Přípravka rozdávala radost

publikováno v: PFL | 0

Po dlouhé pauze vyrazili k dalším třem zápasům naši nejmladší reprezentanti z přípravky. A opět rozdávali radost trenérům, rodičům ale hlavně sami sobě.

A až úplně všichni zákonní zástupci pochopí, že termín turnaje jejich ratolestí je posvátný a nedotknutelný, bude ještě lépe 🙂 . Dnes opět musíme poděkovat všem rodičům za zajištění  bezproblémového přesunu do místa dění i za jejich podporu z tribuny. Kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost a předvedené výkony. Absolutorium pak zaslouží trenér Honza, který na trénincích odvádí skvělou práci i Tony za jeho roli na střídačce. Zapomenout nesmíme na Šárku a její tréninky brankářů. I díky tomu všemu jsme se dnes mohli radovat z povedených výkonů našich hráčů. A až ti nejzkušenější tahouni příští rok odejdou mezi žáky, nemusíme se bát, roste nám velmi slušná nová generace… Po dvou dnešních vítězstvích a jedné těsné porážce se naši kluci přiblížili krásnému stříbrnému místu a do posledního turnaje mají stále motivaci a důvod proč hrát a trénovat… A myslím si osobně a neskromně, že dobrým tahem bylo nasazení rodilých útočníků Járy a Huga do obrany 🙂
Pod statistikami našich zápasů si můžete přečíst komentář z pera mladého a talentovaného spisovatele Tonyho…  a ještě by to chtělo na poslední turnaj nějakého fotografa, je velká škoda, že tihle mají prcci nemají v galerii žádnou fotečku…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Havířov   3 : 5   (3:1,0:4)

• G: T.Křenek, J.Ivan, J.Pítr
  • A: R.Mika, T.Křenek

S: J.Klement
T.Křenek – J.Pítr, M.Tkáč – J.Genzer
J.Ivan – D.Ťulák, R.Mika – A.Christodulos

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – DDM Kopřivnice   13 : 0   (7:0,6:0)

• G: T.Křenek – 4, R.Mika – 4, J.Ivan – 2, M.Tkáč, J.Genzer, A.Christodulos
  • A: J.Ivan – 3, T.Křenek – 2, J.Pítr, D.Ťulák, M.Tkáč, A.Christodulos, J.Genzer

S: J.Klement (13´ J.Pícha)

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.   5 : 3   (3:1,2:2)

• G: T.Křenek – 2, J.Pítr, D.Ťulák, J.Genzer
  • A: T.Křenek – 2, M.Tkáč, J.Genzer, J.Pícha

S:J.Pícha

Po více než měsíčním odmlčení, se nám dnes představila naše nejmladší kategorie. Opět jsme zavítali do nedalekého Frýdlantu a opět bez jakýchkoliv problémů s dopravou. Sestava nám zůstala téměř stejná, jako pro všechny předešlé turnaje a tak jsme nemuseli nic náročného vymýšlet a mohli se jen soustředit na naše dnešní soupeře. Tím prvním byl ten nejzkušenější a to Havířov. Začali jsme pro nás velice slibně. Po střelách Huga a Tobiho jsme se dostali do vedení, ale bylo jasné,že takto to určitě neskončí. Soupeř snížil, my dokázali vstřelit ještě jednu branku a uzavřít tím poločas. Ale to už bylo z naší strany vše. Už z předešlých turnajů víme,že Havířov má lepší druhé poločasy a nebylo tomu jinak ani dnes. Po chybách v rozehrávce a posléze i v obraně jsme si nechali nasázet čtyři góly a bylo rozhodnuto. Na druhý zápas proti Kopřivnici jsme šli s tím, že se musíme lépe pohybovat a dokázat si i přihrát, pokud chceme uspět a získat důležité body do závěrečné tabulky. Myslím,že se nám to i podařilo. Je fakt,že nám to kluci z Kopřivnice dost ulehčili. Nechávali nám dost prostoru pro přihrávky a následně i pro střely a podle toho vypadal i ten výsledek. Po poločase jsme už vedli 6:0,vyměnili gólmany a v klidu dohráli vítězný zápas. Náš dnešní poslední soupeř z Frýdlantu nám v uplynulých zápasech nic nedaroval a dokonce v tom lednovém nás i vysoko porazil. Takže bylo zřejmé, že se budeme muset ještě lépe pohybovat a bránit jejich šikovné střelce. Po poločase bylo stejné skóre jako v prvním zápase a byla obava, že bychom mohli o naše vedení přijít. To se málem naplnilo. Po Gendyho druhém gólu v turnaji jsme se ujali vedení 4:1 ale Frýdlant dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Dvě minuty před koncem zápasu přišel na řadu frýdlantský time-out a bylo jasné, že se budou snažit vystřelit z jakéhokoliv možného úhlu.To se potvrdilo,ale náš gólman byl vždy na svém místě. Dokázal zastavit i samostatný únik dvou soupeřů. To se ukázalo jako zlomové, když z protiútoku zakončil na konečných 5:3 Tobi. Tím jsme získali další tři cenné body a jsme zase o něco blíž k vytouženému stříbru. Dnešní turnaj ukázal, že je stále na čem pracovat, ale je třeba taky zmínit i to, že se dokázali prosadit všichni hráči a gólmani předvedli výborné výkony. Musím poděkovat i rodičům za vzorný přístup a jejich podporu v hledišti.