmě už i v tomto věku citelně znát. Však se také na naší straně prosadili zejména ti zkušenější a bezesnou noc svým rodičům jistě připravil i Pája, který při svém prvním reprezentačním startu skóroval. maminka byla jistě ráda, že dala přednost zápasu před Šibřinkami 🙂 . Golmani dnes skvělí všichni tři, u hráčů to tak úplně s jistotou říct nemůžeme, moc se jim tedy běhat po hřišti nechtělo… ale co není může být a byl bych rád, kdybych se nemýlil v tom, že nám tady roste velmi zajímavá generace hráčů!!!

 

Mladší žáci 3 x 15 min

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ.Sokol Frýdlant n.O.    15 : 4   (6:1,4:2,5:1)

  • G: P.Pícha – 3, Š.Motyka – 3, D.Milata – 2, J.Slezák – 2, M.Genzer, P.Klepáč, O.Pícha, M.Křenek, Š.Řezníček
  • A: M.Křenek – 3, P.Pícha – 3, P.Klepáč – 2, M.Genzer, D.Milata, P.Svoboda, K.Konečný, A.Závodný

S: A.Závodný
M:Genzer – P.Klepáč, P.Pícha – D.Milata
O.Pícha – T.Pátek, M.Křenek – Š.Motyka
A.Strnadel – P.Svoboda, J.Slezák – Š.Řezníček, K.Konečný

Soupeř i díky probíhajícím prázdninám přijel zejména s hráči svého B týmu, doplněného o několik Áčkařů, což samozřejmě ničemu nevadilo, neboť hlavním záměrem bylo umožnit klukům si zahrát, když je v PFLce čeká pauza. V naší brance podle plánu dostal větší příležitost Adam, který dělá dvojku Mikimu na dorostencích, ten teď a tady plnil stejnou úlohu zase Adamovi. Co se týká hráčů, s jedinou vyjimkou dorazili úplně všichni a toho si musíme cenit. Zahrály si a zastřílely všechny tři lajny, konečně jednou nebyli rozděleni na Áčko a Béčko i to bylo dnes důležité. Potřebujeme všechny hráče, nejsme v pozici Vítkovic, kteří mají třeba v kategorii dorostenců v B týmu k dispozici 25 hráčů…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice  7 : 4   (3:0,1:3,3:1)

  • G: M.Genzer – 2, Š.Motyka – 2, P.Pícha, O.Pícha, M.Křenek
  • A: O.Pícha – 2, D.Milata – 2, Š.Motyka

S: M.Kalina (16´ A.Závodný)
M:Genzer – P.Klepáč, P.Pícha – D.Milata
O.Pícha – T.Pátek, M.Křenek – Š.Motyka
A.Strnadel – P.Svoboda, J.Slezák – Š.Řezníček, K.Konečný

Další sympatický soupeř přijel až z Ostravy. S několika novými, velkými chlapci i s několika „mrňaty“. Nic ve zlém, samozřejmě. Nám trošičku docházely síly, přece jen kluci hráli devadesát minut v kuse a takový Genzy měl v nohách dopolední Čeladnou. Matty a Kuky také samozřejmě, ale občas si poseděli na lavičce. Nicméně šlo o trénink, přípravu a to si myslím, že splnilo účel. Díky vám všem, přátelé…