Přípravka dnes v PFLce 3 x 1

publikováno v: PFL

Ne že by tedy výkony ve třech zápasech byly hodnoceny třemi jedničkami. To se nám dnes jen podařilo jednou prohrát, jednou zvítězit a jednou remizovat. Celkově tedy dnes určitě povedenější turnaj než ten předchozí.

V prvním zápase jsme opět nestačili na pro nás nedosažitelné umění Havířova. Ve druhém zápase jsme naopak předvedli neuvěřitelný druhý poločas, díky kterému jsme nečekaně vysoko porazili Kopřivnici. Ve třetím, nervydrásajícím souboji, ukázali kluci obrovskou bojovnost a jen díky ní dokázali v závěru zápasu proti Frýdlantu vystřelit remízu.

Nelze ovšem nevidět jeden velký problém. Je nás početně velmi málo. Hraje prakticky každý, kdo přijde. Ještě méně máme šikovných hráčů a ještě mnohem méně těch, kteří florbalem žijí. Když uděláme mimořádný trénink, přijdou dva prcci golmani a první lajna… Na hřišti pak je vidět propastný rozdíl ve hře. Bez chuti hrát a trénovat to prostě nepůjde.

S Havířovem jsme opět dostali lekci, jak v tomhle věku lze hrát florbal. Jen první lajna dokázala alespoň občas na chvíli stačit tempu soupeře či dokázala obsadit si hráče. další jen sledovali, jak to klukům z Havířova na tom hřišti sviští. Nic nemůžu vytknout ani dvěma golmanům. Mají to těžké, věkem by měli být ještě v jiné kategorii a vzrůstem … nicméně o ně se nebojím, v těchto dvou nám roste budoucnost.

S Kopřivnicí jsme poslední dva zápasy prohráli a ani dnes jsme nezačali dobře. Soupeř nás přehrával lehce střílel branky. Stav 2:3 po prvním poločase byl ještě milosrdný. Ve druhém se ale stalo něco pro nás neuvěřitelného. Za 12 minut jsme soupeři nastříleli 8 branek! Tu poslední, desátou asi desetinku vteřiny před závěrečnou sirénou 🙂 . Kluci z Kopřivnice udělali totiž to, co běžně děláme my. Přestali se hýbat. my dostali prostor a čas a toho jsme dokázali využít k mnoha povedeným akcím. A snad poprvé udržel náš golman za poločas čisté konto.

Zápas s Frýdlantem začal nešťastně, James byl ještě myšlenkami v šatně, s lehkým míčkem si moc nerozuměl a ten tak nějak poskakujíce si našel cestu za jeho záda. A rozpoutal se boj. Soupeř tradičně vědom si našeho handicapu mrňavých golmanů pálil z každé pozice, měli jsme tomu bránit těsnějším obsazováním jejich hráčů, ale ne každý to pochopil. Přestřelka trvala celý zápas, sportovně musíme přiznat, že nebýt těch deseti centimetrů plastového snižovače v brance, tak to projedem, soupeř jej nastřelil asi 5x. Jinak střílel góly spíše takové kuriózní. Nicméně 3 minuty před koncem vedl 3:2. Vzali jsme oddechový čas, prohodili Pepého s dnes opět nejakčnějším Mildou a vše vrhli do útoku. V poslední minutě jsme byli odměněni. Mikeš převzal míček od Mildy, projel celé hřiště a přesně trefil a vystřelil nám tak remízu. Pro samotného  Mikeše odměna za jeho ohromnou píli v tréninku.