Raškovice 2019

publikováno v: Letní příprava

Je za námi novinka v nabídce aktivit našeho oddílu. Herní soustředění v Raškovicích. Nebylo by to nic zvláštního, vždyť soustředění už máme za sebou celou řadu, kdyby se nejednalo o premiérové soustředění mužů…

Myšlenka uspořádat soustředění pro muže v oddílu, řekněme našeho formátu, je hodně odvážná. Navíc, když se má jednat o soustředění herní, nikoli pivní 🙂 .
Nicméně s potěšením můžeme konstatovat, že soustředění se uskutečnilo, tréninky se odtrénovaly, zápasy se odehrály… no prostě povedlo se.

Ne, že bych si nedokázal představit větší účast, někteří možní účastníci ani nezareagovali, jiní si klidně odjeli na dovolenou 🙂 , přesto účast dvaceti mužů či juniorů není vůbec špatná. Zvlášť, když se sešla podstatná část adeptů na dres A týmu. Bylo to potřeba, soustředění zodpovědělo některé otázky pro úvod sezóny. Sezóny, do které jdeme pořád po stejné cestě. Tedy cestou vlastních zdrojů. A to i přesto, že oproti minulým sezónám nám nebudou stačit dvě pětky, ale nutností bude postavit lajny tři.
Zázemí jsme v Raškovicích našli na vynikající úrovni. Hrací plocha i potřebné detaily, jako třeba časomíra (maličkost, ale třeba do naší městské se musíme tahat s vlastní) nám umožnily kvalitní tréninky. A komunikace s panem správcem? Takovou ochotu a vstřícnost jsem ještě v životě nezažil!!! Fakt. Samozřejmě, klub na našem „levlu“ asi dost těžko bude spát po hotelech a tak jsme přivítali možnost přespání přímo v hale, což na druhou stranu pro mé staré kosti už není žádný med. A tady přichází jediné mínus celé akce. A to spolky dobrovolných hasičů, které na poslední chvíli byly rovněž ubytovány v hale, což šlo mimo pana správce. To by ani tak nevadilo, kdyby se hasiči první noc nepřipravovali na své závody s takovým elánem a nadšením, že většina z nás ještě ve čtyři ráno nedokázala usnout. Nejhorší noc za posledních 20 let. Naštěstí opět pan správce zakročil a druhá noc již proběhla v klidu.
Další velmi pozitivní akcí bylo zajištění stravovacího režimu. Hlavní pořadatel akce, Vojta, nalezl auty dosažitelnou restauraci Kolovnu, s jejímiž obědy a večeřemi jsem já osobně byl maximálně spokojen, i ten točený Kohut byl výborný.

Tréninky jsme si zpestřili i úvodními zápasy nové sezóny. Naše pozvání v tento nelehký termín přijali naši přátelé z Radvanic. Přijeli s několika novými tvářemi ve svých dresech, několika mladými hráči, ale také posíleni o několik zkušených hráčů z ligového Šenova, z nichž většinu známe také z PFLkového Petřvaldu. Myslím, že na úvod sezóny to nebylo z obou stran vůbec špatné a důležité bylo také to, že zápasy proběhly v klidu a bez problémů. My jsme nebyli schopni postavit dva odlišné týmy a tak si několik hráčů zahrálo oba zápasy. Výsledky nejsou rozhodující, protože víme, že už v nadcházejících zápasech nás čeká doslova peklo…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice  7 : 2   (2:1,5:1)

  • G+A: 7´ J.Zeman (M.Ondryáš), 9´ Z.Zejda (M.Karban), 28´ M.Vašenda (V.Graf), 28´ A.Polách (Z.Zejda), 30´ F.Karban (L.Morys), 31´ Z.Zejda (F.Karban)
    39´ Z.Zejda (M.Karban)

S: J.Eliáš (21´J.Adamec)
M.Karban – L.Morys, Z.Zejda – A.Polách – F.Karban
M.Vašenda – M.Ondryáš, L.Muras – J.Zeman – V.Graf

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice  10 : 2   (6:1,4:1)

  • G+A: 1´ V.Syrovatka (D.Panáček), 8´ D.Panáček (P.Káňa), 8´ P.Káňa, 9´ L.Bartík (O.Polách), 14´ D.Svoboda (P.Káňa), 20´ L.Bartík, 21´ P.Káňa (D.Svoboda), 23´ E.Milata (L.Bartík), 25´ V. Syrovatka (D.Svoboda), 37´ O.Polách (L.Bartík)

S: M.Rusev (21´J.Eliáš )
P.Hrňa – V.Syrovatka, D.Svoboda – P.Káňa – D.Panáček (A.Polách)
M.Vašenda (21´M.Karban)-Z.Zejda, L.Bartík – O.Polách – E.Milata

Osobně hodnotím akci jako velmi povedenou, na čemž má hlavní zásluhu samozřejmě Vojta, a uvidíme, jestli si to ještě někdy zopakujeme, já si myslím, že i muži mohou mít své dny…

Speciální poděkování našim dvěma dorostencům, kteří ukázali, proč už se na ně v mužích těšíme…

No a speciální poděkování číslo 2 míří za naším Kulíškem 🙂 , on nás sice za to nemá rád, ale my jej odjakživa ano a nestydíme se to dát najevo 🙂