Proběhnutí v Tiché

publikováno v: Letní příprava | 0

Ani v dnešním, datumově významném dni 🙂 , jsme nezaháleli a desítka našich reprezentantů vyrazila do Tiché, aby si v tamním, moc hezkém prostředí, změřila síly s osmdesáti jinými borci na tratích 1500 a 3000 metrů dlouhých.

A zažili jsme zde už počasí, které se víc podobalo létu, než to dnešní. Dokonce to v jednu chvíli vypadalo, že se nebesa otevřou a pořádně nás zkropí. Naštěstí když ten nahoře viděl tolik běhu chtivých nadšenců, slitoval se a tak se běhalo za ideálního počasí pro dobré výkony.
Několik našich borců si přišlo prověřit, jak se na jejich výkonech podepsala „vysokohorská“ příprava na soustředění na Bečvách. Někteří další se zase dostávají ze zdravotních komplikací svých ratolestí a dnes nastal čas pro jejich návrat…

V kategorii mládeže se na start postavila trojice borců v našich dresech a jedno dítě, které bychom rádi brzy adoptovali do naší skupiny 🙂 . A naši borci si nevedli vůbec špatně! Řízek díky skvělému finiši obsadil celkově druhé místo a kategorii žáků vyhrál. Šestý celkově a druhý mezi žáky doběhl Mikeš. Statečně se popral s tratí i Gendy a také další členka GEN Gangu Lucinka.

Ve vloženém závodě dětí na 100 metrů se na start postavil náš Kyblík alias Kája a do cíle donesla náš dres na čtvrtém místě.

Neuvěřitelných padesát borců se tísnilo na startu hlavního závodu na 3 km. Mezi nimi i Bobeš, Ufy, Genzy, Tony, Silvie a Trener. Jednu ze svých speciálních „Bobešovek“ odpálil dnes Bobeš. Běžel skvěle a dostal svůj čas po 11 minut. Myslím si, že on s fyzičkou v sezóně a v zápasech v ní problém mít nebude. Radost si udělal i Trener, který dokonale zužitkoval „vysokohorské“ soustředění a trénink se svými svěřenci a dnes si vytvořil popadesátkové rekordy na 1,2 i 3 kilometry. Ani nečekal, že ještě někdy v životě poběží takto „rychle“. Navíc umístění na 2. místě v kategorii, tři vteřiny za nepřekonatelným Balážem… 🙂 . Výborně se držel i Ufy, který doběhl jen pár metrů za Trenerem. I dvojice Bonnie a Clyde, čili ve frenštátském podání Tony a Silvie běželi jakoby vykradli banku jako jejich méně slavní kolegové a vytvořili si traťové rekordy. A zapomenout bych neměl ani na mladeho Genzyho. Dobré to bylo… fakt.

Po vyhlášení jsem si jen nostalgicky zavzpomínal, jak bylo fajn, když jsme se v minulosti společně ve velkém počtu pěšmo vraceli zadem zpět domů. Nezbylo než zatlačit slzu a vyklusat si to domů sám. Ale byly to pěkné narozeniny, podle mého gusta.