Přípravka příjemně překvapila a vybojovala dvě vítězství!

publikováno v: PFL

V sobotu začala soutěž i pro naše nejmladší zástupce v soutěžních bojích. My, co vedeme tréninky víme, jak moc obrovský kus práce tento nově složený tým čeká. Potvrdilo se to, že podobně to mají i podobné týmy, a v první konfrontaci s nimi jsme uspěli…

Nestačili jsme jen na opravdu už, řekněme zkušenější, tým z Havířova který ukázal svou dominanci a určitě jejich výhodou je to, že mohou těžit ze široké základny. Co tak můžu pozorovat, to je náš největší problém. Přece jen těch dětí v přípravce není mnoho a tak musíme vytěžit maximum z toho co máme…

Trener se o tomto víkendu rozhodl splácet své dluhy, které má vůči svému nejmladšímu  potomku, a pro tentokrát tedy dostala přednost rodina a hlavně Leontýnka. Na jednu stranu ho svrběly ruce i nohy, že nemohl býti se svými florbalovými dětmi, na druhou stranu mu to jeho životní láska vracela mírou vrchovatou. Ale stejně Trener furt čučel do mobilu a sledoval „téměř on line“ zpravodajství od věrných zpravodajů a tak byl v obraze, i když fyzicky byl pár kilometrů dále…
O naše nejmladší se tak postarala dvojice trenérů Honza – Tony s malou Dušanovou nápovědou. A jsem moc rád, že jejich trenérská soutěžní premiéra dopadla na výbornou. A tak jak vše probíhalo bude jistě nejlepší poznat z pera jednoho z přímých aktérů, Tonyho….

12. ročník PFL zahájila přípravka se čtyřmi nováčky v poli proti Frýdlantu. Zápas začal velmi opatrně, ale už po pár minutách utkání bylo jasné, ze pokud se kluci nezačnou na hřišti lépe hýbat a budou si nahrávat křižně a na slepo, bude to zlé, což podtrhl prvni´í inkasovaný gól. Kluci se ale z obdržené branky rychlé vzpamatovali a do konce zápasu dokázali zvrátit vývoj zápasu na konečný stav 4:2. Zvládli i jedno oslabeni,které zapříčinilo špatné střídání. Úspěšný výsledek byl hlavně dílem skvělého Jamese v brance a přece jen zkušenější první lajny, která se postarala o všechny branky.

V zápase proti Havirovu jsme nastupovali jako papírové slabší soupeř. Kluci však nechtěli tuto prognózu potvrdit o čemž svědčil průběh prvniho poločasu. Šance byly na obou stranách, chvílema jsme soupeře dostávali i pod tlak pohlednou kombinací. Rozuzlení vsak přinesla druhá půle hry. Kluci už neměli dostatek sil pohlídat si 3 nejproduktivnější hráče Havířova, a nakonec v zápase podlehli  0:7. Je však třeba také zmínit,výborné výkony obou gólmanů Zvlášť v první půli čaroval James.Je vidět,že gólmanské tréninky jim svědčí a že bez toho to prostě nepůjde.

První a druhý zápas nám ukázal, že je třeba neustále pracovat na fyzičce, práci s míčkem, nahrávce i střele + natrénovat střídání…☺ Takže skoro na všem, co by měl florbalista umět. Jsme vsak na začátku našeho snaženi a já věřím, ze to půjde.

Do posledního utkáni jsme nastupovali proti Kopřivnici. Zápas měl od začátku svého favorita. Kluci byli více na míčku, soupeř nám dával dostatek času a prostoru se realizovat a tak zápas skončil jednoznačně 9:3.z toho jeden gól jsme dostali vlastní,třeba dodat,opět špatné střídání,vyloučení a z toho tentokrát inkasovaný gól…..Zmatky v rozehrávce,problém přejít přes půlící čáru,obsazeni volných hráčů,nepřesná střelba to vše ukázal první turnaj.Ale byly i pohledné akce,hlavně od zkušenějších hráčů .

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.       4 : 2   (2:2,2:0)

  • G: T. Křenek – 2, D.Ťulák, J.Pítr
  • A: T.Křenek – 2, J.Ivan, D.Ťulák

S: J.Pícha
T.Křenek – D.Ťulák, J.Ivan – J.Pítr
M.Tkáč – R.Mika, A.Christodulos – J.Havel

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Havířov       0 : 7   (0:1,0:6)

  • G:
  • A:

S: J.Pícha (13´ J.Klement)
T.Křenek – D.Ťulák, J.Ivan – J.Pítr
M.Tkáč – R.Mika, A.Christodulos – J.Havel

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – DDM Kopřivnice      9 : 3   (5:1,4:2)

  • G: J.Ivan – 4, T. Křenek – 3, M.Tkáč, R.Mika
  • A: D.Ťulák – 2, T.Křenek, J.Ivan, M.Tkáč

S: J.Klement
T.Křenek – D.Ťulák, J.Ivan – J.Pítr
M.Tkáč – R.Mika, A.Christodulos – J.Havel